Říjen 2011

Výběr na téma "Déšť"

31. října 2011 v 17:11 | agrrr |  Zajímavé příspěvky k TT

Zdravím všechny psavce i čtenáře!
Na úvod musím upozornit, že se zříkám veškeré odpovědnosti za obsah článků uváděných ve výběru a to ať už gramatický tak morální. Články do výběru vybírám dle zajímavosti a čtivosti a to ať už s nimi souhlasím nebo bytostně ne a autorovi bych nejraději pár nafackovala. Neznamená, že když s autorovým názorem nesouhlasím, že to není technicky vzato zajímavý článek. To jen taková úvodní poznámka…
Dále bych opět ráda upozornila na jistou jednotvárnost a určité zaměňování pojmů (opět Newspeak?). Nevím čím to je, jestli tím podzimem, povinností většiny osadnictva školní docházkou, nebo nám prostě jen obsazení blog.cz upadlo do depresivní nálady, ale faktem je, že v obrovském množství článků byl déšť spojován se smutkem, zimou, tmou… (ano po přečtení tolika depresivních článků mám chuť skočit za deště z okna, škoda, že bydlím v prvním patře, není mi přáno ;-) )
Po dlouhé době musím říct, že jsem narazila i na mnoho "wiki článků". Z mého úhlu pohledu a z mých hodnotících zkušeností je to zatím nejvíc za celou dobu co hodnotím. Módou si jistě stali i články s výčtem hudebních skladem s danou tematikou bez jakéhokoliv omáčkovitého textu. Musím sama sobě přiznat, že je na jednu stranu velmi zajímavé sledovat, jak se z celkového hlediska TT vyvíjí, kroutí a přizpůsobuje.
Z důvodu občasného vypadávání článků na téma týdne z titulní stránky blog.cz v rámci boje proti splogům, jsem se tentokrát rozhodla udělat výběr trochu obsáhlejší a článků jsem zařadila trochu více, než mám obvykle ve zvyku. Takže vám přeji příjemné počtení a dobrou literární chuť.

Nejveselejší článek na toto téma byl od kokmixového krále Altaira
Což nám pomáha překlenout kravým můstkem k pohádce Ztracená děšťová kapka, kterou napsal Kopytnateček
A když už jsme u těch pohádkových motivů tak tu mám Lukkiho, teda vlastně Evku a továrnu na déšť


Při té veselé notce si dovolím přihodit i jeden velmi originální článek od Sakury Déšť je úchyl
Jako vnějšímu bezdětnému pozorovateli mi příjde úsměvné i Leje... od Edith

Na vážnější strunu nám zahraje Jan Vítr s vyprávěním o jeho Cestě domů
Krásné vyprávění od tajemné půisatelky o Tajemném dešti
Poslední vyprávění je od Signoraai o tom Proč má ráda déšť

Prvním dešťovým básnířem ve výběru je Deara a její Čo padá?
Druhou originální básnířkou je Labanda a V kapkách deště ztrácí se stíny ticha
Blogový Nomád básnící o dešti Déšť...

Také máte rádi první bouřku jako Alpa? Trhání třešní v dešti

A teď už příběhy. Prvním je Dešťová víla od BJ
Dále nám Baka-chan vypráví o plačící obloze
Grey.t Dreamer a jeho Dešťová smyfonie

Tak a teď by mohly být na řadě perličky ;-)


Déšť to je vlastně užitečná věc! KDYBY NEBYLO DEŠTĚ TAK BY NEBYLA VLASTNĚ ANI PŘÍRODA!
Déšť je i krásný! Ale zase moc deště taky není moc dobrý!!!!! Takže určitě déšť POTŘEBUJEME ALE MÍRNĚ!
A TAKY HODNĚ UKLIŇUJE KDYŽ JSTE SMUTNÝ NEBO ROZZLOBENÝ - MÁM S TÍM SKUŠENOST!

Déšt je hodně nepříjemný venku je zima a vlhko ale výhodou je že po něm rostou houbya květiny ale jinak je déšt docela blbej.
NAPSALA JSEM SICE ŽE JE BLBEJ ALE ZJISTILA JSEM ŽE BEZ NĚJ BY NEBYLA VODA.KRÁSNEJ ČERSTVEJ VZDUCH A HOUBY.
TAKŽE SE TAKTO CHCI DEŠTI OMLUVIT CO JSEM O NĚM NAPSALA


déšť mne zas až tak nevadí někdy je pro mne dokonce i příjemný ale jenom někdy . když je zima tak mi to vadí prozože se nemohu svléci jen do trička s kalhotama a nemohu ho nechat aby mne zmáčel protože by mi byla zima a byla bych nemocná ale když je teplo tak je to pro mne příjemný protože ho mohu nechat aby mne zmáčel takže ne mne déšť nevadí a ani vadit nebude (doufám) konec


Prší,nádherně prší,déšť nám pohladíl tvář.....
Víš,z které písničky to je?
Přece z písničky od 5Angels!
:-D

Déšť mám ráda,ale i nemám...Miluju,když prší a svítí sluníčko,ty kapky,já mezi nima...:D...A zároveň ho nesnášim,protože je zima a hnusně,a prší...x/...A co vy si o tom myslíte...? :*


No co k tomu je to nechutná kyselina příjená když je pařák nepříjemná když je zima toď vše XD.
No co napsat k dešti Snad jen , že je to voda kapající z nebe ! Že je to něco zkapalněná pára , která tam dochází z moří , řek a tak dále !! Že je to znak (pro nás) hnusného počasí !! Že po něm je všude mokro !! Že hodně lidí na něj nadává ! a to by bylo ode mě vše !

Dneska celej den skoro prší = Déšť

Déšť není tak zlý jako si všichni myslí náhodou déšť je celkem fajn. A něcí lidé ho milují (třeba bezdomovci když mají žízeň) ne dělám si srandu ale třeba jo no tak to je VŠE......
prečo musi pršať abz sme mohli piť lebo bez vodyby sme umreli
lenžeten životný dáždje niečo inéje prosteked sa prosteked sa spustitče

Déšt..je voda.....padá z nebe....

Čau!!!
Hlásí se Dominátor!!!
Déšť mám rád, protože mi vůbec nevadí.
Je mi příjemnej.
M8m totiž rád vodu.
Dominátor

Pro dnešek se s vámi všemi loučím, doufám, že vás výběr zaujal a že se vám dobře četlo a věřím, doufám v to, že příště už trochu optimističtěji. Příště se na vás bude těšit…

Nové téma týdne: Naruby

31. října 2011 v 14:17 | Cirrat |  Témata
Naruby se dá obrátit ledacos - svetr, igelitka, žaludek nebo mezilidské vztahy. Je jen na vás, co si pod tím představíte.

Agrrr pracuje na výběru z deště a snad se, vzhledem k jejímu studijnímu vytížení, článek zobrazí už dnes. Když tak se budete mít na co těšit na zítra :-)

I já se omlouvám za opoždění tohoto článku - tak dlouho jsem čekala, až na mě vybafne v editoru možnost vložení nového tématu, až jsem zapomněla, že to můžu zkontrolovat i jinak - znovu vás odkazuji na dva odkazy v záhlaví blogu, jeden na vložení článku k tématu, jeden na prohlížení žebříčku. Snad už brzo bude vše zase v pořádku a nebudeme muset dělat takovéhle kejkle...

Pod tímhle článkem vás jako obvykle čeká anketa - z možností pro příští týden jsem lehce rozpačitá, ale co už. Blogeři navrhli, náhodný generátor čísel vybral. Je to opět jen a jen na vás. Hezký týden.

Výběr na téma týdne Druhý svět

24. října 2011 v 20:21 | Cirrat |  Zajímavé příspěvky k TT
Tak jo, tak na to konečně došlo. Mám pro vás články na téma Druhý svět, které jste v uplynulém týdnu dali dohromady, a i přes značnou otravu spamem. Co se dalšího fungování TT týče, je možné, dle slov S. Rulce v mém mejlu, že pokud se budou takovéhle záplavy spamů opakovat, dojde k dočasnému vypnutí TT, například přes noc a podobně. Ale i při odstranění "vkládacího" odkazu ve Správě blogu můžete vkládat své články k tématu způsobem, který je popsaný v záhlaví. A pro úplnost opakuji, splogy nereportujeme. Z toho chápu, že dlouhodobé ohrožení existence TT se nekoná. Tohle bylo úplně poslední vyjádření ke spamům a odteď se pojďme věnovat daleko zajímavějším záležitostem.

Oficiální vyjádření redakce Blog.cz ke spamům

24. října 2011 v 15:11 | Cirrat |  TT Informuje
Zatímco se chystal (a ještě chystá) výběr z tématu "Druhý svět" a Téma-blog změnil kabátek, na Srdci blogu se objevilo oficiální prohlášení redakce ke spamům, které nás několik posledních týdnů potrápily.

Pro ty, kdo mají pocit, že je to moc dlouhé: Splogy (spamblogy) nehlásit, monitorují si to sami. Tímto rušíme akci "Chyťte je všechny".

Edith Holá

24. října 2011 v 13:52 | Cirrat
Všechno je relativní. To, co je černé už se ve stejném momentu ve mně rodí bílým a ráno si nic nepamatuji. Přesto se o mně říká, že jsem kritická a kategorická. Ale nakonec jsem nikdy nebyla schopna z vašich článků vybrat deset dvacet nej. Ale nejméně čtyřicet, když jsem na svém blogu Cesta ke kořenům půl roku dělávala žebříček k tématu týdne. Takže uvidím, jestli vaše články k TT se vylepšily a jdou až ke kořenům problému. Jsem velmi rychlá a akční, takže se nedivím, že mí synové chtěli blog U dvou závoďáků.

Když nedělám nic pro druhé, tak jsem frustrovaná :-), takže jsem ještě rozběhla projekt sbírání pohádek a básniček nejen pro kulíšky (předčasně narozené děti a sdružení Nedoklubko). Posbíraná tvorba s krásnými ilustracemi brzy výjde v knize a jinak si ji můžete pročítat na Pohádkovém blogu.

Tohlo byla moje první fotka na blogu. Copánky už nemám :-( Myslím, že se sem hodí.

Rozhovory se mnou: na Srdci blogu a na blogu spisovatelů.

Amia

24. října 2011 v 13:52
Mám i chvíle, kdy jsem téměř normální.

Důležitá jsou ta slova ,,chvíle" (skutečně krátké) a ,,téměř" (rozuměj téměř vůbec). Protože ale nesnáším sebehodnocující žbleptání, zlomyslně tenhle článek ukončím dřívě než začal a zdejchnu se hned po první větě.

Protože, co byste chtěli vědět? Jak vypadám, kolik mi je, co dělám a odkud pocházím? Ale jděte, to přece není vůbec důležité. Slim taky neví, co je to garáž.

Alča

24. října 2011 v 13:52 | Alča
Už mé jméno mě předurčilo k tomu, že se na světě občas cítím jako Alenka v říši divů.

Jsem ryzí pesimista, ale přitom se ze mě v posledních letech (záhadným způsobem) vyklubal neuvěřitelný snílek.

Mám ráda umění, cestování a zbožňuju hokej. (Takže na ten mi nikdo nesahejte :P)

Jestli něco nemůžu vážně vystát, jsou to lži a přetvářka.

Už pár let fotím a sem tam něco napíšu - ale jsem typ šuplíkového autora, který své děti (zatím) schovává do bezpečného světa psacího stolu.

Do TT jsem se dostala víceméně náhodou - ale těším se na novou zkušenost. :)

Dveře do mé říše divů můžete naleznout zde.

Nové téma týdne: déšť

24. října 2011 v 11:56 | Cirrat |  Témata
Technické závady na mém vysílači byly odstraněny, a tak vám můžu oznámit, co už asi tušíte: téma na tento týden je déšť. I přes páteční státní svátek je jasné, že blogery nějaká výročí moc nezajímají a déšť je pro ně daleko aktuálnější. Nedivím se, já to tak mám taky.

Nezapomeňte hlasovat o tom, co se bude psát příští týden - můj soukromý dojem je, že se tentokrát v anketě díky náhodnému generátoru čísel sešla docela silná témata: Dnešní společnost už se myslím v anketě i objevila, autorský blog je poměrně často diskutované téma, spravedlnost - to je něco, co mi v poslední době hlodá v hlavě, kocúři - no, pro lepší pochopení tohoto pojmu pro ty, kdo se s ním ještě nesetkali, propátrejte TlusŤjochův blog, naruby se dá obrátit prakticky cokoliv a ekonomickou krizi většina z nás pociťuje dnes a denně.

Připomínám, že 24.10.1929 byl onen pověstný krach na Newyorské burze, který dnes považujeme za začátek velké krize ve 30. letech minulého století. Dnešního dne také v roce 1601 zemřel v Praze Tychon Brahe. Pokud máte ještě nějaké výročí, co významného se stalo mezi 24.10. a 30.10. (a klidně i 31.10. a 6.11.), prosím do komentářů...

Krátké info

24. října 2011 v 8:41 | Cirrat |  Postřehy
Tak jo, vážení, v tuhle chvíli (a ano, vím, že jsem říkala v osm, ale když vám nefachá síťový kábl, je to holt těžký - teď okupuju počítač zatím ještě nepřítomného kolegy) je stav hlasování 52 pro parchment a 51 pro typewriter, takže minimálně nějakou dobu budeme mít hřejivé pergamenové pozadí. Až nás přestane bavit, uděláme si jiný. Nahodím ho, až mi poběží ta síťovka, takže chvilku strpení.

To samé k vyhlášení nového tématu týdne - v tuhle chvíli vede drtivou převahou déšť (84) nad druhým nemožným (58), takže opět, chvilku strpení, než se mi povede odstranit závadu a normálně fungovat.

A do třetice, dnešní výběr dělám opět já, ještě, že už ho mám předpřipravený v rámci sebeobrany proti spamům, takže opět - po odstranění potíží s připojením a ukončením současného tématu se pochlubím, co pěkného se mi podařilo vylovit.


Téma týdne nezmizelo!

20. října 2011 v 14:03 | Cirrat |  Postřehy
To jen byly smazány všechny nareportované spamblogy, a tak to bude chvilku trvat, než se vše načte tak, jak má. Pokud by se něco mělo měnit, budeme informovat :-)

Jinak jen krátký dotaz: mrkněte na naše dva zkušební blogy (parchment blog a typewriter blog) a hlasujte, který design se vám líbí víc. Co v pondělí povede, to nahodíme. V našem týmu zatím vede 3:1 parchment a 3 se ještě nevyjádřili...

Edit 21.10.,10:35 - Tady je odkaz na současný žebříček - mám ale pocit, že je momentálně načítání nových článků asi pozastaveno, protože poslední článek je z dnešního rána v 7:27. Jinak spammer je pravděpodobně lidská svině, nikkoli bot, protože po hromadném mazání včera odpoledne (přišlo mi 211 zpráv o oprávněné stížnosti a smazání spamblogu) od půl šesté večer se začaly objevovat opět spamblogy se stejnými adresami, jako byly ty předchozí. Ovšem ty původní byly smazány zcela určitě, protože ty nové měly jiné designy a v názvech, namísto sexuálních nesmyslů byly osvědčené kombinace typu "jkljkjfljlkl" a podobně. O půlnoci jsem měla další reportovací maraton, teď jsou ty nové spamy z TT pryč, ale jak říkám, uvidíme, jak to ještě bude...