Prosinec 2011

Nové téma týdne: Co Vánoce, ale jmelí! [105]

26. prosince 2011 v 15:25 | Cirrat |  Témata
Za okny pomalu ubíhá druhý svátek vánoční, všem Štěpánům vše nejlepší k svátku, a já jsem zase tady. Minulý týden byl neobvyklý, jednak kvůli tomu, že se server tn.cz rozhodl zareagovat na aktuální smutnou událost a venoval týden vzpomínkám na pana Havla (výběr dnes předběhl nové téma), jednak také díky tomu, že jsem byla nemocná a bylo mi zle jak malýmu psovi. Což je každoroční vánoční klasika.

Minule jste si odhlasovali "Co Vánoce, ale jmelí!", které jsem si půjčila do předvánoční ankety od pana Cimrmana, aby v ní bylo taky něco svátečního. Chvíli jsme přemýšleli, jestli nenaladit novou anketu, ale protože to by chtělo, aby všichni výběrčí TT přispěli svým tématem do mlýna, což se nepovedlo, a bylo nám líto v tu chvíli už vítězného tématu, rozhodli jsme se ho po dohodě se Standou R. pustit do oběhu prostě o týden později.

Máte možnost rekapitulovat, chlubit se, přemýšlet, co bylo v pohodě a co příště uděláte jinak. Můžete se rozepsat o tom, co je vaší oblíbenou částí Vánoc obecně (jídlo? dárky? rodina? klid? spánek? prázdniny? pohádky? něco úplně jiného?) a co bylo nejlepší na těch letošních, podělit se s námi o nějakou z vašich rodinných tradic nebo o tu, kterou byste teprve chtěli zavést.

Kupříkladu jedna naše známá napeče cukroví, nakoupí dárky - a pak odletí na Vánoce a Silvestra s manželem na opačný konec zeměkoule. Přejme jim to, po zbytek roku vedou život více než hektický a rozhodně nejsou žádní sebestřední nabobové.

V anketě hlasujete o první téma nového roku, takže jsem celá zvědavá, co vyhraje. Pro znuděné připomínám malý kvíz, který byl uveřejněn v neděli. Rovnou říkám, že jeho účelem není všechno vědět, ale rýpat se a hledat - to abyste se měli na chvíli čím zaměstnat. Pokud je vás znuděných více v jednom místě, rozdělte úkoly, dohadujte se, zjišťujte...

Tohle téma si podá Edith, která nedávno pokřtila knihu Pohádek pro Kulíšky (více info u ní na blogu), a tak má konečně trochu času. Jestli se nepletu, tohle vlastně bude její vybírací premiéra, takže přeji hodně zdaru.

TT Václav Havel

26. prosince 2011 v 1:07 | Dubious cat |  Zajímavé příspěvky k TT
Milí blogeři,

Asi není potřeba psát, jaký důvod měl minulou neděli blog.cz pro změnu tématu týdne, a doufám, že taky pochopíte, proč jsem se rozhodla, že tentokrát nebudu dělat klasický výběr. Omlouvám se, ale zkrátka mi nepřijde vhodné vyhlašovat "soutěž" o nejlepší nekrolog či nejdojemnější články, prostě ne.
Možná si o mně budete myslet, že jsem cynická, bezcitná a tak dále, ale mé osobě se veřejné fňukání nad smrtí člověka, kterého jsem nikdy nepotkala příčí. Na druhou stranu si ale vážím toho, že se neobjevilo TOLIK nesmyslných článků a vzhledem k nedávnému státnímu smutku ty drzé hyeny tentokrát ušetřím.

Mezivánoční kvíz

25. prosince 2011 v 10:50 | Cirrat |  Postřehy
Pro všechny, kdo se nechtějí mezi svátky nudit (nebo se naopak už teď nudí tak ukrutně, že potřebují trchu pošimrat mozkové buňky). Kvíz plný zákeřných otázek, které vám sice například nepomůžou u maturity, ale přece jen se při hledání odpovědí (protože nikdo nečeká, že všechno budete vědět z hlavy) aspoň trochu pobavíte. Kvíz není o ceny, může vás hřát počet správných odpovědí a/nebo nově nabyté znalosti, komentáře zůstanou moderované a uvolníme je (i s odpověďmi) 1.1.2012 :-)

PS: Své odpovědi nezapomínejte pořádně zdůvodnit, to na nich často bývá to nejlepší.
PPS: Jo, jsou to chytáky.
PPS: Zítra vyhlásíme nové téma. Z důvodů mého zdravotního kolapsu a přetíženosti ostatních vám rovnou můžu prozradit, že budete psát to, co jste si původně odhlasovali na tento týden, zítřkem už ale zase najíždíme do normálu.

Výběr TT Pravopis

19. prosince 2011 v 0:30 | Dubious cat |  Zajímavé příspěvky k TT
Takže milí blogeři, hned na úvod si nemohu odpustit dobře známý citát- " Nepotěšili jste mě, a ani já vás nepotěším." Lidem, kteří nesnesou kritiku a myslí si, že všechno na tomto blogu by mělo být oficiální doporučuji, aby úvodní text přeskočili, protože mám-li být upřímná, několikahodinové čtení vašich příspěvků mě zabilo. Ještě že kočky mají více životů, to by totiž muselo být jako příští téma týdne vyhlášeno R.I.P Dubious cat...

Pozor změna! R.I.P. Václav Havel [104]

18. prosince 2011 v 14:42 | Cirrat |  Témata
Vážení a milí, odhlasovali jste si sice Pravopis, ale protože Smrt přijde a musíme jít, odešel dnes bývalý prezident naší země, pan Václav Havel.

Redakce Blog.cz se rozhodla změnit takto nečekaně téma týdne - a pro ty, kdo by rádi prskali na Stanislava Rulce, podívejte se, kdo na Srdci blogu ten článek vložil. :-) Dobu trvání tohoto tématu ještě probereme s redakcí a novinky budeme postupně přidávat k tomuto článku. Sledujte náš blog - nebo rovnou Srdce blogu, protože jakmile budeme vědět, co s anketou a výběrem témat, dáme vám vědět!

Edit: Berte to rovnou jako vyhlášení nového tématu týdne. Redakce TN.cz, která je nadřazená Blog.cz, rozhodla, že namísto vítězného "Co Vánoce, ale jmelí!" vyhlásí téma svoje, které budeme psát celý tento týden. Kalendárium a anketu dodám v průběhu dne, takže chvilku strpení.

Výběr na téma týdne Pod maskou

12. prosince 2011 v 15:32 | Cirrat |  Zajímavé příspěvky k TT
Po pročtení článků na téma týdne bych vám chtěla přiblížit, jak to asi vypadá z pohledu vybírajícího, i když sama uznávám, že je to pravděpodobně pohled zkreslený.

Pokud to nemůžete přečíst, zleva doprava: "falešný kamarád/ka", "make-up", "utajené utrpení (mladého Werthera)", "emo povídky a básničky", "originální články" a "nedepresivní články".

Nové téma týdne: Pravopis [103]

12. prosince 2011 v 13:44 | Cirrat |  Témata
Tak jo, vážení. Pravopis o dva hlasy utekl zákonu života, můžete se nad ním tedy zamýšlet, co hrdlo ráčí. Koneckonců, tento týden ještě prázdniny na školách myslím nejsou - a co si budeme povídat, internetu by koňská dávka dodržování pravopisu jen prospěla. Například vám můžu říci, že správcování internetového fóra mi za necelý rok zničilo vnímání pravopisu daleko víc, než předchozích šest let komunikace téměř výhradně v angličtině a němčině, kdy jsem zjistila, že češtinu pomalu zapomínám...

Mám pro vás připravený výběr z tématu Pod maskou, už mi ho zbývá jen sepsat, takže chvilku strpení. Zatím začínejte hlasovat, co se bude psát ve vánočním týdnu - my se zase v zákulisí domluvíme, kdo je dostatečný masochista na to, aby na Štěpána (neboli 2. svátek vánoční) dělal výběry. Tentokrát jsem, vzhledem k načasování "hlasovaného" týdne, využila své "divoké karty" a nasadila do ankety aspoň trochu Vánoc; zbytek je, jako obvykle, z vašich klávesnic a generátoru náhodných čísel.

výběr na téma "Hon na čarodějnice"

7. prosince 2011 v 23:13 | agrrr |  Zajímavé příspěvky k TT
Ať žije tetička Wiky!
Ano po dlouhé době se opět vyrojilo obrovské množství wikičlánků. (Bez zjištění podrobnějších informací a bez námahy odstranit aspoň odkazy a poznámky.)

Taky jste se hodně okazovali na film Sezóna čarodějnic, ve kterém Hellboy a Ghostrider (extrémně vlasatý) zachraňují chudinku nebohou čarodějnici, která je ve skutečnosti démon, toužící po Šalamounově knize. Hádejte, co je Šalamounova kniha.

Ale přesto se nakupila pěkná dávka kvalitních čtivých článků s vlastním názorem. Ne více než obvykle, ale dost na to, aby to oblažilo mé oko.

Nové téma týdne: Pod maskou [102]

6. prosince 2011 v 15:15 | Cirrat |  Témata
Váženstvo, přijměte mou hlubokou omluvu - normálně se snažíme vyhlašovat nové téma týdne jen co se vyvrbí v odkazu vlevo, včera to ovšem nevyšlo. Souhrou okolností, které nebyly příznivé, jsem se prakticky celý den nacházela mimo počítač, a když už jsem měla klávesnici na dosah, byla jsem tak zničená, že bych vám sem kromě náhodných shluků písmenek nenapsala zhola nic. Kódová označení byla dvě: "pohřeb" a "překlad" a navzájem se mi křížila. Bohužel, zbytek našeho týmu na tom taky časově nebyl nejlépe (několikrát kód "zatracená škola", do toho sem tam nějaká ta "zatracená práce" a "zatracené vydání knihy" - viz. Edith) a tak jsme rádi, že jsme rádi.

Jak už asi všichni víte, téma pro tento týden je "pod maskou". Rovnou říkám, že z vašich článků budu vybírat já, a ráda bych také viděla další formy ztvárnění, než "jen" psací, ať už jako úvahu, povídku, báseň a podobně. Fotografiím, grafice, obrazům, modelaření, keramice, vyšívání, tesání do kamene, tvorbě šperků, videím s tancem a dalším médiím se rozhodně nebráním. :-)

Nezáleží na tom, jestli odmaskujete sebe nebo někoho jiného, dokonce je jedno, jestli vůbec k odmaskování dojde. Jak to pojmete je zas a opět jen a jen na vás. Mezitím můžete hlasovat o tom, co bude příští týden.