Červen 2011

Výběr TT Magie

27. června 2011 v 17:03 | Dubious cat |  Zajímavé příspěvky k TT
Tématem pro minulý týden byla magie. Když jsem psala oznamovací článek, zmínila jsem se, že v tento osudný týden jsem magii opravdu potřebovala- dělala jsem zkoušku, která se mi již 2x nepodařila. A ono to vyšlo! Ať už to byl magický zázrak, nebo více informací v mém mozku než obvykle, hlavní je, že jsem již volná, a proto mohu v klidu procházet vaše články, nacož jsem se opravdu těšila.
Nicméně musím říct, že mě magické příspěvky tolik nepotěšily, jelikož jste téměř všichni psali to samé. Jakmile jsem uviděla "Magie se rozděluje na bílou a černou" , neměla jsem už ani chuť článek dočíst. Vždyť je to přeci tak fantaziopudné téma!

nové téma týdne: Seriály

27. června 2011 v 13:10 | Dubious cat |  Témata
Opět se potvrdilo, že nemá cenu se snažit vyhovět všem. Když se zde objeví odvážnější možnosti témat, konzervativnější z vás jsou velmi pobouřeni a dávají to najevo v komentářích. (Na což máte právo) Proto byl výběr pro tento týden "odlehčený" a co se nestalo? "dáváte čím dál horší témata" , popřípadě se ozývaly hlasy toužící po něčem odvážnějším. Říkat vám, že nemusíte psát na témata, která se vám nelíbí je zbytečné, proto jsem se rozhodla, že budeme střídat sety témat tak, aby alespoň jeden týden byli vždy spokojeni buď konzervativci, nebo liberálové.
Než vám odhalím nová témata, dovolte mi, abych zmínila ještě jednu věc. Ve vašich článcích se totiž často objevuje "blog.cz vymyslel toto téma". My nejsme lidé z blog.cz, ta témata vymýšlí obyčejní smrtelníci, o kterých můžete vědět téměř vše, protože máme své vlastní osobní blogy.
Pro tento týden bylo zvoleno téma seriály, připravme se tedy na útoky Hanny Montany, Přátel, Willa& Grace, Chůvy Fine, Jonasů a Doktorů( House, Who, ...) :)

Výběr TT vesmír

20. června 2011 v 19:49 | Cirrat |  Zajímavé příspěvky k TT
Tak. Po dopoledním zazmatkování, kdy se mi nepodařilo najít žebříček s výpisem, jsem po otravování na FB i přes SMSky nakonec našla, co jsem potřebovala, a během dvou a půl hodin prošla všechny články, které se povedlo blogoveřejnosti za minulý týden vyplodit.

Někdo se obrátil do sebe a zkoumal, jaký je jeho vnitřní vesmír, drtivá většina hleděla směrem ven, do vzduchoprázdna. A tak je tu pro vás něco vesmírných položek.

Nové téma týdne:Magie

20. června 2011 v 11:47 | Dubious cat |  Témata
Opět máme pondělí, což znamená, že se mění téma týdne. V anketě získala většinu hlasů magie, bylo to snad nějaké kouzlo? Já osobně budu trochu magie tento týden potřebovat, proto budu články hodnotit já. (Nebojte, budu nestranná, boje proti nesmyslné magii probíhají pouze na našich soukromých blozích)
Pod článkem opět můžete hlasovat o novém tématu pro příští týden. Jelikož si tady spousta z vás neustále stěžuje, jak hrozně protěžujeme "nechutná témata", rozhodla jsem se vytvořit zdravotně nezávadný výběr pro vás- konzervativce a nevyspělé, kteří se snad bojíte zamyslet nad něčím odvážným či "nehezkým".
Dále bych vám měla zmínit, že od minulého týdne máme o jednoho člena hodnotícího týmu méně. V následujících týdnech, měsících a možná i letech tedy hodnotíme pouze já(Dubious cat), Cirrat, Sikar, Anička číslo dvje a Agrrr. Abych předešla následným spekulacím- Pan X odešel z časových důvodů.
To je pro tuto chvíli ode mě vše, těšte se na Cirratin výběr k tématu vesmír!:)

Zajímaví blogolidé aneb rozhovor s TlusŤjochem

14. června 2011 v 19:43 | Sikar |  Rozhovory
Řekli jsme si, že spácháme zase nějaké inter-vlci-vyjů. A když už, tak si vezmeme na mušku ty nejlepší z nejlepších! Tudíž, po kom sáhneme - po TlusŤjochovi. Úkolem jsem byl pověřen já, Sikar. Začneme malou "mimosoudní" komunikací, která proběhla ještě před začátkem rozhovoru.

Výslech?
Teď?
V pracovní době?
A navíc, když padá internet jak mouchy?

To jsou čtyři otázky. A otázky bych měl pokládat já!

A pak už se to rozjelo naplno...


Nové téma týdne: vesmír

13. června 2011 v 13:00 | Dubious cat |  Témata
Vesmír je nekonečný stejně jako lidská hloupost, ale já doufám, že nám spíše ukážete její opak. Co všechno si představíte pod tajemným pojmem , který velice těsně vyhrál nad svobodou?
Výběr článků k tématu týdne Stroj času dělal Mistr(pan X) a můžete si jej již přečíst zde. Jelikož Mistrm X skončilo první kolo hodnocení od každého z týmu, zajímalo by mě, jak se vám naše výběry líbily. Je někdo, kdo vám zde vyloženě vadí, kdo neumí vyhmátnout ty správné články? Jelikož tento blog funguje pro vás a měl by být nekonfliktní a plný naší spolupráce, žádám vás o váš názor. Osvědčili jsme se vám všichni?

Téma týdne: Stroj času

13. června 2011 v 12:39 | Mistr X (Dubious cat..) |  Zajímavé příspěvky k TT
Stroj času- tak se jmenovalo minulé téma týdne. Podle vás dokonce nejzajímavější.
Na stroj času vzniklo několik zajímavých článků. Nejvíce jste se pohybovali v panice, a jaké by to bylo mít stroj času.
Bohužel se na toto téma uděluje Neřád vypatlátor. Protože jedna blogerka využila výpis článků na TT ve stroj na návštěvnost (zveřejnila asi 4 články na TT).
Ale mezi těmi všemi články se našel i ten, který se mi nejvíc líbil. Proto mimořádně dostane řád Vyzubené kočky.
Autorkou článku je Helena- Její článek se jmenuje Z času nejde udělat stroj


Pohádkový výběr

6. června 2011 v 15:54 | agrrr |  Zajímavé příspěvky k TT
Tak vám přináším výběr témat týdne na téma POHÁDKA. Vzniklo mnoho, mnoho článků, ale musím být upřímná, dost mě blogové osazenstvo zklamalo. Nejvíce vznikalo článků s výčtem nejoblíbenějších pohádek, nějaký ten obrázek, popřípadě jak moc máte/nemáte rádi pohádky. Taky mě dost zklamalo, že spousta blogerů jen opsala nějakou pohádku a bez vlastní iniciativy nebo myšlenky. Nejčastěji byly opisovány: Červená Karkulka, Popelka a Sněhurka. Nemáme snad vlastní hlavu?

O to však větší dík a pochvala těm, kteří se tématu zhostili vskutku vstřícně a napsali svou vlastní pohádku, nebo skutečně kvalitní rozbor pohádek a jejich vliv na nás, na děti na kulturu. Vám všem aplaus, protože napsat pohádku byla tak trochu výzva.

Toto téma je zároveň trochu zvláštnější. Nejen tím, že nám akorát vyšlo na den dětí, ale i tím, že všichni z našeho tema-teamu fandíme projektu Kulíšci, který vede blogerka Edith. Ona sama nejen tento týden, napsala mnoho krásných a milých pohádek. Proto neváhejte a nakoukněte jak k Edith, tak ke Kulíškům.
Za speciální zmínku stojí i blogerka Otavinka. Ta využila tématu týdne a obohatila nás svými pohádkami o Letňáčkovi. Tyto pohádky sepsala pro svá vnoučata a musím říct, že jsou takřka večerníčkovské.

Pohádky, které jsou více méně tradiční a skutečně pohádkové.

Kadet Jaina nám napsala pohádku O ztracené sýkorce
Mile mě překvapila slečna TerusQa svou pohádkou O chlapci, kterému se nechtělo spát
Adaluter nás oblažila výtvorem Byla jednou jedna pohádka
Bastett nám povypráví Proč jsou víly malé
Dragi povídá povídá pohádku O kouzelných petůniích
Jana-Janina nám napsala pohádku O ztraceném koťátku
Enwi nám povyprávěla pohádku O srnečce a ještě se zamyslela ;-)
Labanda vypráví o Velikém lvu a malé myšce
Dubious Kate stvořila pohádku O Drakoťátku
A Sikar, který z děsivého Ghoulashe udělal Pohádku o guláši


Ne uplně tradiční pohádky, které ale rozhodně pobaví a rozesmějí.

Smíchem vás potěší Malkielova Pohádka o průjmu
Rasiel sepsala Medvědí pohádku
Agrenej nás obohatí Skřetí pohádkou. Ale pozor, nedoporučuje se dětem před spaním!
Miri stvořila pohádku Z mlhy a sněhu
U Equin mě smutno smutně oblažila pohádka O pětiboké sněhové vločce
Zdeněk se pochlapil a napsal netradiční nesmírně vesmírnou pohádku Černá hvězda
Janinka vytvořil pppp Pomatenou pohádku pro plnoleté
Dyamirity napsala ne úplně tradiční, ale přesto přenádhernou pohádku Bílá věž a černá studna
Turme (s přetečkovaným "e") se dohaduje s vlastní pohádkou. Je totiž O nepřizpůsobivé prinzcezně
Chestar nut nám ukáže, jak by to bylo, kdyby Červená Karkulka měla radši modrou a byla klukem. O Modráskovi
A ovesná vločka si pohádkově zainzerovala

Skutečně kvalitní rozbory, které mají hlavu, patu a někdy i něco navíc.

Naprosto kompletní ze všech úhlů rozebrany probraný a složený rozbor od Cirrat. Bylo nebylo
Sofia-nemesis osvětlila pohádky na etapy
Topier se zabývá úvahou jestli Může být člověk na pohádky příliš starý
Ozzrouš se zamýšlí nad tím jakou hodnotu mají Pohádky pro naše děti

Tak to je z tohoto tématu vše. Přeji vám příjemné počtení, pohádky si užijte. A hlavně, pokud se nějakou rozhodnete ještě napsat, nezapomeňte na kulíšky ;-)

Agrrr

Nové téma týdne: stroj času

6. června 2011 v 11:51 | Dubious cat |  Témata
Stroj času sice již dávno vynalezl Doktor Zloun, takový pěkný spirálový, ale nás spíše zajímá, co vynaleznete vy!
V krutém boji témat na tento týden totiž (opět) rozdrtil necudné porno (milé děti, klidně nám tu v komentářích vyprávějte, že vám ještě nebylo 18 a tudíž nevíte o co jde, ale věřím vám to stejně tak jako věřím našim politikům), ale zvrhlíci nebojte se, jak jsem již zmiňovala, témata s větším počtem hlasů, která skončila na druhém- třetím místě se do ankety budou vracet.
Také tu můžete opět vylívat svá srdíčka, že vymýšlím blbá témata- nelíbí se vám? Máte možnost přispět svými návrhy. Z pohádkových článků, které hodnotila Agrrr se tedy přesouváme do času minulého či budoucího a těšíme se navaše nápady!


Filosofický výběr- Vnitřní svět ...

3. června 2011 v 18:26 | Dubious cat |  Filosofické téma
Tak a je to tady! Historicky první "výběr článků" k rozšířenému filosofickému tématu! Je samozřejmé, že článků vzniklo o dost méně, než tomu je u klasického tématu. Avšak vzhledem k menší propagaci tak vznikly články vskutku smysluplné, takže vybírání byl skutečný oříšek. Pro tentokrát jsem vybrala 7 příspěvků, které mě něčím zaujaly!