Červenec 2011

Rozhovor s Agrrr!

28. července 2011 v 21:32 | Dubious cat |  Rozhovory
Agrrr z Efrítu je další z pěti "administrátorů" tema.blog.cz, která se vám představuje v jedinečném rozhovoru. Je krásná, vysoce hořlavá a všechny nás chce ovládnout a složit do jednoho obrovského grupáče...


Jak (ne)napsat příspěvek k TT - vol.2

26. července 2011 v 11:36 | Cirrat |  Postřehy
Občas se při hodnocení vyskytnou reakce "Proč není článek XYZ mezi vybranými? Podle čeho tedy vybíráte? Co vás zaujme?" Tohle je otázka jak z Kufru nebo Chcete být milionářem?, protože každého hodnotícího (nebo Výběrčího, jak si z toho dělám psinu) zaujme něco trochu jiného, a protože jsme jenom lidi (nebo alespoň vzdáleně humanoidi), jsme subjektivní.

Ovšem i tak existuje pár relativně jednoduchých bodů, které vám mohou pomoci při sepsání článku na to které Téma Týdne (a možná i vašich článků obecně), a já se s vámi podělím o své zkušenosti, jak jsem je za více než deset let psaní na internetu nasbírala.

Končíme se Začátkem

25. července 2011 v 15:47 | Cirrat |  Zajímavé příspěvky k TT
Víte co? Mám zcela upřímně po pročtení příspěvků na Téma Týdne "Začátek" chuť jít někoho uškrtit. A pokud minimálně čtrnáct dní nikde neuvidím odkaz na Seifertovo Poštovního holuba (Každého dne se něco končí // něco překrásného se končí atd. atd. atd.), budu jen a jen ráda.

Protože co si budem, dobrejch 80% z 31 stránek plných odkazů na příspěvky na tohle téma tuhle frázi ať už přesně nebo volně parafrázovalo, použilo, odkázalo na ni, zmotalo ji do klubíčka a vůbec jinak zneužilo.

Vypadá to, jako kdyby doba dovolených a prázdnin odvála snahu napsat něco, co tu ještě nebylo, něco, co má grády nebo něco, co je 'vo něčom' daleko daleko, nejspíš až někam k moři.

Což by samo o sobě bylo v pořádku.

Co v pořádku není je fakt, že spousta lidí a jiných tvorů považovala za nutné se s námi podělit jednovětnými články horší úrovně než obvykle. Jak jsem u Vesmíru jásala, že kvalita stoupá, asi jsem to uřkla. No, o to víc si cením těch, kdo doopravdy dali dohromady články, které byly čitelné, zajímavé a kvalitní.


Filosofický výběr- Já jako osoba opačného pohlaví

24. července 2011 v 15:47 | Dubious cat |  Filosofické téma
Zdravím všechny filosofy, kterým se tímto omlouvám za velké zpoždění při hodnocení. V poslední době jsme toho totiž měli opravdu hodně- v hodnotící komisi fungovali sotva 4 členové, články se nezobrazovali jak jsme chtěli, mě stále zatěžovalo zkouškové.. Zkrátka, k rekonstrukci blogu jsem se dostala až teď, jak se vám líbí jeho nový kabátek?

Vzhledem k zkušenostem s časovým nedostatkem a menší účastí jsem se rozhodla dobu trvání tématu PRODLOUŽIT na MĚSÍC. Máte tedy opravdu dost času na pořádné články. Mimochodem- vaše příspěvky jsou velmi kvalitní, což mě opravdu těší:)


Dubious cat

24. července 2011 v 2:18
" Jsem obyčejná pouliční kočka, která je tak trochu pochybná. Nejsem nijak talentovaná, spisovatelům neradím, ač literaturu studuji. Zkrátka si myslím, že v originalitě je krása.
Chcete mě zaujmout svými články? Pak nebuďte nudní, protože život je už tak dost tragický, tak proč si kazit i ten virtuální?"


dočíst se o ní můžete i zde: rozhovor Vymňoukly, EGOrozhovor

Info:

věk: 20 ( 6.8.1991)
vzdělání: UHK Jazyková a literární kultura'13
zájmy: četba, kresba, spaní, tanec
oblíbená hudba: Rock & funk & metal...
oblíbení spisovatelé: B. Werber. O. Wilde, J.R.R. Tolkien, ...
oblíbené filmy: Inglorious basterds, Pulp fiction, Rocknrolla...
oblíbené seriály: True Blood, IT Crowd, HIMYM, TBBT, Glee..
oblíbené blogy: Agrr, Sikar, Cirrat, MCHSAC, Čalamáda, Ozzro....

Agrrr

24. července 2011 v 1:58
"Nejsem nenormální. Ale ani nemohu říct, že jsem normální. Jsem prostě jaká jsem a jen tak se nezměním.Rozhodně si ale nemyslím, že jsem zlá. I když tam uvnitř mě nějaké hodně "temné já" je. Jenže to si ventiluju na povídky. Skutečnost je taková, že když se zabíjí kapr, zacpávám si uši, zavírám oči a utíkám co nejdál to jde.... :-)Kdo by to byl řekl,že?"


Sikar

24. července 2011 v 1:49
"Jsem zlý, chlupatý, žeru jak malé děti, tak i staré babičky, kořením si je víc, než je zdrávo a pak bádám nad blbostmi, co sem píšu."


Do téhle kulišárny jsem byl jaksi zatažen. No, nebyl by to první případ, kdy jsem zjistil, že se něčeho účastním, aniž bych o tom věděl. No ale když už, tak už! Řekl jsem si, že použiju své kritické oko v poněkud globálnějším měřítku než dosud a vrhl se ozbrojen bezbřehým cynismem a neuhasínajícím flegmatismem na hodnocení téma týdne.

Potměšilý, krutý, se zvrhlým smyslem pro humor. Jako malý jsem trhal mouchám křídla, dnes blogerům a jiným pisálkům a grafomanům škubu na kousky ideály.

Dvěma slovy: kur... ehm, hodně náročný.

Jinak též začínající spisovatel fantastické literatury (v Ceně Karla Čapka 2011 jsem získal cenu Skokan a do souvisejícího sborníku Mlok 2011 se mi dostaly tři povídky), přispivatel magazínů MFantasy a Scifizin. Milovník pálivého jídla a řízné hudby, zaprachtěný knihomol, černá díra hltající sci-fi seriály. Jeden ze dvou autorů slavné Tubecat a dalších komiksů.

Cirrat

24. července 2011 v 1:44
"Duch Buddhovy matky vás vidí, a když nebudete psát pořádně, bude po vás házet citronama!"


Rozhovor s Cirrat pro Téma Blog ZDE.

Výbět TT Duchové

18. července 2011 v 16:24 | Dubious cat |  Zajímavé příspěvky k TT
Huuuuuu! Tohohle tématu jsem se bála jako Sněhurka sedmi trpaslíků. Víte proč? Protože stejně jako mnozí z vás už mám nadpřirozena až na pokraj své aury, proto doufám, že příště budu číst menší mindfucky:)... I když musím říct, že jste mě tentokrát docela potěšili (ale o tom zachvíli)!
Už jsem se těšila na desítky prapodivných příspěvků od vypatlaných stvoření, ale co se to stalo? Jistě, tetka Wikipedie strašila i tentokrát, ale výrazně ubylo jednovětných příspěvků nulové inteligence. I když, samozřejmě se pár našlo. Kdosi oznámil, že zabil Justina Biebera,tak už jsem se chtěla radovat, když tu jsem se dočetla, že ti idioti (bylo jich více) opět vyvolali jeho ducha, takže baby, baby oh.. I Know you love me... (but I don't care).