Listopad 2011

výběr na TT: Nejoblíbenější knižní postava

30. listopadu 2011 v 1:24 | Anička číslo Dvje |  Zajímavé příspěvky k TT

Na toto téma bylo asi nejvíce slohových prací za celou historii TT. Něčí hrdina má plešatou hlavu, jiný zas kudrnaté kadeře, ale dá se to napsat i jinak, než jako domácí úkol do Jazyka Českého. A to mi připomíná starou paní učitelku, která vždycky v naší třídě, než odešla do důchodu, přečetla jména jedničkářů a těch, kterým se, jak říkala, moc nezadařilo.

Nové téma týdne: Hon na čarodějnice [101]

28. listopadu 2011 v 14:37 | Cirrat |  Témata
Tak jo, omlouvám se za pozdržení vyhlášení nového tématu, ale život je život a práce je práce. A občas obojí překáží virtuálním závazkům...

Asi jste si povšimli čísla v hranatých závorkách za nadpisem - je to ID tématu týdne pro snadnější orientaci. S číslem 101 je na startu Hon na čarodějnice a já jsem opravdu zvědavá, co vymyslíte. Jestli to vezmete historicky nebo povídkově, doslovně nebo přeneseně, jestli si budete vymýšlet nebo mluvit z vlastní zkušenosti...

Pod článkem najdete (jako obvykle) anketu. Přiznám se, že mám asi slabou chvilku, protože jsem couvla před vřískáním nejmenovaných jedinců, kteří nám vytýkají infantilitu vybraných témat, a rozhodla se namísto zveřejnění spermabanky a přezky u sandálu v anketě raději vylosovat novou sadu. Jmenované návrhy si nechám na jindy, až se budu cítit odvážněji (ne, nechtějte po mně větší aktivitu, když ještě pořád zdolávám narozeninové blues).

Výběr na téma: Bisexualita

22. listopadu 2011 v 0:25 Zajímavé příspěvky k TT
Minulý týden se nesl ve znamení tolerance a znepokojení nad nevyspělostí, či alespoň úpadkem společnosti. Začínám doufat, že se té stovky přeci jen dožiju, protože mě opravdu zajímá, jak naši potomci pojmenují naši dobu. Tolerantismus? Politikokorektismus?
Je pravda, že nejlepší články se pravidelně vyskytují mezi prvními a pak až ke konci týdne. Tento se ale vymykal. V pondělí i v úterý jsem byla ještě v klidu, vždy je to to samé, ve sředu jsem mírně znervózněla, čtvrtek jsem ještě stále chovala naději, z pátka mám docela okousané prsty, ze soboty mi asi zůstanou vrásky jak jsem si ustavičně nervózně mnula čelo a o neděli vám radši povídat nebudu.
V polovině článků jsme se mohli dozvědět, co to ta bisexualita vlastně je, ve druhé jsme byli nabádáni, ať se proboha zamyslíme, jsou to přece lidé jako my! No, abych už ale ukončila svou dnes nepříjemnou litanii, předkládám vám výběr těch jiných, kteří o to více vystoupili z šedi průměru :)


Ptali jsme se, kam spěje lidský druh

21. listopadu 2011 v 14:48 | Dubious cat |  Filosofické téma

Kam spěje lidský druh? Tuto filosofickou otázku jsem vám položila někdy v průběhu prázdnin. Hodnotila jsem ji ale až teď, proto se jistě ptáte- kam spěje Dubious cat? I na tuto otázku máte samozřejmě právo odpovědět, ale prosím vyhněte se výrazům, které odkazují do "nečistých" krajin, tedy alespoň v komentářích, protože je čtou i malé děti, které by mohly být pohoršeny:)
Na to kolik času jste na psaní měli bohužel/bohudík příliš článků nevzniklo, ale co se týče kvality, mám chuť vám sem pouze napsat odkazy(téměř) na všechny. Kdyby se takhle psalo na "normální" témata týdne, nemuseli bychom se pořád ptát, kam že to spějeme. Bravo!

Nové téma týdne: Nejoblíbenější knižní postava

21. listopadu 2011 v 11:14 | Cirrat |  Témata
Zatímco se Amia připravuje na výběr z tématu "Bisexualita", téma na tento týden s ID rovných 100 (co je ID tématu se můžete dočíst v záhlaví blogu) je Nejoblíbenější knižní postava.

Je mi jasné, že pro spoustu lidí to bude Harry Potter nebo Edward Cullen, ale právě teď je na čase vytáhnout zaprášené knihy z tajných přihrádek své paměti, možná i z kouta, za který se trochu stydíme, a představit je ostatním. A v rámci spravedlnosti je pro tentokrát komiks kniha (že, Lobo).

Povyprávějte o nich, vysvětlete, proč je zrovna dotyčný nebo dotyčná vaším oblíbencem, seznamte nás s jejich příběhem a okolím. Těším se, že poznám postavy, které ještě neznám, a rozšířím tak seznam své četby.

Opět můžete hlasovat a navrhovat, jako ostatně obvykle. A protože se počet návrhů blíží tisícovce, ptám se vás: Máte zájem o jejich přehled, abyste viděli, co už bylo navrhováno a co ne? Vyjádřete se v komentářích. Díky.

Výběr téma týdne Nemožné

14. listopadu 2011 v 9:59 | Sikar |  Zajímavé příspěvky k TT
Tak jo, děcka, máme tu další týden a další výběr. Jaké bylo téma? "Nemožné".


Nové téma týdne: Bisexualita

14. listopadu 2011 v 9:20 | Sikar |  Témata
Eh. Tak tento týden vyšlo vyhlašování tématu týdne na mě. Stačilo se proříct, že jsem si na dnešek vzal dovolenou, díky níž taky trochu snáze splácám dohromady výběr z tématu týdne "nemožné" (očekávejte brzy). Jenže když jsem se podíval na anketu, zjistil jsem, že nevidím výsledky. Tak jsem náhodně kliknul... No potěš, vyhrává bisexualita. A je to ironie osudu, že téma pod tím zní "Proč zrovna já?". Proč zrovna já musím vyhlašovat téma, kvůli němuž se určitě zase zvedne bouřlivá vlna odporu?

Plivnu si do dlaní - pfuj pfuj - a jdu to vyhlásit.

Tak jo, vážení a drazí. Bisexualita. Už to vidím. Bude nám řečeno, že chceme, abyste psali o svých bi zážitcích, dávali sem bi pornografii, ale... YOUR DIRTY MIND! Cožpak nemáte nápad, jak téma pojmout zajímavě a současně "slušně". No, jenže ti, co budou remcat, si tohle stejně nepřečtou a...

Herdek, počkat, jak jsem v nějakým projektu, jsem to obvykle já, kdo je ten "zlý muž". Co jste si zvolili, to máte! Anketa hovořila jasně, takže YOUR DIRTY MIND!

Nuže, co ale bude příští týden? Opět jsme prohnali vaše návrhy skrze generátor náhodných čísel a vypadlo toto: předčasné dospívání, auta, vztek, mít blog..., nejoblíbenější knižní postava. A šestou možnost jsem si měl vymyslet, tak jsem si říkal, jaký špek vám asi dám... až jsem nakonec dal prostě ten špek.

Tak maršte hlasovat, já jdu makat na výběru a asi si k tomu uříznu kus špeku, aby to šlo lépe.

Týden Naruby aneb Hvězdy a hlody

7. listopadu 2011 v 21:03 | Alča |  Zajímavé příspěvky k TT
Když jsem přesně před týdnem otevřela první články na téma týdne "Naruby", zděsila jsem se - a to je hodně mírně řečeno. Ocitla jsem se v záplavě průměrných článků, které mi neřekly nic, kromě toho, že naruby můžu mít ponožky nebo život. (Zvláštní kombinace, nemyslíte?) Nervózně jsem si třela čelo a přemýšlela, jak sakra vysvětlím, že můj seznam "Šíleností" je dlouhý jako týden před výplatou, zato můj seznam nejlepších článků neexistuje.
Čas tenhle problém vyřešil za mě. Během týdne se začal objevovat jeden zajímavý článek za druhým, můj seznam rostl šílenou rychlostí a za chvíli toho dobrého bylo víc než škváru z pera nesoudných individuí.
Začaly mi galeje - ponořila jsem se do článků a hledala a pátrala a lovila ty nejlepší z nejlepších.
Dnes večer jsem skončila. A zjistila jsem, že mám asi velmi měkké srdce nebo se mi prostě líbí většina. Seznam dobrých článků byl totiž nekonečný. A tak muselo dojít k další selekci, pečlivému výběru a nakonec k sestavení mého osobního žebříčku hvězd a hlodů.
Dost ale bylo řečí, dejme se do hodnocení…


Nejčastější témata: oblečení naruby, život naruby, můj den naruby, představa světa naruby, stížnost na svět naruby, představa mého dne naruby, zamaskování tématu jakýmsi jiným zdánlivě souvisejícím tématem, jen aby se tam někde objevilo slovo naruby…
Takových článků bylo vážně hodně. Některé byly lepší, některé horší. Někde jsem cítila vážně velký potenciál či nápad, ale nelíbilo se mi konečné zpracování. K tomu musí autoři/autorky asi teprve dozrát. Jinde se mi líbilo zpracování, ale článek postrádal nápad - a co si budeme povídat, po dvěstěpadesátém článku o tričku naruby už nějaký ten nápad vážně hledáte. Někde bylo špatně všechno - ale to se dozvíte až v části s názvem Hlody.


Hvězdy? Pro mě tento týden tito:
Malkiel měl opravdu produktivní týden. Nevím, jestli těch článků bylo pět nebo šest, ale každopádně stály za to. Řiť v potoce a hřbitovní nálada - i taková kombinace je u něj možná. Použila jsem odkaz jen na jeden článek, ale když trochu zapátráte, najdete je všechny...

Bojíte se konce světa? Článek od Janinky vás z toho vyléčí… Pravděpodobně pochopíte, jak jsou všechny ty švihlé teorie naruby…

Jak se nám všem (i naším mazlíčkům) změní svět bez elektřiny, popsala Lucka.

Edith pustila do světa článek, který byl opravdu hodně naruby - a mrazivý a smutný a na mě tak drtivě doléhající, že se tu prostě musel objevit. Do písmene totiž splnil téma - a kdyby tu nebyl, to by tedy bylo, panečku, naruby…

Lingvistické okénko nám nabídnul King Rucola. Po stovkách ponožek naruby to bylo milé osvěžení.

Komixy od Altaïra pobavily a aspoň trošku podráždily i náš zrak.

Hluboké zamyšlení nejen o sobě samé nám nabídla Ehněnka.

Pokud hledáte něco naprosto šíleného a ještě šílenějšího, stavte se na skok u Surikaty.

Má záliba ve fotografii se hlasitě ozvala, když spatřila alespoň jeden článek, který se do tématu nepustil slovy, ale obrazem (předtím, než jsem objevila Altaïra). Leilafrank nám zvěčnila list a pojala tak téma naruby trošku jinak než ostatní.

Veselé povídání o duších - ano, přesně, o těch bílých prostěradlech co nás straší v noci - nám nabídl Lukky.

Tak trochu o přátelství, které nás ve světě drží nad vodou a tak trochu o bolestech napsala Yoko.

Nel-ly nám poskytla svůj pohled na její blogový život a na změny, které ji v něm potkaly…

To, jak se časy mění a vše se obrací naruby, na nás jednou neúprosně spadne. Pěkně to vyjádřil/a Milllhause.

Proti všem - tak zní název blogu, kde najdete všechna možná naruby dnešní doby.

Že bez práce nejsou koláče a svět je trochu naruby se dočtete u monkaru.

A skončíme pěkně pozitivně, snově článkem, který napsala Kallia.


Moji další osobní kategorii oblíbenců tvoří ti, kteří se na téma vyjádřili pomocí básně - Básníci.
Nejvíce u mě zabodovala Dubious-Cat a zalíbení jsem našla i v Ozzrovi. Další autoři s pěknými básněmi: Lady Coldrain - Juletider - christina machart - scary - pamepiska - Fabiana .


A teď přichází šílenost nad všemi šílenostmi nejšílenější, hodiny okousaných nehtů a vyrvaných vlasů. Aneb vítejte v tajemné části zvané Hlody...

celý den byl ůlně narubi ! ( Ptám se, odkud asi slečna utekla - ze školy to nebude.) Skoušky na new videoklip Žáci Spolužáci jsme chtěli natáčet ve škole ale bohužel ve školním řádu je napsané že se to nesmí ách jo!! (Díkybohu - velký Školní řád nás zachránil) jak jsem šla domů tak se do mě zamiloval můj idol!! Divné ..( To je ovšem dobrý postřeh)Ve škole byl dobrý oběd ... (Tomu nevěřím - už v první větě jsem řekla, že pravděpodobnost docházení do školy je v tomhle případě minimální). cože?!? tak nikdy nebil dobrý oběd ..(Dochází mi síly - jak si někdo může myslet, že vyjmenovaná slova jsou k ničemu…) a jak kreslím hnusně! vyhrála jsem 1 místo v kreslení!

Tohle téma je celkem dost spojené z mým životem.Klasický případ holka potká kluka a je všechno naruby vše se vám zdá v případě neštastné lásky hrozné v případě štastné lásky zas vše krásné.Já to mám taký napůl takže je to divný někdy sem uplně v pohodě a jindy mám den skaženej hned od rána když ho uvidím ale ne proto že bych ho vidět nechtěla jen proto že newím co dělat.No a takhle to má asi hodně z nás...( Já ne) takže myslím že hodně holek tohle moc dobřé zná. Snad se vám ten článek líbí připadá mi takovej divnej..:D (Ámen)


No takžé Narubi som inym slovom povedala Na hovno!!! :) (Bože, ochraňuj mě!)
Na hovno je podla mna iba skola!!!! :D (To jde ovšem vidět…Škola toho v tomto projevu moc nezanechala.)
Jako Niekedy je celkom supéér!! :)
Niekedy...
Noo takze moje asi posledné slová sú:
SKOLA !!! ....=DD
No a aby si zasa niekto nezobral zle tak toto je TT.. (Neříkej…ironicky se usmívám, protože tohle Téma týdne nepřipomíná ani vzdáleně)

Naprosto nevím, co bych tomuto tématu měla napsat (Tak NEPIŠ! Svět se bude točit dál a mně bude lépe… Už byste to měli pochopit, lidi zlatí…Když nevíte, tak nevíte - nemusíte nám to sdělovat.)

Na ruby je celej tendle svět!Všechno je naruby..co více říct?
Vy si možná pod tímdle pojmem představíte tričko naruby...xD já však náš svět,život..všechno!Co více říct k tomudle tématu?(To už jsme slyšeli…
)Musíme komunikovat! xD Ach jo..hm...naruby jsem já,ty,my,oni a taky ona :D ach jo..hrabe mi xD no..toď vše..co bych více měla napsat? (Nic, prosím. Děkuji.)

Je to hustý jednou jsem přišla do školy a mněla jsem naruby košili,ale nikdo si nevšim! (Proč všichni lžete, že chodíte do školy?!)
Taky by bylo hustý mít svět naruby na mně by to bylo dost střelený
Je den kdy si lidi mění role jako třeba,že ve škole jsou učitelé žáci a žáci učitelé....

Tak naruby muže bejt tričko nebo taky barák naruby po naky kapbe!.:D..mam skusenost s obojim!:D..ale lepsi je mit naruby obleceni nez celej barak to je pak hrozna pruda touklizet!.:D:D..no je tohle hrozny tema takze nevim co bych psala!..(Mám to opakovat... ?! Ale ne, zhluboka dýchej a počítej do deseti….)ale tak treba kazda matka nesnasi kdyz davate ponozky naruby (do pracky).:D..to je podle me nnocni mura kazdy matky!:D:D

Týden naruby : no asi si ho představuji tak že to bude všechno naruby u nás ve škole je to tak že nás učí devátáci (coš u ž jsem já :D)(NEKECEJ!)a nosim každou botu jinačí (coš se nestane :D)A takovy věci no napište mi to komentářu nebo do e-mailu jak si vy představujete DEN NARUBY :D třeba se utoho všichni zasmějeme XD (Nebo spíš ne…)

Ale my se byjeme dál, bolestmi a útrapami života.
Byjeme se dál s jedinou základní myšlenkou: Určitě bude lépe.(Zachraň se, kdo můžeš!!!)

Naruby
Sotva vztanu,už se oblíkám
nasnídám,umiju a už utíkám
bus mi ujížní před nosem
říkám si že už to víc hrozný bej nemůže
a hned na to mi smadne mobil do louže
potom nastupuju do busu,přijíždím do školy a
lidi na mně čumí a otvírají pusu
jdu na wc se kouknout do zrcadla
aby ze mně ta nejistota spadla
čumím jak blázen mám naruby svetr
jo zapomněl jsem se představit
Jmenuji se PETR :D
Báseň z jiného světa…

Neslyšet auta a nedýchat slog. (To by bylo moc fajn. Hlavně ten slog je příšeeerná věc…)

Život naruby. Když máme život naruby je vše naruby. (Neříkej, to mě šokovalo) Ráno si oblékneme triko naruby, možná i kalhoty. Uděláme si horké mléko místo studeného a to vše v pořadí naruby. Mohla bych takhle pokračovat celý článek co by jste asi mohly udělat naruby v životu naruby, ale asi by vás to přestalo bavit takže vás zdravím (Všimli jste si frekvence užívání slova naruby? Kdyby byla soutěž, máme vítěze…)


AhOJÍšÉq LáSqÝÝ=* jAq PhAQ shE mhÁtHé? JhÁ S-Q-ě-l-o-U--C-ééé!
NhOwÁ bArwInQáá wHlAshů!
A NaPiIiShU WaAaM NeCo o sObE. lOwIiIsKuYu rUuUzHoWoUcKoU BaRwIcZkU, bArBiIiNkY,DoMa mAaAm sBiIiRkU KoNiIiKu a lOwIiIsKuYu dRzYyY KlUkY. kLuCi kDe yStE?=** (Ééééé…seženete mi někdo překladatele, prosím???)

Naruby no jak bych to řekla . Jo asi takhle : celý svět je totál na ruby!!! víte proč !!!: proto že skoro všichni kouří. (Ještě že já jsem v tom nevinně - kuřáci, styďte se…)

Naruby je celí svět. No jen se podívejte kolem sebe alspoň jednu jedinou věc kolem uvydíte.Může to být cokoly škola,kamarádi,běci,rodiče vžy se vám bude zdát že vás vněčem nechápou. a nebo to nechtějí pochopit. No jen se podívejte třeba na polityky že...

Jednoho dne nám spojoli školy a od toho dne je hrozně naruby.Kluci se pořád perou ztrácíme svoje věci je to hrůza. (To teda je, to ti povím…)


A to je ode mě vše - doufám, že u Hvězd jste si početli, u Básníků se zasnili a u Hlodů se pobavili (snad nikdo nebrečel nad úpadkem lidské společnosti).
Mějte se krásně a pro mou potěchu skládejte básně :)

Nové téma týdne: Nemožné

7. listopadu 2011 v 11:27 | Cirrat |  Témata
Zdravíčko. Zatímco Alča alias Prinzeschen připravuje přehled naruby, my ostatní se můžeme vrhnout na nové téma týdne, a to "Nemožné".

Je nemožné opravdu limit? Je to nadšené vydechnutí při pozorování něčeho neuvěřitelného? Briskní odmítnutí nad něčím uvažovat? Je něco nemožné objektivně nebo subjektivně? Je něco nemožné jenom proto, že to nechceme? A jak moc to platí? Je to na vás.

Stejně jako anketa, kde vyberete téma příštího týdne. A tentokrát se sešla opravdu zajímavá směska témat. Znovu bych ovšem chtěla upozornit na jednu věc: co navrhnete v příslušném článku (viz záhlaví výše) se opravdu dostane do slosování. A tak pozor, aby vás váš vlastní vtip nekousl do pozadí - my vás totiž cenzurovat opravdu nebudeme...