Končíme se Začátkem

25. července 2011 v 15:47 | Cirrat |  Zajímavé příspěvky k TT
Víte co? Mám zcela upřímně po pročtení příspěvků na Téma Týdne "Začátek" chuť jít někoho uškrtit. A pokud minimálně čtrnáct dní nikde neuvidím odkaz na Seifertovo Poštovního holuba (Každého dne se něco končí // něco překrásného se končí atd. atd. atd.), budu jen a jen ráda.

Protože co si budem, dobrejch 80% z 31 stránek plných odkazů na příspěvky na tohle téma tuhle frázi ať už přesně nebo volně parafrázovalo, použilo, odkázalo na ni, zmotalo ji do klubíčka a vůbec jinak zneužilo.

Vypadá to, jako kdyby doba dovolených a prázdnin odvála snahu napsat něco, co tu ještě nebylo, něco, co má grády nebo něco, co je 'vo něčom' daleko daleko, nejspíš až někam k moři.

Což by samo o sobě bylo v pořádku.

Co v pořádku není je fakt, že spousta lidí a jiných tvorů považovala za nutné se s námi podělit jednovětnými články horší úrovně než obvykle. Jak jsem u Vesmíru jásala, že kvalita stoupá, asi jsem to uřkla. No, o to víc si cením těch, kdo doopravdy dali dohromady články, které byly čitelné, zajímavé a kvalitní.Ani nespočítám, kolik lidí psalo o tom, že začínají prázdniny, že po nich začne škola, že každý konec je začátek něčeho, že začátky jsou těžké, ale je potřeba vytrvat, že život začíná narozením a každý začátek má svůj konec.

(Mimochodem, tady bych ráda poblahopřála všem, kdo mají nové přírůstky v rodině.)

Já vím, klišé jsou klišé proto, že se stávají často. Ale nejde o to, nepsat o zrození (popřípadě oplození, což už tady taky bylo) a dalších podobných věcech - jde o to, vzít za jakékoli téma pořádně a věnovat mu kus sebe - nebo jít od toho.

A tak bych ráda poděkovala třem článkům, které mě z těch stovek různých věcí zaujaly úplně ze všech nejvíce:


Připíjím na zdraví Dragell, která u mně zabodovala už minule. Její foto mrňavounké ještěrky, která právě začíná žít, je rozhodně ve vodách Blog.cz neotřelé, originální, je to k tématu a je to výborně zpracováno. Děkuji, Tvůj článek k tomuto tématu mě zaujal rozhodně ze všech nejvíc, tak si užij pomyslnou třešničku v koktejlu a jen tak dál.

Blog Vo hovně sice nemá bůhvíjak inspirativní název, ale článek Tenisově vepřová patička byl další z obrovských úlev, které jsem dnes potkala. Možná to bude tím, že mi po šesti stovkách více méně pochybných záležitostí dával smysl. A připadal mi logický. A vůbec, líbí se mi.

A do třetice chci připít na zdraví panu Prokůpkovi, kterému bych ráda poděkovala za článek o Královské zeměpisné společnosti, Kde začínají cesty slavných cestovatelů.

A teď, když jsem si svou neoficiální Top Trojkou zlepšila náladu, můžeme se podívat na zbytek příspěvků, které mě zaujaly. Jako obvykle, číslování nevěnujte pozornost, je to jen otázka toho, jak mi autoři přišli pod ruku, nikoli toho, koho považuji za lepšího nebo horšího...

1) Lucia začala zvukovkou. Chápu, já si je taky většinou užívám z koncertů nejvíc, někteří muzikanti u toho navíc dělají psí kusy.

2) Ondřej Moravec nám prozradí, že Blíženec pojem Začátek nezná. Asi na tom něco bude...

3) Malkiel se s námi podělil o své chuligánské začátky a ještě navíc o začátky hnusné doby. Podělil se s námi i o básničku, která ovšem ve výběru není, protože to umí i líp... :-)

4) Osa Absurda si zaslouží vřelý poplesk za Startovní čáru. Jeden z mála kousků poezie na tohle téma, ovšem asi ten nejlepší, co jsem viděla...

5) Mona píše o tom, že začátky vůbec nemusí být těžké.

6) KadetJaina dala dohromady krátkou... Povídku? Štěk? Drabble? Trochu bych asi potřebovala pomoc s definicí, ale ať je to, co je to, je to pohled na počátek tak trochu z druhého konce.

7) Šťastnou sedmičku dnes vyfasuje Wolfing. V tomhle článku je krásně ukázáno, k čemu může vést příliš mnoho začátků...

8) eS, její moment a otázka: Jak člověk vlastně pozná, že něco začíná?

9) Ježura vypráví o tom, jak Moravačka začala další životní etapu na severu Čech. Bábinka vede!

10) Petinka má pro změnu začátky šermířské. Líbil se mi titulek: Pokud bys ten meč držela takhle, tak bych tě hned zabil!

11) Topierik píše o tom, jak může být zdánlivá blbost začátkem čehosi. A má pravdu.

12) Pro Edith Holou byl blog druhým začátkem v životě, a zdá se, že stojí na prahu další zajímavé životní etapy. Hodně štěstí!

13) Sininen Juurisikuri píše o tom, že jedno začíná tam, kde končí druhé. Hodně zajímavý pohled na věc.

Tak a teď se jdeme podívat na WTF momenty.

Cože? Jenom třináct autorů ve výběru? Nějak málo?

No ano. Je to málo, ale zbytek prostě do výběru Tématu Týdne nepatří. Ať už proto, že se mi nezdály být dost zajímavé, kvůli pravopisným chybám, nad kterými se nedalo zavřít oči, kombinaci barev pozadí a písma tak, že to prakticky nebylo čitelné a kvůli podobným záležitostem. A kdyby to dopadlo tak, že by mělo být ve výběru článků jenom pět, raději vám jich představím méně, ale takové, které člověka opravdu něčím zaujmou!

A vůbec, spolu s Top Trojkou je ve výběru autorů šestnáct! Tak!

Na řadě je obvyklá ukázka toho, co dokázali někteří blogeři zplodit. Pro vaše potěšení či poděšení a k pochopení toho, proč jsem v úvodu tak nadávala:

"Dnes je začátek týdne ten týden začína hnusně teda...Ale snad se to vyjasní třeba ve středu bylo by to supr!!!"

"Začátek:Jak začínáte když vstanete?
např.Marek ........negrofil........nogano......
:...:...:...
Začátek dne ala žehlička.. pak pokračujeme voskem na vlasy a hnet poté hřebenem tvarujeme do postavy NARUTO....Poté zakápneme gelem pro skvělý lesk pak vypadáte jak kdyby vás olíznul buldog..
poté vlasy napudrujem ....aby jste byl pravý Naruto z Japonského animé musíte se navonět...a je konec.... "

"Ted tu máme téma týdne začátek
Začátkem všechno začíná..:))Začátek života,začátek něčeho nového..
Když něco chcete dělat,tak řeknete,že musíte "začít"..:))"

"No páni, jakoby mně někdo sledoval. Trošku paranoia, ale docela to sedí. Včera jsem se totiž pohádala s kamarádkou a vypadá to, že teď budu muset začít od znova. Nejhorší na tom je, že jsem si myslela, že jsem v právu, ale ve skutečnosti to byl naprostý nesmysl, proč jsem se začala hádat. Kruci, jaktože mi nikdy ta hádka nevýjde? :D Každopádně to tu nebudu rozmazávat. Teď jedu na týden pryč a budu napospas svým myšlenkám, což asi nepřežiju. Až se vrátím, tak uvidím, jeslti bude dusno nebo čistý vzdoušek. Navíc prostě tyvado boys. Člověk se z nich jednou zblázní. Mohla jsem prožívat krásný začátek s jedním, ale asi to nevýjde. Moje nekonečná smůla tak zůstane neprolomena....Uuuu to je mi depresivní článeček, na to, že se jedná o něco celkem optimistickýho jako je začátek..."

"Slovo začátek je velmi důležitý :)
Máte to jako slovo konec..taky někdy něco něčím skončí :)"

"Začátek začíná začatkem.hahaha" (Ano, tohle byl celý článek...)

"Vůbec nevím co psát!.....ZAČÁTEK....NETUŠIM!!!!!!Začátek čeho? Ach jo!!!Tak třeba:co bylo první slepice nebo vejce???Nebo že první koně se objevili asi před 50 miliony lety...Víc toho nevim!Sorry!"

"všechno má svůj začátek .Někdo začne fetovat jiní zase chlastat,ale málo kdo s tím skončí"

"Musíme si ujasnit, co je to začátek.
------------------------------------------------------------------------------
To nad čarou je začátek. To pod ní je konec."
(A autor nebyl sám, kdo takovýhle článek zveřejnil)

"THOMAS:zabije 5 duchů!
Dieter:zabije také 5 duchů!
šéf duchů:vy hajzlové!
Dieter:ty jo!
Thomas:to je ale sprostý!
to je teprv začátek!CHACHA!"

Následuje nejtypičtější zástupce článků na tohle Téma Týdne:
"Článek na téma začátek. Podle mého je začátek něco, co prostě začíná znovu. Nebo je to úplně nové. Může to být začátek vztah, přátelství, ale i školy. Něco co rostě začně úplně znovu, a nedívá se to do minulosti. ve vztahu můžete říct "na všechno zapomeneme a začneme od začátku" ale nikdy na všechno nejde úplně zapomenout. někdy se říká že když se vykročí z postele špatnou nohou, je to špatný začátek dne. Omlouvám se, ale jinak nevím co bych k tomu napsala, a taky vím, že tenhle článek je jaksi o ničem :D"

Ano, meme mě opravdu zasáhlo. Nicméně proč že to řvu až takhle?

Ano, je pravda, že když je téma týdne začátek, hodí se oznámit, že jste založili nový blog. Ale tohle, tohle už je moc:

"Žirafy jsou nadherná zvířata která jsem si vybrala jako nejoblíbenější ZVÍŘÁTKO =)"

Proč? Za co? K čemu? A ano, to byl celý článek zařazený pod téma týdne...

Tento příspěvek ovšem za článek k TT ani nepovažuju. Vypsat slova písničky, nepřidat k tomu ani štěk vlastního názoru a ještě to zařadit pod TT... Ach jo. Prostě ne, ne, ne a ne.

Obvyklé vypatlanosti nechávám na pokoji, mám takový pocit, že jsou to stejně jen hladoví trolové, které já nekrmím...

Připomínám, že současným tématem týdne je Reklama a brzo se dozvíte, kdo bude hodnotit :-)

S pozdravem,

Cirrat

Ovšem ještě trocha pobavení na závěr:


 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 jezura jezura | Web | 25. července 2011 v 16:07 | Reagovat

Zajímavý rozbor všech "začátků". Já děkuji, že se můj článek líbil. Ale jen jsem popsala skutečný život.

2 KadetJaina KadetJaina | Web | 25. července 2011 v 16:15 | Reagovat

Děkuji za zařazení :) Taky vůbec netušim, co to může bejt za žánr nebo cokoliv... No, prostě štěk jedný vrány :D
Screen mě dostal do kolen. Ach bože :D Občas si říkám, že ti, co dělají dobrovolně výčet TT jsou masochisti :3

3 Lucia Lucia | Web | 25. července 2011 v 16:18 | Reagovat

Jéé :) Ani nevíte jakou jste mi udělali radost :D :))

4 Topier Topier | Web | 25. července 2011 v 17:06 | Reagovat

Jéj, ďakujem za zaradenie do výberu :D

5 Kitty Kitty | E-mail | Web | 25. července 2011 v 17:06 | Reagovat

[2]:Plačeš na špatným hrobě! Výběr je dobrý. Z 81 příspěvků - schválně bych si v rámci masochismu přečetla všechny, ať vím, co se taky může hodit na papír.Z jednovětých článků mi většinou bouchnou saze. Co tam může být za obsah? Takový bych hned mazala, být adminkou (že jo, milá adminko?). Safra, chybí mi zde nějaký mrkající smajlíček, ale jako by byl... Kitty.

6 Mona Mona | E-mail | Web | 25. července 2011 v 17:29 | Reagovat

Ďakujem za zaradenie :)

7 eM eM | Web | 25. července 2011 v 18:32 | Reagovat

Scan z blogu mi připomíná inteligentní článek přiřazen k tématu týdne hřbitov: hřbitov je totálně out a mrtvolečky taky. Bože!
Jinak článek Dragell jsem včera jako jeden z mála otevřela, protože má vždy nějaké originální nápady :-)

8 Vendy Vendy | Web | 25. července 2011 v 18:42 | Reagovat

Osvěžující článeček. Ten tvůj. Začátky Ježurky jsem taky četla, opravdu dobré, a navíc ze života.
Fakt mě pobavily tu ukázky blábolů. Proč si tyhle blogerky myslí, že nutně MUSÍ psát na téma týdne?
Ale možná si to nemyslí, možná toho jen využívají k tomu,aby se zviditelnily.
Gratuluji vítězům i účastněným.

9 Vendy Vendy | Web | 25. července 2011 v 18:43 | Reagovat

[7]: Nebylo to na Pinkybarbie? Ty mrtvolečky mi připadají jako její (jeho) styl.

10 Vendy Vendy | Web | 25. července 2011 v 19:14 | Reagovat

Ještě do třetice, podívala jsem se na ten oskenovaný blog, a mucózní záležitost mě dostala. Doufám, že se jí podaří ten blog prodat a výtěžek poslat Japonsku, společně s dekami a polštáři.
Bože, ty to vidíš.

11 Tatarkaz =) Tatarkaz =) | Web | 25. července 2011 v 19:19 | Reagovat

Než se pustím do čtení například Dragell tak chci napsat tedy komentář k Šampónkům. Zrovna jsem si říkala jestli to sem dáte :D Nevěděla jsem jestli se mám smát, (což jsem se smála) nebo jí napsat nějaký jízlivý vtipný komentář. Nakonec jsem si vybrala jen první možnost. Co myslíte, měla ta holka vůbec ponětí, že nějak píše do tématu týdne? :D

12 •Pet!nka• •Pet!nka• | Web | 25. července 2011 v 19:36 | Reagovat

Děkuji moc za zažazení do výběru Na to, že v jednu chvíli jsem si myslela, že to ani nestihnu napsat, je to vážně úspěch. Opravdu moc si toho vážím.
Mimochodem také bych chtěla pochválit nový lay.

13 Terra Terra | Web | 25. července 2011 v 20:07 | Reagovat

Dobrý výběr, ale je mi líto, že jste mě nezařadili s mým příběhem. Dala jsem si na něm tak záležet a všechno bylo na nic. :(
Pro připomínku: http://teresa005.blog.cz/1107/zacatek
Ps. Ale no nic, musím se s tím smířit. A pokusím se na TT Reklama (Už mám návrh v mysli) na Vás nějak zapůsobit.:D

14 Cirrat Cirrat | Web | 25. července 2011 v 20:15 | Reagovat

[1]: No jo, ale tvůj život vlastně nezná nikdo jiný než ty, takže pro nás čtenáře je to vždycky něco nového a originál... :-)

[2]: Taky si to občas říkám. Ani se nedivím, že Standa od vybírání upustil, protože já tohle muset dělat každej tejden, švihlo by mě. Dneska jsem opravdu mlátila pěstí do stolu - ale snad zase brzo bude líp...

[3]:, [4]: - díky za pěkný články :-)

[5]: No jo, jenže my nejsme admini - jsme jen banda blogerů, kterým přišlo líto, když Standa z redakce Blog.cz oznámil, že už tohle nestíhá. Nechtěli jsme, aby výběry na Téma týdne zmizely, tak jsme se toho chopili my...

[6]: Tobě dík za zamyšlení :-)

[7]: Tak to si děláš psinu :-D I když, už jsem na tomhle serveru dost dlouho, abych věřila tomu, že to tady mohl někdo myslet i vážně...

[8]:, [11]: Já si popravdě myslím, že jak Pinkybarbie tak ten screen jsou fake... Já aspoň doufám, že jsou fake...

[12]: Pochvaly na vzhled blogu prosím směrem k PochybKočce (Dubious Cat), která za všechno může... ;-) Tvůj článek byl rozhodně originální a zajímavý, díky za něj.

15 Cirrat Cirrat | Web | 25. července 2011 v 20:18 | Reagovat

[13]: Chápu, že je ti to líto, ale tvůj článek opravdu do výběru moc nesedl, a ne proto, že bych ho neviděla. Četla jsem ho dokonce několikrát, ale prostě na výběr to není.

Pokud chceš psát (mini)povídky, chce to o něco víc praxe. Nebo možná změnit styl? Příště nějaké vlastní zamyšlení?

16 SininenJuurisikuri SininenJuurisikuri | Web | 25. července 2011 v 20:24 | Reagovat

Jsem ráda, že se můj článek líbil, děkuji za zařazení. Máš moc pěkný blog, bohatou slovní zásobu, dokážeš čtivě psát. A souhlasím s tebou, ty jednověté výšplechty mi lezou na nervy, hlavně když hledám něco důležitého, najdu to podle rozumně znějícího komentáře a objevím článek s obsahem: JsEm LuCiNqA a JsEm KůL hOlČiNqA...
Zase moc mluvím, tak to ukončím. Ještě jednou díky a těším se na příští hodnocení :)

17 Cirrat Cirrat | Web | 25. července 2011 v 20:42 | Reagovat

[16]: Hmm, tak teď nevím, jestli myslíš tenhle blog, na kterým se nás podílí víc, nebo jestli jsi už stihla návštěvu na mém domácím blogu...

Díky za pochvalu, snažím se :-)

Hodnocení tady najdeš každý týden nejpozději v pondělí, střídá se nás tu víc, abychom měli mezi jednotlivými tématy čas na odpočinek.

18 Malkiel Malkiel | Web | 25. července 2011 v 23:01 | Reagovat

To je celkem dobře, že si do výběru nezařadila tu moji zoufalou básničku. To už by si lidé museli myslet, že vás nějak podplácím, ánžto se i tak ve výběru vyskytuji celkem často.

19 Osa Obsurda Osa Obsurda | Web | 25. července 2011 v 23:07 | Reagovat

velmi mě těší, že jsem se nějakou náhodou octla na listině šťastlivců :)
příspěvky do vypatlátoru se mnou nějakou dobu cloumaly na podlaze; zvlášť ta hrozně napínavá duchařská historka :D čekala jsem, že by autor mohl popsat i jak se s těmi duchy vlastně bojuje, ale když je to teprve začátek- třeba mé zatrpklé srdce potěší až v dalším díle
"šamponkovaté holčičce" bych doporučila zabalit se do jedné z těch pěkných dek a také navštívit Japonsko, možná by si tam s ní poradili

20 paradigma paradigma | Web | 26. července 2011 v 0:07 | Reagovat

Dobrý výběr, jako vždy. Na téma začátek jsem hlasoval, protože jsem čekal že se zrodí spousty různorodých článků, ale skutek utek a musím říct že nic moc. tak jsem brzy přestal číst a jsem rád, že si teď mohu vychutnat výběr z toho nejlepšího :) já tentokrát raději psaní na toto téma vynechal, ale na téma reklama se rozhodně rozšoupnu :) tak doufám, že na mě za ty dva týdny nezapomenete :D

21 Fanta Light Fanta Light | Web | 26. července 2011 v 8:51 | Reagovat

tak zase nic.. už se anu nedivím, ale stejně. výběr je docela povedený a já sama jsem viděla snad jen ty, jak jsi sama řekla

Ani nespočítám, kolik lidí psalo o tom, že začínají prázdniny, že po nich začne škola, že každý konec je začátek něčeho, že začátky jsou těžké, ale je potřeba vytrvat, že život začíná narozením a každý začátek má svůj konec

Bohužel zřejmě můj článek o nikdy nekončících začátku a nikdy nezačínajícím konci (Kruh nemá začátek) byl zbytečný. Ke všemu ho četlo v době zveřejnění 5 lidí :( a to to nepíši pro návštěvnost, ale abych věděla jak jsem úspěšné. Zřejmě fakt nejsem dobrá a měla bych se věnovat nečemu jinýmu... Vždy když se snažím napsat něco jinýho tak neuspěju a když napíšu něco co mě samotnou zajímá nebo to téměř opíšu tak jo :(.
Zajímalo by mě jaké články na TT vás nejvíce oslovojí. Příběhy, vymyšlené povídky nebo úvahy?

22 SininenJuurisikuri SininenJuurisikuri | Web | 26. července 2011 v 8:57 | Reagovat

[17]: Myslím oba blogy, i když ve stylu psaní je poznat rozdíl

23 Edith Holá Edith Holá | E-mail | Web | 26. července 2011 v 9:09 | Reagovat

Děkuji za zařazení. Vždy mě to potěší jakoby to bylo poprvé:-) Každopádně v předmluvě knihy si vybojuji poděkování blogové komunitě.

24 Cirrat Cirrat | Web | 26. července 2011 v 10:07 | Reagovat

[18]:Podplácíš :) Píšeš čtivě :-)

[19]: Jop, já to viděla stejně, jenom jsem už neměla sílu na smích a myslím, že to vypadalo spíš jako předsmrtné křeče...

[20]: Tak to už se těším :-) Jestli se nemýlím, bude hodnotit Anička číslo Dvje, takže si tentokrát počtu...

[21]: Začátek byl slušný, mělo to dobře našlápnut, ale řekla bych, žes neproměnila potenciál. Problém byl možná taky v tom, že něco podobnýho napsalo víc lidí a popravdě, zrovna Tvůj článek mi připadal trochu ztracený. Popravdě jsem moc nepochopila, co tím chceš říct, kromě slohové práce na téma Začátek. Ztratila se ti někde pointa, nemělo to tečku.

Když ti řeknu, že i tak to bylo o hodně lepší než většina vzorků, asi tě urazím, protože tentokrát to opravdu nebylo těžké. tak to zkusím říct takhle: Máš na víc a na lepší, koordinovanější psaní. Vím, že máš potenciál. A až ho proměníš, pak tu budeš. Školní slohovky jsou fajn jako domácí úkoly - příště tomu zkus dát víc ze sebe a pevnější a přehlednější strukturu. Takhle tvůj článek prostě vyšuměl do ztracena, i když vybraný úhel pohledu zajímavý byl. Co se týče zájmu, chystá se článek ode všech "Výběrčích" právě na téma jak hodnotíme a brzy by se měl objevit. Sleduj tento blog :-)

[22]: Díky :-)

[23]: Ohó! Tak to je rozhodně zajímací zpráva :-) Při výběru nebylo nad čím váhat, ty píšeš vždycky fajn :-)

25 Dubious cat Dubious cat | Web | 26. července 2011 v 12:50 | Reagovat

och, růžovková filosofie!  Cirrat, jsem  ráda, žes to přežila ve zdraví, vybrané články jsou  skvělé :)

26 Fanta Light Fanta Light | Web | 26. července 2011 v 14:15 | Reagovat

[24]: rozhodně mě tím neurazíš... :). Jen pochybuji s tím lepším a koordinovanějším psaním. A slohovky jsou děs. Vždy mám obsahově děsnou a tak jsem doufala, žetu krapet chytím inspiraci. Téma na slohovku se vybírá a těžko a když napíšu na dost TT začnou mě brzo napat zajímavé věci k čemukoliv, což se mi dříve nestávalo :).
Jinak tento blog sleduji pravidelně.

27 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 27. července 2011 v 10:54 | Reagovat

Já jsem ráda, že se v té změti jednovětných žbleptů na jedno kopyto našly i zajímavé články. :)

28 Musō-ka Musō-ka | Web | 27. července 2011 v 22:12 | Reagovat

Z těch výběrů. Všichni se diví, že teenageri a děti nečtou....už máme důvod, nač kupovat mnohdy předražené knihy, když  v tt najdeme dobrodružství, romantiku, scifi(zvláště u šampónka) atd.. prostě se nabízí tak bohatý literární zážitek (a u některých opepřený kravinami)

Jinak výběru gratuluju opravdu to bylo počteníčko.....

29 Bonbón Bonbón | E-mail | Web | 31. července 2011 v 10:50 | Reagovat

Ty kraviny byly hrozné, ale dokonce i výběr nebyl nic moc.

30 Dragell Dragell | Web | 1. srpna 2011 v 16:26 | Reagovat

Opožděně děkuji za umístění :)
Některé ty perličky jsou vážně dobré, opět blogeři nezklamali :D

31 leafroller leafroller | 12. března 2012 v 13:21 | Reagovat

http://www.abicko.cz/clanek/aktuality/11897/novy-objev-mini-chameleon-z-madagaskaru-meri-jen-par-desitek-milimetru.html
a to je dospělý, nikoli "na začátku"....

Ještě tedy zbývá otázka, zda by bez posledního řádku "někdo" poznal, že se jedná o text. Pokud ano, klobouk dolů. Pokud ne, je to stejně jedno. Mně o myšlénku se jedná... Teď si jdu přečíst "co je téma týdne", abych konečně zjistil, v čem jsem chyboval. Čusec

32 Jacob Jacob | E-mail | Web | 25. června 2012 v 16:25 | Reagovat

Super blog ;-)

33 Terka Terka | E-mail | Web | 14. května 2013 v 18:20 | Reagovat

[15]: Přiznávám, že jsem si to přečetla až teď po dvou letech a musím dát za pravdu - ta povídka za nic nestála. Nevím, co jsem si tehdy myslela..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama