Výběr TT vesmír

20. června 2011 v 19:49 | Cirrat |  Zajímavé příspěvky k TT
Tak. Po dopoledním zazmatkování, kdy se mi nepodařilo najít žebříček s výpisem, jsem po otravování na FB i přes SMSky nakonec našla, co jsem potřebovala, a během dvou a půl hodin prošla všechny články, které se povedlo blogoveřejnosti za minulý týden vyplodit.

Někdo se obrátil do sebe a zkoumal, jaký je jeho vnitřní vesmír, drtivá většina hleděla směrem ven, do vzduchoprázdna. A tak je tu pro vás něco vesmírných položek.
Kradu Sikarovi Velkýho šéfáka (budu si taky muset časem udělat svoje glejty, ale to může ještě počkat) a uděluji ho Réze ze Zlých rajčat za básničku o Lajce, dříve zvané Limončik (Citrónek).

Bude se o něj muset ale podělit - Patricia Bereni sakra zaválela se svou kresbou a blog schovaný za stromem si šáhnul do nebes.

A ještě se mi tu vylíhly dvě povídky: Kometa od Marguerite(dávám jí podtitul Co se stane s těmi, kdo se ztratili ve vesmíru) a Zážeh, který Knedla věnovala Malému Chlupatému Stvoření z Alfa Centauri, které snad nebude proti a rozdělí se s námi.

Tak, to byla extra supr-dupr ocenění, a teď jdeme na zbytek článků, které mě zaujaly:


Nejprve tedy ty, co mě zaujaly v dobrém.Řád vyzubené kočky patří všem následujícím, až do dalšího (ne)řádu, na číslování neberte ohled:

1) Edith Holá myslí na vesmír u zubaře. Nedivím se jí, já často taky, i když ho spíš proklínám.

2) Dragell má plusové body za úžasné Slunce. A za to, že její pojetí Tématu Týdne rozhodně není tuctové.

3) Kája a její Zatlučené deskama - takhle nějak si představuju filozofování na téma. Spousta starších by si z ní mohla vzít sakra příklad!

4) Ehněnka válí s Vesmír Travel a cestou za hranice všedních dnů.

5) Zkoušeli jste někdy ochutnat vesmír? Moniq ano, a myslím, že se jí to sakra podařilo.

6) Malkiel nesmí chybět! Na jeho články jsem se těšila - a nezklamal. S parním strojem do vesmíru a Vesmírná Odyssea let šedesátých jsou články, které rozhodně stojí za to přečíst.

7) Šťastnou sedmičku tentokrát přisuzuji Altairovi, který tématu Vesmír věnoval svůj první bezeslovný komix. Bonus za označení nouzového východu, Mistře!

8) Halfdann a jeho článek k TT v angličtině taky zaujal.

9) Marionette sepsala krátké, přesto zajímavé zamyšlení nad nekonečnem vesmíru.

10) Alisapozemek na Měsíci. Jak bude těžké přivést na něj inženýrské sítě a získat stavební povolení? A komu šly vlastně ty prachy?

11) Ovesná vločka a její vyznání, se kterým sakramentsky souhlasím. Je jen málo věcí, které lze prohnat udírnou, ke kterým bych neměla tento cit...

12) Lilithen nosí s sebou Ottovu encyklopedii hvězd do kapsy a připadá si vesmírně nesmírně malá.

13) Niternici stoupá Birell do hlavy. Jen houšť a větší kapky, protože tohle se četlo výborně!

14) Sumika Sama to pojala velmi minimalisticky - ale mně se to líbí! Tak!

15) Jeanette prohlašuje, že nejsme ve Vesmíru sami - to jen ostatní si s námi nechtějí hrát. A jak to podává, já bych si s náma nechtěla hrát taky.

Bonus: Moi Keiniku Sang vypráví o von Braunovi, ufonech a shnilých deskách. Není kolega jejího táty náhodou příbuzný Káji? Nebo je tento názor obecně rozšířen?

Bonus: E-lištička a +/- 200 slov na téma. VELMI zajímací!

Bonus: Eruvië sepsala Zrůdu. Kvalitní počteníčko, víc si zjistěte sami.

Teď už to vezmu trochu hopem, což ale neznamená, že by byly zmiňované články méně kvalitní nebo zajímavé - jen jsem jich (jako obvykle) vybrala víc, než je oněch nepsaně daných Top 15 :-)

Filozofové z různých úhlů: Tina se ptá Kdo vládne vesmíru? - kosmické pískoviště v jejím podání mě rozesmálo na dobrých pět minut. A mimochodem, je jediná, kdo se k něčemu podobnému měl! Možná tak ještě Marguerite s Kometou (viz. Velkej šéfák), ale to je vše. Hogreta se zamyslela tak nějak "klasicky", zato ale čtivě a zajímavě. Další stylovézamyšlenísepsala Newerdin. Tomy Spilotro se zase zamýšlí spíše technicky (tak tomu říkáme my blonďatý ženský) a navíc ještě přidal hlavolam! Logik jako jediný trochu blíže zmínil Krtečka ve vesmíru - jedna věta, popřípadě dvě krátké, v tomhle případě fakt neprojdou. Vesmírně nevesmírná civilizace napadla Jasmínu, dobře se to četlo. Monica Otmili se mimo jiné ptá na to, jestli je ve vesmíru hluk (já se domnívám, že není, protože vzduchoprázdnem se nemohou šířit zvukové vlny, ale třeba se vytahuju a je to jinak). Cooky vidí svět zahalený tajemstvím a podala obvyklé otázky s novým nádechem. AAurora chce na Cybertron!

Takhle se taky dá přednášet: Septima Severa představuje Neprobádanou genialitu vesmíru. Sem s ní! Fanta se nechala inspirovat prezentací a dumá, jestli je Země bezvýznamná. A triádu lektorů završuje Louise Stranxie, která jako jediná dala dohromady poučkový článek, který se dá krásně přečíst, není zkopírovaný z Wikipedie a vůbec.

Muzikální koutek: John Crusser a Bloud. Well Bloud představují tématické písně.

Poetická pětice: Skřítě, Život je boj, Christina Machart, Lady Coldrain a Jitikiti. Hodnocení poezie je podle mě vždy subjektivní, tyhle kousky na mě prostě zapůsobily, a tak je tu máte. Není co říct víc.

To by byl konec doporučovaných článků.

Než se pustím do odstrašujících případů, krátké srovnání s tím, jak vypadalo Téma Týdne, když jsem před zhruba měsícem hodnotila "Moje město". Tentokrát jsem narazila na daleko méně jednovětných pitomoučkých článečků a tím, že odpadla tahle "brzda", se celková úroveň žebříčku vyšvihla o dost výše než byla. Bohužel, narazila jsem na více článků, které byly prostě zkopírované z Wikipedie, a to i s tím známým [Editovat] a podobně. Miss Copírka ovšem tentokrát nebude, protože jsem neměla náladu na jejich řešení. Přece jen, prolistování všech článků mi zabralo 2,5 hodiny (a teď už tenhle článek píšu taky skoro dvě hodiny), takže jsem se tím prostě nevzrušovala a tyhle články ani neotvírala. Bylo jich asi osm, což je při takovéhle úrodě docela slušné.
Zajímavé je, že jsem prakticky nenarazila na články "Já nevím co o tom psát" (v různých stupních vypatlanosti) nebo "Tohle téma je pitomý". Celkem byly asi tři. Naopak, našla jsem dost článků ve stylu "Já teda na Téma týdne normálně nepíšu a ani nechci, ale vesmír mě zajímá". Bohužel, často právě lidé, kteří do úvodu psali, že je vesmír zajímá, článek neproměnili a spadli do těžkého průměru vo ničom.
Jen asi dva články byly zařazeny do TT omylem, ovšem chování jednoho z adminů, který do TT zařadil, že trénink je ve čtvrtek, a když ho upozornili na to, že by měl shodit TT nebo aspoň napsat, trénink čeho, obul se zpět, že to je věc týmu. A tak se stal jediný report tohoto tématu mou rukou.
Nenašla jsem jediný spam-blog ve stylu spambotů. To mě potěšilo - a odpadla další veliká brzda Tématu týdne.
Asi nejobvyklejším "podtématem" byly černé díry, často bylo zmiňováno i zatmění měsíce z minulého týdne, bohužel ani jediný článek neproměnil, a jen jeden člověk zmínil, že v srpnu bude roj Perseid, takže se můžeme těšit na padající hvězdy a spoustu splněných přání. Asi pět lidí ovšem zmínilo, že Kate Perry natočila videoklip k písničce, ve které zmiňuje vesmír a E.T.ho.
Celkově mám pocit, že minimálně v tomhle kole v porovnání s tím, které jsem hodnotila předtím, kvalita článků znatelně stoupla, a to se mi líbí.


Nastal čas pořádně se vyděsit vypatlátorem. Tentokrát jsem si kopírovala některé žblepty hned, jak jsem na ně přišla, a tak se můžete v klidu pobavit. Je jasné, že některé z nich jsou provokační fake, ale to neznamená, že se jim nemůžeme zasmát:

 • největší věc co si my myslíme je ''vesmír''!!!!ale ve vesmíru nejsme sami!!!jelikož už víme z předešlích zpráv např: že našli ufo, ufon ležel vedle skládky nebo létající auto atd.!každý za to má prach a furt dál prachy prachy prachy miliony a miliardy prachů až se toho nemůžou nabažit!!!!!!!!!!!není to tak snad???!
 • Vesmír je nekonečný.Nikdo neví lde vesmír končí a kde začíná.Ve vesmíru jsou planety : Merkur,Venuše,Země,Mars,Jupiter,Satrun,Uran,Neptun.A největší hvězda je Slunce.
 • Vesmír! Bože, já už se k tomuhle tématu nechci ani vyjadřovat, protože se do toho vždycky tolik zamotám, že nakonec stejně skončím u toho samého - že se nikdy nedozvím pravdu.
  Úvahy jako: ,,Co je na konci vesmíru? A existuje vůbec nějaký? A co by bylo, kdyby vesmír nebyl?", mě strašně unavují a deprimují.
  Ach, taková záhada. Už radši přestanu přemýšlet, nebo se zblázním :).
 • Džuuuuuuuug keď ja raz budem veľká a budem mať vesmír tak v ňom bude všetko! Úplne všetko! Aj TY! Aj Líííííííííííííííííjóóóóóóóóó!!!!!!!! Atď...
 • Vesmír mě osobně fascinuje ,zajímalo by mě jestli má vesmír konec,začátek nebo aspon hranici a co by za tou hranicí bylo a jak by to tam vytadalo????Tak se můžeme ptát do nekonečna.Nechci tady filozofovat tak řeknu neco co vím.Vesmír se skládá ze spousty planet,hvězd,planetek,plynů a jiných těles.Jo a zapoměla jsem na martˇany,ítý a mimozemštˇany a jak se jim jeste říká jinak...
 • Kdyz se rekne WESMIR tak ja prwni co si predstawim. Ueteceme spolu ke hwezdam budeme tam jn ja a ty.
 • Jžš co tu mám jako psát něco o nekonečnosti Vesmíru ?? Jo asi to udělám =D
 • Ahojky......
  Téma týdne je Vesmír
  přectavuji si koule,prach,kosmonaut,slunce,měsíc atd.....
  papa lidičky
 • Čavko Kakavko ...
  Práve som pozerala
  TV a noviny a že vraj
  bude zajtra zatmenie mesiaca :O
  už sa teším :) asi neviete že som
  nedočkává :D takže .....................
  PS: viete prečo je to pri téme týždna?
  lebo je to o vesmíre :D
  Pápá a Bye Bye vaša...
 • Nikdo neví, zda je vesmír ku prospěchu lidstva nebo ne.
Ano, pořád trvám na tom, že v TT stoupá úroveň. Myslím, že je vám jasné, proč jsem před měsícem zdaleka neposkytovala tolik ukázek, že...

Tak šup šup, pište na téma Magie, které bude hodnotit Pochybná Kočka, a švihejte hlasovat pro nové téma týdne.

Howgh. Na hodně dlouho jsem zase domluvila.

Cirrat
 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Sikar Sikar | Web | 20. června 2011 v 19:53 | Reagovat

tak u toho, že slunce je největší hvězda, jsem spadl ze židle.

astrofyziku na ně!

2 Vašek Vašek | 20. června 2011 v 20:21 | Reagovat

Nesouhlasím, určitě si neprojela všechny. Kdyby ano, tak Tě zaujme Veverčin vesmír. ( http://zrzava-veverka.blog.cz/1106/muj-vesmir )

3 Kōri-sama Kōri-sama | Web | 20. června 2011 v 20:23 | Reagovat

Jo no. Ještě nějaká pochybná osoba psala o tom, jak bude Miss World, vezme si Justina Bobra, ovládnou spolu vesmír, planety přebarví na modrofialovou a zruší afriku. Článek za všechny prachy, jen co je pravda.

4 Dragell Dragell | Web | 20. června 2011 v 20:32 | Reagovat

Ty "moudra" na konec mne opravdu dostala :D
Jinak vážím si toho, že jsem byla vybrána, zvláště pak po delší neaktivitě mého blgu. Člověka to potěší a nastartuje k dalšímu psaní :)
Jinak doporučené články omrknu až zítra, teď jsem přijela domů a jsem unavená ;)

5 Kája Kája | Web | 20. června 2011 v 20:39 | Reagovat

Děkuju za zmínku :)
Z těch nejlepších článků od konce mě nejvíc pobavilo to třetí.

6 Cirrat za Téma blog Cirrat za Téma blog | Web | 20. června 2011 v 20:48 | Reagovat

[2]: Milý Vašku, Veverku jsem četla a nezaujala mě. To neznamená, že je její článek špatný, jenom mě ty ostatní články oslovily víc. Proto mi neříkej, co mě muselo nebo nemuselo zaujmout, to je totiž na subjektivním posouzení každého čtenáře. Příště zkus komentovat třeba takto: "Mě zaujal článek XXXYYY a myslím, že by měl patřit do výběru" a ne tak, že mě a) obviníš ze lži - protože já opravdu otevřela každý článek na téma Vesmír - a b) mi budeš nařizovat, co mě má zajímat. Takové komentáře považuji za agresivní a urážlivé.

[3]: Nejdřív jsem je zahrnula taky, ale myslím, že oba články té rádobyautorky byly prostě fake :-)

[4]:, [5]:: Já si ráda početla, bylo to fajn. :-)

7 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 20. června 2011 v 21:25 | Reagovat

Gratuluju mému SB Jeanette!!! :D

8 Lilithen Lilithen | Web | 20. června 2011 v 21:25 | Reagovat

Děkuji za zařazení do výběru :)
"Borci" na konci mě málem shodili ze židle :-D Hlavně to, že nikdo neví, zda je vesmír ku prospěchu lidstva nebo ne, že Slunce je největší hvězdou a ve vesmíru máme celkem jen osm planet. Co se člověk při večeru nedoví :-D

9 Jeanette Jeanette | Web | 20. června 2011 v 21:28 | Reagovat

Páni, děkuju za zmínění. To jsem skutečně nečekala.

10 raisel raisel | Web | 20. června 2011 v 21:52 | Reagovat

Tvoje hodnocení se mi líbí, je takové zajímavé ve všech směrech. Dává možnost všem :) Vypatlátor mě pobavil, u některých jsem se musela opravdu zasmát :D

11 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 20. června 2011 v 21:54 | Reagovat

akorát ještě škoda, že ve vypatlátoru není úžasný článek s názvem "vesmír je na hovínečko" psaný vypatlanštinou :D

12 Cirrat za Téma blog Cirrat za Téma blog | Web | 20. června 2011 v 21:57 | Reagovat

[8]: Jop. Taky jsem koukala.

[10]: Díky. A myslím, že to je hlavní úkol Vypatlátoru :-)

[11]: Původně byl - ale myslím, že je to fake...

13 Jasmína Jasmína | Web | 20. června 2011 v 22:03 | Reagovat

Super!! Po prvé ve výběru :), jsem tak ráda!! :)

14 Marguerite Marguerite | Web | 20. června 2011 v 22:06 | Reagovat

Jůůů, děkuju za supr-dupr ocenění! Moc potěšilo :)

15 Moi Keiniku Sangová Moi Keiniku Sangová | Web | 20. června 2011 v 22:11 | Reagovat

Sakra, to jsou novinky, Slunko je největší hvězda...*mlátí hlavou do stolu* A díky za zařazení do výběru, to vždycky potěší:D

16 Malkiel Malkiel | Web | 20. června 2011 v 22:24 | Reagovat

Smekám před tebou klobouk, že si tohle všechno dokázala přečíst za dvě a půl hodiny. A nezbláznila ses z toho.:-D

17 Cirrat za Téma blog Cirrat za Téma blog | Web | 20. června 2011 v 22:29 | Reagovat

[16]: Rychločtení je panečku věc... ;-)

18 ovesná vločka ovesná vločka | Web | 21. června 2011 v 0:38 | Reagovat

Jsem mile potěšena zařazením do výběru, děkuji.

[17]: Rychločtení je opravdu zajímavá věc aneb Třicet pět knih za dva dny.

19 Altaïr Altaïr | Web | 21. června 2011 v 1:01 | Reagovat

"Mistře"? Proboha, vždyť já zpychnu. :) Ne, díky moc za výběr i za to číslo 7, moje oblíbené. :)

A díky za ty perličky, přesně tohle mi u výpisů, které dělal Standa, chybělo. :)

20 Edith Holá Edith Holá | E-mail | Web | 21. června 2011 v 8:14 | Reagovat

Děkuji za výběr. Asi si zajdu na kurz rychločtení :-)

21 fantalight-cd fantalight-cd | Web | 21. června 2011 v 8:24 | Reagovat

Díky za výběr :). Taky to docela bylo zajímavé téma :)

22 Eruvië Eruvië | Web | 21. června 2011 v 8:49 | Reagovat

Tak nějak jsem si nemyslela, že si mého blogu někdo všimne, při psaní článku jsem byla hodně rozzlobená a asi to bylo i vidět O:-) nicméně na dalším článku se pracuje, ale zjišťuji, že týden mi na rozpracování k mé spokojenosti asi nebude stačit :-D Nicméně jen tak dál, výběr článků je opravdu zajímavý.

23 Bloud. Well bloud. Bloud. Well bloud. | Web | 21. června 2011 v 9:43 | Reagovat

díky, díky!

24 Halfdann Halfdann | Web | 21. června 2011 v 12:03 | Reagovat

No né, halfdann se též ukazal, nečekal sem ani v nejmenším. Dekuju moc :)

25 gilnar gilnar | E-mail | Web | 21. června 2011 v 17:30 | Reagovat

John Crusser nechává pozdravovat a vzkazuje své díky.

26 Knedla Knedla | Web | 21. června 2011 v 18:36 | Reagovat

Jež..voči. Děkuju :-D To bych fakt nečekala. A dokonce byla povšimnuta i moje přezdívka. Máš dobrej postřeh.

27 Terka Terka | E-mail | Web | 21. června 2011 v 19:06 | Reagovat

Tvorba super a ty hlášky prostě nemají chybu. Radši o tom nebudu přemýšlet, nebo se zblázním. :D
Slunce je největší hvězda. :D

28 kocicidvur kocicidvur | Web | 21. června 2011 v 20:06 | Reagovat

[1]: Jsou i větší! :D

29 Alisa Alisa | Web | 21. června 2011 v 21:26 | Reagovat

[2]: Každého zaujme niečo iné . Mne sa hodnotenia najviac páčia od Cirrat a Dubious cat . A ostatným nepíšem, že neprečítali všetko, keď ich niečo nezaujalo a mňa áno .
Ďakujem za zaradenie do výberu . :)

30 Miss Lentilka Miss Lentilka | Web | 22. června 2011 v 21:57 | Reagovat

a co můj!!

31 Cirrat Cirrat | Web | 23. června 2011 v 13:39 | Reagovat

[30]: Mno, jak bych to... Vyřadily tě ty překlepy, to, že mě tvůj článek nezaujal, a pak ten konec. No, kravina, ale pěkný no - jenže to na výběr nestačí. Příště trochu víc snahy a přečíst si text po sobě, ok?

32 Christina Christina | Web | 23. června 2011 v 14:00 | Reagovat

jitikiti má skvěle napsanou báseň-hrátky se slovy to je moje! ;)

33 Réza Réza | Web | 23. června 2011 v 18:01 | Reagovat

Ó jé! Tak to velmi děkuji, že jsem ten Velkej Šéfák. Neřestávám se divit! :)

34 medine medine | Web | 24. června 2011 v 12:21 | Reagovat

Super článek, jsem ráda, že se tématům týdne někdo/někteří takhle dobře věnují :))

35 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 24. června 2011 v 23:03 | Reagovat

Též děkuju :)

Jinak můžu dosvědčit, že z některých článků mě při čtení málem klepla pepka, např ten nejznámější "Vesmír je všude kolem nás, je nekonečný a my jsem jeho součást ve sluneční soustavě, kterou tvoří planety...konec." Vypatlané články už ani neřeším. Téma Vesmír se mi moc líbilo. :)

36 BbmjkNemomb BbmjkNemomb | E-mail | Web | 21. září 2017 v 1:02 | Reagovat

payday loans direct lender - http://paydayhhkl.org/
car title loan <a href=http://paydayhhkl.org/>online payday loans</a> ’

37 Hhhjgraila Hhhjgraila | E-mail | Web | 22. září 2017 v 1:35 | Reagovat

texas title payday loans
<a href="http://personalacrb.org/">personal loan rates</a>
car title payday loan
<a href=http://personalacrb.org/>bad credit personal loans</a> ’

38 Vffgsoymn Vffgsoymn | E-mail | Web | 23. září 2017 v 1:31 | Reagovat

is generic cialis from india safe
<a href="http://cialisivndh.com/">cialis</a>
cheap cialis generic
<a href=http://cialisivndh.com/>generic cialis</a> ’

39 FvvsAspelf FvvsAspelf | E-mail | Web | 23. září 2017 v 9:59 | Reagovat

cialis taken by women
<a href="http://cialisoanzb.com/">cheap cialis</a>
cialis daily 5mg
<a href="http://cialisoanzb.com/">cialis online</a> ’

40 Vqvqsoymn Vqvqsoymn | E-mail | Web | 24. září 2017 v 17:57 | Reagovat

buy cialis soft tabs
<a href="http://gawcialis.com/">cialis online</a>
best place to buy cialis
<a href=http://gawcialis.com/>generic cialis</a> ’

41 Bhnjblueby Bhnjblueby | E-mail | Web | 25. září 2017 v 18:41 | Reagovat

viagra 100mg price
<a href="http://viagracekan.com/">buy viagra</a>
viagra herbal substitute
<a href=http://viagracekan.com/>buy viagra</a> ’

42 Lewfhcrund Lewfhcrund | E-mail | Web | 26. září 2017 v 3:13 | Reagovat

viagra without a prescription
<a href="https://viagrawasdc.com/">buy viagra</a>
viagra buy online
<a href="https://viagrawasdc.com/">cheap viagra</a> ’

43 Lvvdasceld Lvvdasceld | E-mail | Web | 26. září 2017 v 15:57 | Reagovat

buy brand name viagra - https://viagraciom.com
cheap viagra <a href=https://viagraciom.com>cheap viagra</a> ’

44 Drvpbemborn Drvpbemborn | E-mail | Web | 27. září 2017 v 7:17 | Reagovat

where to buy viagra online - http://viagraonszb.com/
buy viagra internet <a href="http://viagraonszb.com/">cheap viagra</a> ’

45 Gsbgfnemborn Gsbgfnemborn | E-mail | Web | 30. října 2017 v 23:40 | Reagovat

cant get a payday loan - https://www.jk2paydayloans.org
student loan help <a href=https://www.jk2paydayloans.org>cash advance on credit card</a> ’

46 LdbgDiamma LdbgDiamma | E-mail | Web | 31. října 2017 v 21:20 | Reagovat

payday loans 300 - https://cashcevth.com
best payday loans lenders <a href=https://cashcevth.com>instant payday loans</a> ’

47 FfnhbhjxGaxich FfnhbhjxGaxich | E-mail | Web | 1. listopadu 2017 v 23:59 | Reagovat

payday loans no checks
<a href="https://cashrvyn.com">cash advance credit card</a>
payday loans no credit
<a href=https://cashrvyn.com>cash loans</a> ’

48 AqvvceFraby AqvvceFraby | E-mail | Web | 13. listopadu 2017 v 17:10 | Reagovat

canadian pharmacy online cialis
http://buyvcialiosonline.com/
cialis mexican pharmacy
<a href=http://buyvcialiosonline.com/>cheap cialis</a>
cialis prices

49 MlokmIllito MlokmIllito | E-mail | Web | 22. prosince 2017 v 0:59 | Reagovat

direct lender of payday loans https://1paydayloansonline.com/
loans people bad credit <a href="https://1paydayloansonline.com/">payday loans online same day</a>

50 Jthasgwgraila Jthasgwgraila | E-mail | Web | 26. prosince 2017 v 17:38 | Reagovat

student loan forgiveness programs
<a href="https://cashadvancevtg.com/">online payday loans no credit check</a>
business cash advance loans
<a href=https://cashadvancevtg.com/>payday loans</a>

51 Dbsabgganycle Dbsabgganycle | E-mail | Web | 27. prosince 2017 v 2:22 | Reagovat

consumer credit counseling
<a href="https://www.getispaydayloansonline.com/">online payday loan</a>
cash advance
<a href="https://www.getispaydayloansonline.com/">payday advance loans</a>

52 Jtbwwgraila Jtbwwgraila | E-mail | Web | 27. prosince 2017 v 16:18 | Reagovat

low interest personal loans
<a href="https://loansonlinevaec.org/">payday loans online direct lenders only</a>
free checking account banks
<a href=https://loansonlinevaec.org/>same day payday loan</a>

53 Dsbganycle Dsbganycle | E-mail | Web | 28. prosince 2017 v 14:25 | Reagovat

personal loans for bad credit
<a href="https://paydayploansonline.org/">instant payday loans</a>
fast cash loans
<a href="https://paydayploansonline.org/">payday loans</a>

54 Jtaxgraila Jtaxgraila | E-mail | Web | 28. prosince 2017 v 16:42 | Reagovat

need payday loan today
<a href="https://badcreditnyrc.org/">instant payday loans</a>
online bank account
<a href=https://badcreditnyrc.org/>payday loans online</a>

55 ZvstGaxich ZvstGaxich | E-mail | Web | 31. prosince 2017 v 13:52 | Reagovat

installment loans poor credit
<a href="https://paydaykko.org/">fast payday loans</a>
payday loans no credit check online
<a href=https://paydaykko.org/>cash advance now</a>

56 Dsbcanycle Dsbcanycle | E-mail | Web | 31. prosince 2017 v 19:46 | Reagovat

credit loan application
<a href="https://installmentccy.org/">payday loans online</a>
of payday loan
<a href="https://installmentccy.org/">payday loans no credit check</a>

57 RonaldoHix RonaldoHix | E-mail | Web | 2. ledna 2018 v 23:13 | Reagovat

Hola, Me gusta mucho tu sitio, ?sigue haciendolo mejor!
http://gel1titan.superpenetitangel.com

58 Mdvxtheks Mdvxtheks | E-mail | Web | 12. ledna 2018 v 19:53 | Reagovat

cheap viagra 100mg
<a href="http://viagracnar.com/">free viagra sample pack</a>
buy cheap generic viagra
<a href="http://viagracnar.com/">over the counter viagra</a> ’

59 Faabruity Faabruity | E-mail | Web | 14. ledna 2018 v 14:07 | Reagovat

brand cialis
<a href="http://cialisovnsm.com/">cialis tadalafil</a>
cialis pills cost
<a href=http://cialisovnsm.com/>cialis no prescription</a> ’

60 FwenAspelf FwenAspelf | E-mail | Web | 15. ledna 2018 v 2:47 | Reagovat

cialis srbija
<a href="http://retcialis.com/"></a>
cialis pill cutter
<a href="http://retcialis.com/">buy cialis online</a> ’

61 BrcArtelf BrcArtelf | E-mail | Web | 22. ledna 2018 v 18:51 | Reagovat

small business loans bad credit
<a href="https://payday-loans.us.org/">online cash advance</a>
payday loans 1 hour
<a href=https://payday-loans.us.org/>online payday advance</a>

62 Rvdemborn Rvdemborn | E-mail | Web | 27. ledna 2018 v 22:33 | Reagovat

viagra 100mg price http://genericonlineviaqra.com/ ok’

63 Rokemborn Rokemborn | E-mail | Web | 30. ledna 2018 v 13:08 | Reagovat

buy viagra on line http://genericonlineviaqra.com/ ok’

64 Gbcpeatt Gbcpeatt | E-mail | Web | 18. února 2018 v 19:51 | Reagovat

<a href="https://loanonline.us.org/">payday loan online</a>
quick personal loans bad credit <a href="https://loanonline.us.org/">payday loans no credit check</a>
OK’

65 Gblemborn Gblemborn | E-mail | Web | 27. února 2018 v 23:38 | Reagovat

<a href="http://freeerectilepills.com/">erectile pills</a>
pharmacy viagra
<a href="http://freeerectilepills.com/">cialis online</a> OK’

66 Fvvexink Fvvexink | E-mail | Web | 2. března 2018 v 17:59 | Reagovat

generic viagra sale
<a href=http://buyerectionpills.com/>erectile dysfunction</a>
natural viagra
<a href="http://buyerectionpills.com/">cialis</a> OK’

67 Lmmemborn Lmmemborn | E-mail | Web | 13. března 2018 v 22:34 | Reagovat

Hi All!
<a href="http://viagracefo.com/">viagra pills</a>
viagra 50 mg
<a href="http://viagracefo.com/">generic viagra</a> OK’

68 buy ranitidine buy ranitidine | E-mail | Web | 23. března 2018 v 0:25 | Reagovat

ranitidine 300 mg

69 mobic meloxicam 15 mg mobic meloxicam 15 mg | E-mail | Web | 23. března 2018 v 9:42 | Reagovat

mobic meloxicam 15 mg

70 mobic meloxicam 15 mg mobic meloxicam 15 mg | E-mail | Web | 23. března 2018 v 12:03 | Reagovat

mobic meloxicam    7 5 mg

71 mobic meloxicam	7 5 mg mobic meloxicam 7 5 mg | E-mail | Web | 23. března 2018 v 16:20 | Reagovat

mobic meloxicam    medication

72 Hnnpeatt Hnnpeatt | E-mail | Web | 24. března 2018 v 0:37 | Reagovat

<a href="https://needmoney.us.com/">need cash loan</a>
america payday loans <a href="https://needmoney.us.com/">need cash advance</a>
OK’

73 download download | E-mail | Web | 31. března 2018 v 15:53 | Reagovat

Hello good sait

74 Lahhoine Lahhoine | E-mail | Web | 5. dubna 2018 v 3:12 | Reagovat

Routine monitoring of liver enzyme levels is not necessary, and routine measurement of CK is not useful to predict the onset of rhabdomyolysis. buy viagra online cheap <a href="http://viagra-onlinenas.com/">buy real viagra online</a> how does viagra work <a href=http://viagra-onlinenas.com/>order viagra online</a>  They often occur with other mental disorders, particularly major depressive disorder, bipolar disorder, certain personality disorders, and eating disorders. OK’

75 bgcemait bgcemait | E-mail | Web | 11. dubna 2018 v 17:27 | Reagovat

generic viagra review <a href="http://officialsaintsnflproshop.com/">how viagra works</a> buy generic viagra online <a href=http://officialsaintsnflproshop.com/>viagra for sale</a> OK’

76 wbzmoodo wbzmoodo | E-mail | Web | 16. dubna 2018 v 12:17 | Reagovat

natural viagra <a href="http://junkmarketstyleevents.com/#">discount generic viagra</a> generic brands viagra online <a href=http://junkmarketstyleevents.com/#>viagra online sales</a> OK’

77 fdwFaups fdwFaups | E-mail | Web | 17. dubna 2018 v 18:47 | Reagovat

viagra plus <a href="http://viagraveikd.com/#">viagra samples</a> best price viagra name brand online <a href="http://viagraveikd.com/#">viagra</a>

78 dbamoodo dbamoodo | E-mail | Web | 26. dubna 2018 v 4:24 | Reagovat

cheap viagra without prescription <a href="http://download4os.com/#">viagra 100 mg dose</a> natural substitute for viagra <a href=http://download4os.com/#>order viagra professional</a>

79 dvsToussy dvsToussy | E-mail | Web | 2. května 2018 v 21:04 | Reagovat

cialis sale <a href="http://cialisovnnc.com/#">cialis 5mg</a> cialis coupon <a href="http://cialisovnnc.com/#">buy tadalafil online</a>

80 bdfToussy bdfToussy | E-mail | Web | 4. května 2018 v 15:33 | Reagovat

cialis online no prescription <a href="http://cialisotjs.com/#">cialis canada</a> cialis no prescription <a href="http://cialisotjs.com/#">tadalafil liquid</a>

81 vsfGreext vsfGreext | E-mail | Web | 6. května 2018 v 13:51 | Reagovat

purchase viagra professional <a href="http://fviagrajjj.com/#">buy viagra online</a> viagra for sale online <a href="http://fviagrajjj.com/#">buy real viagra online</a>

82 nnzArick nnzArick | E-mail | Web | 10. května 2018 v 10:26 | Reagovat

cash loan advance <a href="https://paydayloans-online.us.org/#">online payday loans</a> instant payday loans for <a href=https://paydayloans-online.us.org/#>direct lender payday loans</a>

83 bsdOpent bsdOpent | E-mail | Web | 29. května 2018 v 18:21 | Reagovat

viagra wholesale <a href="http://fviagrajjj.com/#">viagra online</a> viagra for sale <a href="http://fviagrajjj.com/#">viagra online</a>

84 vxdanara vxdanara | E-mail | Web | 5. června 2018 v 20:56 | Reagovat

canada viagra <a href="http://setviagraeja.com/#">cheap generic viagra</a> viagra <a href=http://setviagraeja.com/#>buying viagra</a>

85 vadOpent vadOpent | E-mail | Web | 6. června 2018 v 18:43 | Reagovat

cialis online pharmacy <a href="http://hitcialisosn.com/#">cialis coupon</a> order cialis online <a href="http://hitcialisosn.com/#">tadalafil 20 mg</a>

86 hfuanara hfuanara | E-mail | Web | 8. června 2018 v 1:46 | Reagovat

viagra no prescription <a href="http://sexviagen.com/#">viagra purchase</a> price of viagra <a href=http://sexviagen.com/#>viagra online</a>

87 ploOpent ploOpent | E-mail | Web | 8. června 2018 v 6:15 | Reagovat

viagra online no prescription <a href="http://menedkkr.com/#">viagra</a> try viagra for free <a href="http://menedkkr.com/#">buy generic viagra</a>

88 bynOpent bynOpent | E-mail | Web | 8. června 2018 v 12:43 | Reagovat

viagra without prescription <a href="http://viagraveikd.com/#">viagra samples</a> viagra dosage <a href="http://viagraveikd.com/#">viagra canada</a>

89 ndgOpent ndgOpent | E-mail | Web | 10. června 2018 v 13:51 | Reagovat

non prescription viagra <a href="http://bitcapblog.com ">womens viagra</a> buy viagra no prescription <a href="http://bitcapblog.com">buying viagra</a>

90 nfganara nfganara | E-mail | Web | 11. června 2018 v 4:08 | Reagovat

low price viagra <a href="http://mo-basta.org">online order viagra</a> generic viagra 100mg <a href=http://mo-basta.org>viagra spam</a>

91 xbcOpent xbcOpent | E-mail | Web | 12. června 2018 v 6:21 | Reagovat

loan for bad credit <a href="https://onlineloan.us.org">online payday loans</a> cash loan advance <a href="https://onlineloan.us.org">online loans</a>

92 nnaCrymn nnaCrymn | E-mail | Web | 14. června 2018 v 3:58 | Reagovat

cheapest cialis <a href="http://genericcialls.com/"> buy generic cialis</a> cialis no prescription <a href=http://genericcialls.com/> cheap cialis</a>

93 fhgcluri fhgcluri | E-mail | Web | 25. července 2018 v 3:15 | Reagovat

cialis pills <a href="http://drcialonlinedkb.com/#">generic cialis</a> cheapest cialis <a href=http://drcialonlinedkb.com/#>tadalafil citrate</a>

94 ujacluri ujacluri | E-mail | Web | 28. července 2018 v 12:35 | Reagovat

viagra reviews <a href="http://viagraocns.com/#">viagra pills</a> buy viagra online <a href=http://viagraocns.com/#>viagra pills</a>

95 nyhstept nyhstept | E-mail | Web | 30. července 2018 v 3:12 | Reagovat

tadalafil dosage <a href="http://besiktasboschservis.com/#">buy cialis without prescription</a> cialis reviews <a href="http://besiktasboschservis.com/#">cialis no prescription</a>

96 nyhstept nyhstept | E-mail | Web | 1. srpna 2018 v 19:52 | Reagovat

cialis canada <a href="http://besiktasboschservis.com/#">buy cialis without prescription</a> cialis for sale <a href="http://besiktasboschservis.com/#">cialis tadalafil</a>

97 bfcstept bfcstept | E-mail | Web | 3. srpna 2018 v 2:53 | Reagovat

how viagra works <a href="http://www.movietrailershd.org/">sildenafil 100mg</a> natural alternative to viagra <a href="http://www.movietrailershd.org/">viagra online without prescription</a>

98 sffplate sffplate | E-mail | Web | 3. srpna 2018 v 18:23 | Reagovat

viagra sale online <a href="https://susamsokagim.com/">canada viagra</a> viagra <a href=https://susamsokagim.com/>viagra online without prescription</a>

99 Aaronrig Aaronrig | E-mail | Web | 5. srpna 2018 v 13:06 | Reagovat

wh0cd1420023 <a href=http://buytrazodone.us.org/>trazodone</a>

100 Aaronrig Aaronrig | E-mail | Web | 15. srpna 2018 v 6:57 | Reagovat

wh0cd1420023 <a href=http://tadalafilcheapdelivery.us.com/>cheap tadalafil</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama