Květen 2011

Téma týdne - Budoucnost

30. května 2011 v 19:19 | Sikar |  Zajímavé příspěvky k TT
Fotografie se k tématu hodí asi jako hrnec na hlavu. "Transportní trubice" (obyčejné metro) se zde vypíná nad jezírkem v poloměstské/polopřírodní krajině. Celkem idylická fotografie měla být tak trochu opakem toho, o čem lidé většinou psali.

Nové téma týdne:Pohádky

30. května 2011 v 11:00 | Dubious cat |  Témata
Celý tým temablogu je velmi potěšen, že jste zvolili na tento týden téma "pohádky". Jistě jste už slyšeli o projektu Pohádky pro kulíšky! Jejich "vedoucí blogerka" Edith mě požádala, zda-li bych vás nemohla v tomto tématu nasměrovat správným směrem- tedy abyste místo wiki vět typu "Pohádky to je když vypravěč začíná větou Za devatero horami..". něco vymysleli. Dost bylo teoretických a názorových "keců"! Tohle téma je velmi kreativní a já vás žádám, abyste se pokusili k tomuto tématu vyjádřit z pozice vypravěče-ať už vševědoucího,či empirického.

Ani my této "práci" neunikáme, snad se vám to nebude zdát jako sebereklama, když vám oznámím, že jste minulý týden mohli na blogu pro kulíšky "objevit" také mou sérii pohádkových příběhů- O medvídkovi Mingovi (stále ještě nejsou všechny uveřejněny) To mě v tom necháte samotnou? Honem! Šup! Udělejte radost nejenom nám, ale i dětem arodičům a koneckonců i sobě, protože napsat dobrou pohádku je opravdu umění:)

V anketě pod článkem můžete hlasovat pro nové téma týdne, jsou v ní obsaženai témata, která v předešlých anketách skončila na druhém místě (abyste tu netvrdili, že jsme úchylové:))

Téma týdne- Maturita

23. května 2011 v 22:34 | Anička číslo dvje |  Zajímavé příspěvky k TT
Maturita je, podle slov většiny z vás, vražedná. I jako Téma týdne.

Nové téma týdne:Budoucnost

23. května 2011 v 11:44 | Dubious cat |  Témata
Co si představíte pod pojmem budoucnost?
Já tedy jednoznačného vítěze pro tento týden. S celkem 122 hlasy porazil "jiný svět" (89), "porno" (92), "novou generaci"(47),"vraždu( 34) a "agresivitu" (17). Zdá se, že nastává období klidu a míru, kdy nikoho z vás násilí, ani prasárničky příliš nezajímají. Budoucnost je nejistá- a v tom je její krása,ale i nebezpečí.. Věděli jste,že jsme opět přežili konec světa?

Rozšířené téma pro filosofy

19. května 2011 v 20:33 | Dubious cat |  Filosofické téma
Ne všichni z vás se spokojí s jednoduchými tématy, na které stačí pět minut k přemýšlení. Někteří studují filosofii, někteří se jí rádi zabývají , a někteří dokonce svou vlastní vytvářejí.
Jelikož se několik blogerů vyjádřilo, že by rádi občas více napnuli svůj mozek, vznikla idea rozšířeného "filosofického" tématu. Tento projekt není o zviditelnění se na hlavní stránce, to říkám předem, je o vyzkoušení a trénování svých schopností. Pokud se budete chtít zamyslet nad složitějším tématem, dejte odkaz na svůj článek do komentářů, budeme to tady pravidelně sledovat a nejzajímavější příspěvky se objeví ve výběrovém článku. Vyzkoušíme zatím dvoutýdenní periodu a když to bude málo, navýšíme limit :)
K tématu můžete nejen psát, ale i kreslit, popřípadě jej realizovat ještě jinak ( ani videem nepohrdneme:)

Návrhy témat

19. května 2011 v 20:09 | temablog |  Témata
Nelíbí se vám naše témata? Máte hlavu plnou nápadů a chcete se o ně podělit? Zde je váš prostor, kam můžete do komentářů psát vaše návrhy až do zbláznění..:)
Děkujeme!

Opět se řeší výběr témat k TT

18. května 2011 v 16:12 | Dubious cat +Edith Holá |  Zajímavé příspěvky k TT
Tento blog je demokratickým místem, což znamená, že nejenže ho vedou lidé (ano skutečně nejsme matrixoví agenti), ale také lidé se na jeho chodu mohou podílet. Máme za sebou již druhý "výběr" a snad nemusím ani připomínat, že už i tady se ozývají nespokojené hlasy kritizující návrhy témat v anketě. Řeknu vám to asi takhle- mě (ani nikoho z ostatních z týmu) tím stejně nenaštvete a dokud vaši stížnost nebudou provázet perfektní náměty, můžete si .. no však víte. Nadávat umí každý, a proto jsem ráda, že v blogové komunitě existují "Glóbusová místa"( tam, kde je svět v pořádku), kterým velí empiričtí autoři, kteří jsou více než v pořádku. Každý z vás má možnost se výjádřit k TT, blogu, našim článkům,... Stačí napsat na tema-tydne@email.cz, či se na nás můžete obrátit na našich osobních blozích nebo facebooku. Ale teď už předávám slovo Edith Holé, která jako první této možnosti využila..

Když nevím, nejprve si přečtu

17. května 2011 v 9:59 | JUDr. Šiška Šiškovič (neboli Sikar) |  Postřehy
Je... to... tady!!!

Oujé, juch, nechte slony tančit kankán! Vyvalte sudy, bouchněte jabčák a pak skočte šipku do bazénu plného špaget!

No dobrá, na trochu vážnější notu - stalo se přesně to, co jsem čekal, a na co jsem mimochodem narážel v tomto článku. Jenže protože lidé nečtou, bude dobré to vzít trochu polopaticky. Předem bych rád připomenul kousek textu z odkazovaného článku:

Téma týdne: Moje město

16. května 2011 v 13:19 | Cirrat |  Zajímavé příspěvky k TT


Citrátová se vyhrabala ze závalu překlady a dneska pečlivě prošla všech 30+ stránek obsahujících odkazy na téma týdne "Moje město".

Fotokoláž k tématu- ukázka

14. května 2011 v 18:03 | Dubious cat |  Fotíme na TT
Jelikož jsem na celé tři týdny zatížena zkouškama, nemohu tak často přispívat na ani jeden z blogů, na které přispívám, přesto jsem si ale udělala desetiminutovou přestávku, abych také něco přispěla na Fotíme na TT a inspirovala vás.
Můj příspěvek se jmenuje "Město duchů" a je složen z mnou pořízených fotek v Hradci Králové a v Londýně. Vytvořila jsem tak snové město, kde vládnou duchové soch, které přišly o křídla...