Výběr téma týdne Seriály

4. července 2011 v 18:58 | Sikar |  Zajímavé příspěvky k TT

Tak jo, je to za námi. Téma týdne seriály je uzavřené a jen čeká, kdy se vytasíme s tím nejlepším, co se našlo. Tradičně to budu mít celkem halabala, neb jsem se snažil vybrat nejlepší kousky od různých "článkových útvarů".

Mám-li na téma nahlédnout jako na celek, musím říct, že to bylo chvílemi dost stále o tom samém. Hodně lidí víceméně pouze vyjmenovalo pár svých oblíbených seriálů, v lepším případě i napsalo, proč mají dané seriály rádi. Našlo se i pár lidí, kteří byli schopni z popisu několika seriálů vyrobit opravdu dobrý a čtivý článek. Problém je však ten, že se tam neustále opakovaly dokola ty samé tituly, jež zcela jasně odrážely obsah televizního programu. Simpsonovi jsou prostě evergreen, následovaný například Futuramou, The Big Bang Theory (pravda, ve všech případech dle mého názoru kousky opravdu dobré), poslední dobou extrémně populárním Glee nebo třeba Upířími deníky (neviděl, neznám, ovšem Glee mám na talíři denně od muzikálůmilovných ženštin). Zkrátka a prostě, na to se dalo zareagovat jen následujícím komiksem:Ve výsledku mohu říci, že obecný názor zmuchlaný do kuličky zní "miluji seriály, ale pozor, telenovely blbnou lidem hlavu". Ovšem jak vypadají články jednotlivě?
Mimochodem, někteří lidé vyplodili na téma týdne více článků, z nichž jsem (až na jednu pochopitelnou výjimku) vždy vybral ten, jenž mě oslovil nejvíce.

Kdo tématu týdne kraloval, to byla jednoznačně KadetJaina, která kvůli tématu vytvořila novou rubriku, do níž dala na pokračování reportáž o natáčení (naštěstí) neexistujícího seriálu. Absurdní žánr osobně miluji, u některých pasáží a popkulturních narážek jsem vřískal smíchy a zjišťoval, že styl této mladé dámy mi připomíná mé vlastní, povětšinou dosud utajované počiny, které nazývám pikoškami. Kadet, jen kvůli tvému seriálu jsem spáchal novou známku kvality:


A jedeme dál…

Od vágního seriálu až po krvavé vánoce - pod tímto názvem se nachází bezkonkurenčně nejlepší úvaha na téma týdne, kterou jsem nalezl. Autor Tomy Spilotro si získal můj respekt

Nekonečný sraliál od Malkiela mě upřímně pobavil. Novinový článek složený s názvů seriálů hodnotím jako velice nápaditý.

Říkal jsem si, jak je podivné, že jsem neviděl nějaký článek na téma vysněný seriál. Znáte to, v hlavních rolích pan X a slečna Y, detektivka z prostředí města Z… Alespoň dokud jsem nenalezl článek Nahé tělo jako zbraň: zrzka v akci. Fiktivní autor si splnil fiktivní sen a podal o tom fiktivní rozhovor, zachycený reportérem Vojtou.

Seriálový duel básníků má také co do sebe. Dokonce mi přijde, jak když druhá báseň Seriálová romance navazuje tam, kde Malkiel skončil.

Počkám tě před Ordinací... řekla Wendy a upozornila nás na možné zdravotní riziko se seriály spojené. Pozor na infarkt v důsledku telenovel!

Manželství naruby vlivem seriálů jsme s mohli prohlédnout ve stripu s názvem Nešlapte po krávě.

Téma týdne: Seriály - článek s tuctovým názvem, jenž ale donutí k zamyšlení, co vlastně lidé přesně po seriálech chtějí.

Hodně svalů, krásné tělo, přesto by to ještě něco chtělo, myslí si Polgara a já, bojovník proti supermanství s ní mohu jen souhlasit.

Lehká televizní nostalgie mě chytla při čtení stejnojmenného článku. Ne že bych kdy sledoval všechny vyjmenované tituly, ale musel jsem souhlasit. V době, kdy zmiňované seriály běžely v naší televizi poprvé, co byl prostě jiný svět…

Televizní mozkožrouti - jestli doopravdy existuje kuchařka na telenovelu, je to tenhle článek.

Zlo přichází z lesa - opět trocha nostalgie nad časy minulými. Potěšilo mě, že byl konečně pořádně zmíněn údajně nejlepší seriál všech dob, jenž jsem zatím bohužel neviděl.

Je zde vždy, protože si to doopravdy zaslouží. Tři výbuchy smíchu vám garantuji u Komixu na téma Seriály od Altaira.

Červená se line... začnete si zpívat, ale pak se začtete do článku, jenž by měl být povinnou četbou pro kohokoliv, kdo kdy organizoval (nejen) táborovou hru. Doporučuji pro pobavení a poučení klidně i LARPařům.

Series - zrhnutie - aneb pěkný náhled na seriály z různých úhlů a různýma očima.

Co se týká kopírování, tak pokud nepočítám, že se stejně jako v tématu týdne budoucnost stále opakovalo dokola pár obrázků (první, co Google vyplivl) a pár wikičlánků, ani jsem nepostřehl, že by někdo spáchal hřích jménem copypaste. A jestli ano, asi to byl článek, jenž mi ani napoprvé nic nedal, tak jsem ho nepoznal. Ovšem hlášek se pár urodilo:

Mám rád seriály a filmy na Disney Chanel a Prima cool/vůl je ten kdo nedává pozor na průběh seriálů!!!!!!!!!!!!!!
(Ehm, bů?)

futurama serial ktery bezi na prima cool od 21 00 hod. do 21 30 hod je to serial ktery prekypuje cernym humorem a hodne velkou davkou humoru...
(A taky je tam hodně humoru. Jo, a taky humor. Už jsem zmiňoval humor?)

Seriály jsou od toho aby filmy mohly mít víc serii.např.:ZM,VKV,Růžovka atd...Většinou jsou jen o lásce a o tom že někdo to překazí ale nakonec zvitězí ta LÁSKA!!
(Láska hory přenáší a hloupé seriály natahuje.)

Thy Ysou upA božsQý.HlaWně Šeherezáda =** ...on Ye to BožHí sHeriJál,nejWhíc romantickey a tHák dál =)**
(Jak je možné, že slovo "dál" na konci není zprzněné? Napravit!)

mě osbně baví scyfi nevím jak a proč, ale mě fotball moc nezajímá.
(Spojitost obou témat mi jaksi… uniká.)

Seriály jsou příběhy, které nikdy nekončí.Mají děj a dávají je praidelně v televizi.Např. Ordinace v růžové zahradě je seriál, který dávají každé úterý a čtvrtek.Má to děj, drama a je to něco jako obyčejný život nás akorát že tam jsou větší scény.Seriály se natáčejí v divadlech a jejich herci jsou običejní lidé jako třeba já.Děkuji vám za pozornost.:*
(V divadlech. Ano, televize tak velice ušetří za něco jako studia.)

Téma tohoto týdne jsou seriály a já se na nějaké seriály dívám jen po očku a u jiných prý skoro nedejchám ale dejchám nebojte =D
(To je dobře, kdo nedýchá, zdechne.)

Seriály dávají v TV.
(Nekeeeee… Mimochodem, to byl celý článek.)

V serialech je mnoho postav které dělají různé věci. Pozor může to mýt těžké následky. Napříklat takové záchvaty smíchu že se udusíte. Nebo se do něj tak vnoříte že vás zvuk v pokoji vyděsí k smrti. Proto si na to dejte pozor. Jestli se vám takové věci stávají tak mějte v pokoji někoho kdo vás uhlídá. Hlavně ať do toho neupadne také. Napříklat Comeback je dobrým vzorem. Nebo simpsonovi. V televizi běží mnoho serialu. Jsou tam postavy které ani neexistují. Je tam i magie, láska nebo násilí. Některé jsou i mládeži nepřístupné. Čau a pozor na následky.
(No dobrá, seriály na mne zas tolik následků nezanechávají, ovšem tento text mě málem připravil o soudnost.)

Seriály zná už každej, kromě malích dětí.
(Večerníček umřel…?)

Zrovna teď budeme natáčet rodinná pouta!
Bude to hroznej trhák :D
jen nevim kolik lidí to pochopí..
hrajou tam 2 lidi
a 2 zvířata :D
Je to o dvojčatech :D
Já jsem jedno z nich :D
A moje dvojče je zároveň můj otec.. hmm... a taky můj syn
A vlastně i manžel..
a máme spolu 2 děti :D
krokodýla a žirafu..
těšte se na to :D
bude to super seriál :D
(Dobrá, konec, konec! Tohle je moc i na mě!)

Tak zase za týden u výběru z tématu Druhá tvář, které hodnotí Agrrr

Mějte se, mládeži

Strýček Šiška

P.S. - jak jsem zjistil z Ksichtknihy blog.cz, na toto téma se urodilo 666 článků. Já věděl, proč ho chci dělat. (*ďábelský smích*)
 

12 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 KadetJaina KadetJaina | Web | 4. července 2011 v 19:08 | Reagovat

Ohó, 666 článků? :3 Krásná práce
:D U ocenění jsem se třískala smíchy! Velmi mnoho děkuji a mám radost, že jsem pobavila :D A srovnání s tebou, jakožto mistrem, si vážím :D Ocenění si hrdě vystavím!

2 Lady Diabolus Lady Diabolus | Web | 4. července 2011 v 19:14 | Reagovat

U článku "Seriály dávají v TV." jsem málem prodělala infarkt. Já teda nevím, ale tyhle typy jsou vážně nebezpečné a měly by se střílet. Po tunách!

3 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 4. července 2011 v 19:59 | Reagovat

Tak ta poslední ukázka mě dostala :D Kdyby to byl bratr a byl můj otec, to se dá pochopit, ale dvojče :D to je vypatlanost :D

4 paradigma paradigma | Web | 4. července 2011 v 20:09 | Reagovat

Mockrát děkuji za zařazení do výběru. Skutečně mě to potěšilo, ale hlavně překvapilo. Upřímně jsem nečekal, že se tady zrovna můj příspěvek na TT "seriály" objeví. Daleko víc jsem fandil minulému mému počinu na témata "Magie", který se bohužel s takovou slávou nesetkal. Ale mockrát, mockrát díky a jsem rád, že jsem si to aspoň opět nepsal jen sám pro sebe a někdo si to přečetl :)) Vážím si toho a motivuje mě to tady na blogu pokračovat. Díky!

5 Edith Holá Edith Holá | E-mail | Web | 4. července 2011 v 20:19 | Reagovat

To je článek! K psycho večeru doma pořádná dávka ďábelské zábavy. A propó vůbec mě nenapadlo, že už jsem jiná generace. Beru Twin Peaks jako že ho musí všichni lidi znát /rozuměj mladý:-)/ Kdysi celý seriál běžel v jednom pražském kinu v noci. Nešla jsem tam, protože bych měla infarkt z toho prolínajícího se zla. Prý se to rozdělilo na dva tábory jako vždy u dobrých ale kontroverzních věcí. Půlka řekla, že je to sračka a druhá oněměla úžasem nad mistrovským dílem. Patřila bych k těm druhým, pokud bych to v jednom zátahu přežila. Diskutovali až do rána. Pro nás TP byl kdysi téma po všech hospodách:-) Dík za zařazení.

6 agrenej agrenej | E-mail | Web | 4. července 2011 v 20:29 | Reagovat

Duel je ve výběru? :-) Super. :-) Více hlasů v anketě jasněji ukáže, která z básní se více líbí. :-) Zdalipak Sikar svůj hlas také přidal?

7 Sikar Sikar | 4. července 2011 v 20:30 | Reagovat

[6]: no jistě

8 KadetJaina KadetJaina | Web | 4. července 2011 v 20:31 | Reagovat

[3]: Třeba se vrátil do minulosti a je svůj vlastní otec a otec svého bratra dvojčete O_o Ale nějak pořád nedokážu pochopit, jak může být zároveň otcem svého bratra a jeho synem, to už mi nevychází ani nijak cestočasově... Že se vzal ia josu manželé taky chápu, a co víš, debil může porodit klidně i krokodýla a žirafu :D

9 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 4. července 2011 v 20:35 | Reagovat

[8]: No prostě budeme si muset na ten seriál počkat! :D

10 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 4. července 2011 v 20:36 | Reagovat

[8]: Ale napadá mě, že si vzal vlastní matku - tedy se stal otcem svého bratra. Ale pak došlo k tomu, že si matka vzala toho bratra, tedy se stal synem svého bratra :D:D:D ta matka by ale musela mít dva manžely najednou..to už by pak vycházelo krokodýle a žirafátko :D

11 KadetJaina KadetJaina | Web | 4. července 2011 v 20:40 | Reagovat

[10]: Uff :D Už se v tom ztrácím (a to jsem myslela, že mám doma složitý rodinný vztahy :D) Ale důležitý je, že autoři maj jasno :D

12 Christina Christina | Web | 4. července 2011 v 20:40 | Reagovat

Duely Agreneje a jeho soupeřky se prostě musely dostat do výčtu :D

13 agrenej agrenej | E-mail | Web | 4. července 2011 v 20:57 | Reagovat

[7]: Rád slyším. :-)

14 Amia Amia | Web | 4. července 2011 v 21:11 | Reagovat

[12]: Děkujem :D
Tak šup šup hlasovat ;)

15 Lilithen Lilithen | Web | 4. července 2011 v 21:48 | Reagovat

Děkuji za zařazení článku do výběru :)
Docela by mě zajímalo, jak chce slečna porodit žirafu a naklást krokodýlí vejce :-D

16 Polgara Polgara | Web | 5. července 2011 v 14:28 | Reagovat

Páni, děkuji za přidání článku, potěšilo a 666 článků na toto téma? Hezké číslo a koukám, že se ti podařilo najít zajímavé kousky :-)

17 Méérs ☮ Méérs ☮ | Web | 5. července 2011 v 14:38 | Reagovat

poslední ukázka mě rozsekala..incest jako svině :D

18 hakuka hakuka | Web | 6. července 2011 v 10:50 | Reagovat

Tys to zabil!!! :-D Mlátím hlavou smíchy do stolu.

19 Réza Réza | Web | 6. července 2011 v 23:02 | Reagovat

Děkuji za zařazení do výběru, mezi takové klenoty.. :) Hlášky jsou ale jako vždy do nebe volající, to prostě nemohou myslet vážně, není nějaká soutěž o zařazení do vypatlané části? ;)

20 Sikar Sikar | 7. července 2011 v 11:32 | Reagovat

[19]: Jestli ano, klidně je v tom budu podporovat, aspoň se u něčeho zasmějeme.

21 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 7. července 2011 v 12:47 | Reagovat

666 Háá, dobrá trefa :D

U Malkielova Nekonečného seriálu jsem se smála snad nejvíc. :)
A u článků typu "Seriál je film na strááášně moc dílů" jsem  se spíš divila, jak tohle může někdo považovat jako článek.

22 Julča Julča | Web | 7. července 2011 v 12:47 | Reagovat

Ten komiks na začiatku je perfektný :D :D :D A škoda, že ste do výberu nezaradili jeden článok - autor/ka napísala príbeh, v ktorom sa nachádzalo XY názvov seriálov (nie, nie je to ten, ktorý ste do tohoto článku zaradili). A články zhrnuté jednou vetou...tých sa našlo požehnane. Inak, odporúčam: http://teentitans.blog.cz/1107/teen-titans je to strach a bieda :D

23 Danny Danny | Web | 7. července 2011 v 21:31 | Reagovat

No ty ukázky jsou skvělý! XD Děkuju za pobavení :)

24 Axe Deedee Axe Deedee | Web | 9. července 2011 v 15:54 | Reagovat

Hodně svalů, krásné tělo, přesto by to ještě něco chtělo - nejlepší článek (podle mě)! ;)

25 Altaïr Altaïr | Web | 9. července 2011 v 23:40 | Reagovat

Tentokrát sice trochu se zpožděním, ale opět nesmírně poctěn děkuji za místo ve výběru kvalitních článků, pokusím se o další výbuchy i příště. ;-)

26 mikehoblog mikehoblog | Web | 22. srpna 2011 v 18:03 | Reagovat

Ty tvoje komenty v závorkách ..."večerníček umřel" mě dostalo málem na podlahu. xDDD Jinak super je ten sraliál. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama