Týden Naruby aneb Hvězdy a hlody

7. listopadu 2011 v 21:03 | Alča |  Zajímavé příspěvky k TT
Když jsem přesně před týdnem otevřela první články na téma týdne "Naruby", zděsila jsem se - a to je hodně mírně řečeno. Ocitla jsem se v záplavě průměrných článků, které mi neřekly nic, kromě toho, že naruby můžu mít ponožky nebo život. (Zvláštní kombinace, nemyslíte?) Nervózně jsem si třela čelo a přemýšlela, jak sakra vysvětlím, že můj seznam "Šíleností" je dlouhý jako týden před výplatou, zato můj seznam nejlepších článků neexistuje.
Čas tenhle problém vyřešil za mě. Během týdne se začal objevovat jeden zajímavý článek za druhým, můj seznam rostl šílenou rychlostí a za chvíli toho dobrého bylo víc než škváru z pera nesoudných individuí.
Začaly mi galeje - ponořila jsem se do článků a hledala a pátrala a lovila ty nejlepší z nejlepších.
Dnes večer jsem skončila. A zjistila jsem, že mám asi velmi měkké srdce nebo se mi prostě líbí většina. Seznam dobrých článků byl totiž nekonečný. A tak muselo dojít k další selekci, pečlivému výběru a nakonec k sestavení mého osobního žebříčku hvězd a hlodů.
Dost ale bylo řečí, dejme se do hodnocení…


Nejčastější témata: oblečení naruby, život naruby, můj den naruby, představa světa naruby, stížnost na svět naruby, představa mého dne naruby, zamaskování tématu jakýmsi jiným zdánlivě souvisejícím tématem, jen aby se tam někde objevilo slovo naruby…
Takových článků bylo vážně hodně. Některé byly lepší, některé horší. Někde jsem cítila vážně velký potenciál či nápad, ale nelíbilo se mi konečné zpracování. K tomu musí autoři/autorky asi teprve dozrát. Jinde se mi líbilo zpracování, ale článek postrádal nápad - a co si budeme povídat, po dvěstěpadesátém článku o tričku naruby už nějaký ten nápad vážně hledáte. Někde bylo špatně všechno - ale to se dozvíte až v části s názvem Hlody.


Hvězdy? Pro mě tento týden tito:
Malkiel měl opravdu produktivní týden. Nevím, jestli těch článků bylo pět nebo šest, ale každopádně stály za to. Řiť v potoce a hřbitovní nálada - i taková kombinace je u něj možná. Použila jsem odkaz jen na jeden článek, ale když trochu zapátráte, najdete je všechny...

Bojíte se konce světa? Článek od Janinky vás z toho vyléčí… Pravděpodobně pochopíte, jak jsou všechny ty švihlé teorie naruby…

Jak se nám všem (i naším mazlíčkům) změní svět bez elektřiny, popsala Lucka.

Edith pustila do světa článek, který byl opravdu hodně naruby - a mrazivý a smutný a na mě tak drtivě doléhající, že se tu prostě musel objevit. Do písmene totiž splnil téma - a kdyby tu nebyl, to by tedy bylo, panečku, naruby…

Lingvistické okénko nám nabídnul King Rucola. Po stovkách ponožek naruby to bylo milé osvěžení.

Komixy od Altaïra pobavily a aspoň trošku podráždily i náš zrak.

Hluboké zamyšlení nejen o sobě samé nám nabídla Ehněnka.

Pokud hledáte něco naprosto šíleného a ještě šílenějšího, stavte se na skok u Surikaty.

Má záliba ve fotografii se hlasitě ozvala, když spatřila alespoň jeden článek, který se do tématu nepustil slovy, ale obrazem (předtím, než jsem objevila Altaïra). Leilafrank nám zvěčnila list a pojala tak téma naruby trošku jinak než ostatní.

Veselé povídání o duších - ano, přesně, o těch bílých prostěradlech co nás straší v noci - nám nabídl Lukky.

Tak trochu o přátelství, které nás ve světě drží nad vodou a tak trochu o bolestech napsala Yoko.

Nel-ly nám poskytla svůj pohled na její blogový život a na změny, které ji v něm potkaly…

To, jak se časy mění a vše se obrací naruby, na nás jednou neúprosně spadne. Pěkně to vyjádřil/a Milllhause.

Proti všem - tak zní název blogu, kde najdete všechna možná naruby dnešní doby.

Že bez práce nejsou koláče a svět je trochu naruby se dočtete u monkaru.

A skončíme pěkně pozitivně, snově článkem, který napsala Kallia.


Moji další osobní kategorii oblíbenců tvoří ti, kteří se na téma vyjádřili pomocí básně - Básníci.
Nejvíce u mě zabodovala Dubious-Cat a zalíbení jsem našla i v Ozzrovi. Další autoři s pěknými básněmi: Lady Coldrain - Juletider - christina machart - scary - pamepiska - Fabiana .


A teď přichází šílenost nad všemi šílenostmi nejšílenější, hodiny okousaných nehtů a vyrvaných vlasů. Aneb vítejte v tajemné části zvané Hlody...

celý den byl ůlně narubi ! ( Ptám se, odkud asi slečna utekla - ze školy to nebude.) Skoušky na new videoklip Žáci Spolužáci jsme chtěli natáčet ve škole ale bohužel ve školním řádu je napsané že se to nesmí ách jo!! (Díkybohu - velký Školní řád nás zachránil) jak jsem šla domů tak se do mě zamiloval můj idol!! Divné ..( To je ovšem dobrý postřeh)Ve škole byl dobrý oběd ... (Tomu nevěřím - už v první větě jsem řekla, že pravděpodobnost docházení do školy je v tomhle případě minimální). cože?!? tak nikdy nebil dobrý oběd ..(Dochází mi síly - jak si někdo může myslet, že vyjmenovaná slova jsou k ničemu…) a jak kreslím hnusně! vyhrála jsem 1 místo v kreslení!

Tohle téma je celkem dost spojené z mým životem.Klasický případ holka potká kluka a je všechno naruby vše se vám zdá v případě neštastné lásky hrozné v případě štastné lásky zas vše krásné.Já to mám taký napůl takže je to divný někdy sem uplně v pohodě a jindy mám den skaženej hned od rána když ho uvidím ale ne proto že bych ho vidět nechtěla jen proto že newím co dělat.No a takhle to má asi hodně z nás...( Já ne) takže myslím že hodně holek tohle moc dobřé zná. Snad se vám ten článek líbí připadá mi takovej divnej..:D (Ámen)


No takžé Narubi som inym slovom povedala Na hovno!!! :) (Bože, ochraňuj mě!)
Na hovno je podla mna iba skola!!!! :D (To jde ovšem vidět…Škola toho v tomto projevu moc nezanechala.)
Jako Niekedy je celkom supéér!! :)
Niekedy...
Noo takze moje asi posledné slová sú:
SKOLA !!! ....=DD
No a aby si zasa niekto nezobral zle tak toto je TT.. (Neříkej…ironicky se usmívám, protože tohle Téma týdne nepřipomíná ani vzdáleně)

Naprosto nevím, co bych tomuto tématu měla napsat (Tak NEPIŠ! Svět se bude točit dál a mně bude lépe… Už byste to měli pochopit, lidi zlatí…Když nevíte, tak nevíte - nemusíte nám to sdělovat.)

Na ruby je celej tendle svět!Všechno je naruby..co více říct?
Vy si možná pod tímdle pojmem představíte tričko naruby...xD já však náš svět,život..všechno!Co více říct k tomudle tématu?(To už jsme slyšeli…
)Musíme komunikovat! xD Ach jo..hm...naruby jsem já,ty,my,oni a taky ona :D ach jo..hrabe mi xD no..toď vše..co bych více měla napsat? (Nic, prosím. Děkuji.)

Je to hustý jednou jsem přišla do školy a mněla jsem naruby košili,ale nikdo si nevšim! (Proč všichni lžete, že chodíte do školy?!)
Taky by bylo hustý mít svět naruby na mně by to bylo dost střelený
Je den kdy si lidi mění role jako třeba,že ve škole jsou učitelé žáci a žáci učitelé....

Tak naruby muže bejt tričko nebo taky barák naruby po naky kapbe!.:D..mam skusenost s obojim!:D..ale lepsi je mit naruby obleceni nez celej barak to je pak hrozna pruda touklizet!.:D:D..no je tohle hrozny tema takze nevim co bych psala!..(Mám to opakovat... ?! Ale ne, zhluboka dýchej a počítej do deseti….)ale tak treba kazda matka nesnasi kdyz davate ponozky naruby (do pracky).:D..to je podle me nnocni mura kazdy matky!:D:D

Týden naruby : no asi si ho představuji tak že to bude všechno naruby u nás ve škole je to tak že nás učí devátáci (coš u ž jsem já :D)(NEKECEJ!)a nosim každou botu jinačí (coš se nestane :D)A takovy věci no napište mi to komentářu nebo do e-mailu jak si vy představujete DEN NARUBY :D třeba se utoho všichni zasmějeme XD (Nebo spíš ne…)

Ale my se byjeme dál, bolestmi a útrapami života.
Byjeme se dál s jedinou základní myšlenkou: Určitě bude lépe.(Zachraň se, kdo můžeš!!!)

Naruby
Sotva vztanu,už se oblíkám
nasnídám,umiju a už utíkám
bus mi ujížní před nosem
říkám si že už to víc hrozný bej nemůže
a hned na to mi smadne mobil do louže
potom nastupuju do busu,přijíždím do školy a
lidi na mně čumí a otvírají pusu
jdu na wc se kouknout do zrcadla
aby ze mně ta nejistota spadla
čumím jak blázen mám naruby svetr
jo zapomněl jsem se představit
Jmenuji se PETR :D
Báseň z jiného světa…

Neslyšet auta a nedýchat slog. (To by bylo moc fajn. Hlavně ten slog je příšeeerná věc…)

Život naruby. Když máme život naruby je vše naruby. (Neříkej, to mě šokovalo) Ráno si oblékneme triko naruby, možná i kalhoty. Uděláme si horké mléko místo studeného a to vše v pořadí naruby. Mohla bych takhle pokračovat celý článek co by jste asi mohly udělat naruby v životu naruby, ale asi by vás to přestalo bavit takže vás zdravím (Všimli jste si frekvence užívání slova naruby? Kdyby byla soutěž, máme vítěze…)


AhOJÍšÉq LáSqÝÝ=* jAq PhAQ shE mhÁtHé? JhÁ S-Q-ě-l-o-U--C-ééé!
NhOwÁ bArwInQáá wHlAshů!
A NaPiIiShU WaAaM NeCo o sObE. lOwIiIsKuYu rUuUzHoWoUcKoU BaRwIcZkU, bArBiIiNkY,DoMa mAaAm sBiIiRkU KoNiIiKu a lOwIiIsKuYu dRzYyY KlUkY. kLuCi kDe yStE?=** (Ééééé…seženete mi někdo překladatele, prosím???)

Naruby no jak bych to řekla . Jo asi takhle : celý svět je totál na ruby!!! víte proč !!!: proto že skoro všichni kouří. (Ještě že já jsem v tom nevinně - kuřáci, styďte se…)

Naruby je celí svět. No jen se podívejte kolem sebe alspoň jednu jedinou věc kolem uvydíte.Může to být cokoly škola,kamarádi,běci,rodiče vžy se vám bude zdát že vás vněčem nechápou. a nebo to nechtějí pochopit. No jen se podívejte třeba na polityky že...

Jednoho dne nám spojoli školy a od toho dne je hrozně naruby.Kluci se pořád perou ztrácíme svoje věci je to hrůza. (To teda je, to ti povím…)


A to je ode mě vše - doufám, že u Hvězd jste si početli, u Básníků se zasnili a u Hlodů se pobavili (snad nikdo nebrečel nad úpadkem lidské společnosti).
Mějte se krásně a pro mou potěchu skládejte básně :)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Luky Luky | Web | 7. listopadu 2011 v 21:09 | Reagovat

Jeeej ďakujem :)

2 Edith Holá Edith Holá | E-mail | Web | 7. listopadu 2011 v 21:38 | Reagovat

Alčo, díky. U Tvého úvodu jsem si vzpomněla, jak jsem také nejdříve neměla nic dobrého, pak můj seznam nej narůstal až jsem nabyla dojmu, že nejsem schopna vybírat nej, že to ani nepoznám. Z osmdesátky jsem to musela vyškrtat na čtyřicet a pod 25 jsem nikdy nešla:-) Je to pěkná řehole vybírat články:-)

3 davidbachmann davidbachmann | E-mail | Web | 7. listopadu 2011 v 21:40 | Reagovat

Když tady vidím ten obrovský duševní potenciál nastupující generace, asi si zvýším pojistku na důchod. Tihle nám totiž opravdu na penzi nevydělají.

4 Eruvië Eruvië | Web | 7. listopadu 2011 v 21:44 | Reagovat

Pěkný výběr :-) Alespoň nejsem mezi hlody :-D

5 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 7. listopadu 2011 v 22:11 | Reagovat

Tak a teď musí přijít výlev, protože tohle mé oči opravdu moc bolelo: Jak může být někdo kruci takhle nebetyčně pitomej a negramotnej??????????
Uf...dobrý :D Jen nechápu ty kecy, že svět je naruby, copak oni znají ještě nějaký stejný svět, který je správně a porovnávají to s tímto? Ne, takže tak.

6 Malkiel Malkiel | Web | 7. listopadu 2011 v 22:23 | Reagovat

Hlody jsou tentokrát opravdu povedené, včetně tvých komentářů k nim. Jen bych poznamenal, že docházka do školy ještě nemusí znamenat, že se tam dotyčný něco naučí. Návštěva Státní opery taky nezaručuje, že se divák stane operním pěvcem.:-D

7 m. m. | Web | 8. listopadu 2011 v 9:06 | Reagovat

Tak u tohodle článku jsem se fakt výborně bavila :D Jdu procházet doporučené odkazy :)

8 Nanny Junipperra Nanny Junipperra | E-mail | Web | 8. listopadu 2011 v 16:35 | Reagovat

Hlody.... :D Zabité. Najlepšie tie komentáre k tomu. Ale ja si tiež často kladiem otázku, že prečo všetci klamú, že chodia do školy... :D
Ale jeden článok mal v sebe posolstvo...bolo by fajn nedýchať slog.... :D :D

Nanny

9 Dubious cat Dubious cat | 8. listopadu 2011 v 17:01 | Reagovat

to mají všichni naruby i pravopis?:D
Hlodáci opravdu zabodovali, takovéhle hlášky nejsou ani v BRAVU!

Alčo, je vidět, že jsme s Cirrat káply na tu pravou, zvládlas ten výběr skvěle a... děkuji:)

10 Terra Terra | Web | 8. listopadu 2011 v 17:56 | Reagovat

Dobrý výběr, ale zas tam nejsem..:((

11 scary scary | Web | 8. listopadu 2011 v 19:14 | Reagovat

Děkuju za zařazení.

12 Janinka Janinka | Web | 9. listopadu 2011 v 16:33 | Reagovat

Děkuji pěkně za zařazení do výběru :)!

13 Amia Amia | Web | 11. listopadu 2011 v 0:49 | Reagovat

Bože, Alčo, prosím prosím PROSÍM řekni, že do hlodů jsi vyhledávala přímo ty, co neumí psát? Jestli totiž ne, tak si asi hodim mašli.
(A začnu běžně používat přechodníky a podobné věci. Pak budu říkat, že umím další jazyk a nikdo mi nebude rozumět aby mi to vyvrátil)

14 Vendy Vendy | Web | 11. listopadu 2011 v 21:57 | Reagovat

Máte to těžké.
Máte to zatraceně těžké.
Ještě že se můžete střídat...
A gratuluji všem vybraným, mají vážně parádní články!

15 Mniška Mniška | E-mail | Web | 14. listopadu 2011 v 8:42 | Reagovat

Některé ty hvězdné články jsem četla a třeba pohádka od Lukkyho se mi líbila, ale až bude jen trochu víc času, ráda mrknu i na ty ostatní. A co se týče hlodů...achich, u některých jsem se zasmála, ale musím říct, že když někde čtu nebo slyším "škola je hnus", "nesnáším školu", tak mi upřímně vstávají vlasy hrůzou. Někomu budu možná připadat divná zase já, ale ještě v minulém století, když někdo nemohl jít studovat, nemohl jít na školu, byla to tragédie. Dneska máme tu možnost všichni a samozřejmě je spousta těch, co si toho vůbec neváží. Já jsem za tu možnost ráda. Ale člověk si uvědomí hodnotu věcí, až když je nemá...Přidávám se k Vendy, máte to vážně těžké...jen, když vidím ty hrubky ve slovech, ty extra viditelné, vstávají mi vlasy hrůzou, to jsou Češi vážení dámy a pánové (?)

16 Surikata Surikata | 11. prosince 2011 v 22:58 | Reagovat

Děkuji za zařazení, vážím si toho :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama