Mezivánoční kvíz

25. prosince 2011 v 10:50 | Cirrat |  Postřehy
Pro všechny, kdo se nechtějí mezi svátky nudit (nebo se naopak už teď nudí tak ukrutně, že potřebují trchu pošimrat mozkové buňky). Kvíz plný zákeřných otázek, které vám sice například nepomůžou u maturity, ale přece jen se při hledání odpovědí (protože nikdo nečeká, že všechno budete vědět z hlavy) aspoň trochu pobavíte. Kvíz není o ceny, může vás hřát počet správných odpovědí a/nebo nově nabyté znalosti, komentáře zůstanou moderované a uvolníme je (i s odpověďmi) 1.1.2012 :-)

PS: Své odpovědi nezapomínejte pořádně zdůvodnit, to na nich často bývá to nejlepší.
PPS: Jo, jsou to chytáky.
PPS: Zítra vyhlásíme nové téma. Z důvodů mého zdravotního kolapsu a přetíženosti ostatních vám rovnou můžu prozradit, že budete psát to, co jste si původně odhlasovali na tento týden, zítřkem už ale zase najíždíme do normálu.


 1. Sečteno a podtrženo, když Jindřich VIII. umíral, kolik mohl říci, že měl manželek?
 2. Jaký Edisonův vynález používají anglicky mluvící lidé dnes a denně?
 3. Jaké bylo Mozartovo celé jméno?
 4. Jakou barvu má vesmír?
 5. Co je největší předmět, jaký spolkne plejtvák obrovský?
 6. Co vydává v oceánu největší hluk?
 7. Kdo vynalezl kolíček na prádlo?
 8. Jak se jmenoval autor Alenky v říši divů vlastním jménem? Se kterou postavou z tohoto příběhu se ztotožnoval?
 9. Co znamená slovo "chameleon"?
 10. Najděte a přeložte do češtiny latinský název madagaskarské šelmy fosa.
 11. Je sklo tekutina?
 12. Je pravděpodobnější, že vás zabije blesk nebo asteroid?
 13. Je 666 opravdu "číslo šelmy"?
 14. Jakou barvu má voda?
 15. Co z následujícího vymysleli Skoti? A kdo vymyslel to ostatní? - whisky, inzulin, kilt, marmeláda, lodní šroub, dudy, námořnictvo Spojených států, ultrazvuk, knihy, porridge, hypnóza, kaleidoskop.
 16. Co pro gladiátory znamenal palec vzhůru?
 17. Kdo zavedl výraz "přežití nejsilnějších"? Řekněte o něm něco.
 18. Co jako první na světě prolomilo zvukovou bariéru?
 19. Podle jakého živočicha se jmenují Kanárské ostrovy? Odkdy se jim tak říká?
 20. Kdo má víc krčních kostí - myš nebo žirafa?
 21. Odkdy žijí v Británii Keltové?
 22. Odkud pochází Santa Claus?
 23. Proč je maraton dlouhý 42,195km?
 24. Který národ vymyslel koncentrační tábory?
 25. Proč se v angličtině říká "mad as a hatter" neboli "bláznivý jako kloboučník"?
 26. Žil skutečně Sweeney Todd?
 27. Co je největší peckovice na světě?
 28. Které z následujících plodin jsou bobule: jahody, maliny, broskve, vodní meloun?
 29. Je rajče ovoce nebo zelenina? A proč?
 30. Co z následujícího jsou ořechy: mandle, vlašské ořechy, paraořechy, burské oříšky?
 31. Podle čeho se grogu říká grog?
 32. Přes které oko nosil admirál Nelson pásku?
 33. Můžete se upít k smrti čistou vodou?
 34. Měli ve Spojených státech někdy dřevěné peníze?
 35. Jaké bylo skutečné jméno Stalina, Lenina a Hitlera?
 36. Snídal Winston Churchill skutečně whisky?
 37. Co je to deprese?
 38. Odkdy se vlastně strojí na Vánoce stromečky?
 39. Znáte osobně někoho, kdo neslaví Vánoce?
 40. Když je v Indii kráva posvátné zvíře, znamená to, že Indové nejedí hovězí maso?
 41. Kolik vězňů bylo osvobozeno při dobytí Bastily?
 42. Jaká hudba je nejlepší na zaříkávání hadů?
 43. Jaké je prostřední jméno Richarda Gera? A Harryho S. Trumana?
 44. Ukládá si velbloud do hrbů vodu?
 45. Je 'Bangkok' skutečně správným názvem hlavního města Thajska?
 46. Je banánovník strom?
 47. Co je to Koh-I-Noor?
 48. V čem spočívala Tutanchamonova kletba?
 49. Proč už nelétají ve velkém vzducholodě?
 50. Kdy byl podle všeho narozen Ježíš? A proč slavíme Vánoce na konci prosince?
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Ebolin Ebolin | 25. prosince 2011 v 12:25 | Reagovat

Teda, to je na mě moc silný kafe ;-) Já se nezúčastním, ale přihlížet budu - fandím těm, co soutěží ;-) :-D
Na téma se těším, jen nevím, jestli to bude mít tu atmosféru, když už je po vánocích ;-) :-?
Hezké svátky ;-)

2 KadetJaina KadetJaina | Web | 25. prosince 2011 v 13:38 | Reagovat

Já si na nějaký hleldání nepotrpim >:3

1) Jindřich osmý, známý též jako otec Jindry devátého a syn Jindřicha sedmého a jehož potomstvo časem skončilo tak, že ona slavná osmička lehla, měl spoustu manželek a bezpočet milenek, protože jako velký boss si je mohl dovolit.

2) Edison vymyslel vtipy o tom, kolik lidí je potřeba k zašroubování žárovky. Tyto vtipy se neudržely jen v angličtině, ale naopak se rozšířily celosvětově a byly přeloženy dokonce i do češtiny.

3) Mozartovo celé jméno bylo ztraceno při velkém požáru v Londýně roku 1666, který založil šílený satanista Hloušek, který sem přicestoval z Čech a chtěl se zbavit jakékoliv - v té době stále a pořád - komerční hudby.

4) Barva vesmíru je #00042

5) Největší předmět spolknutý plejtvákem je několik letadel a lodí, včetně té, nak teré se plavil Cpt. Jonáš. Tento žravý plejtvák obrovský žije v Bermudském trojuhelníku a loví tím stylem, že vyskočí z vody a polkne celý dopravní prostředek i s jeho pasažéry. V jeho žaludku pak existuje nový ekosystém, kde lidé dožívají zbytek života na ostrůvcích z plechu, který nerozleptaly žaludeční kyseliny.

6) Největší hluk v oceánu vydává loď s piráty, kteří čekají na nějakou projíždějící loď, kterou by mohli vykrást, a aby si zkrátili chvíli tak popíjejí rum a podle toho ten bordel pak vypadá.

7) Kolíček na prpádlo vynalezli Rusové, kteří se pokoušeli odstranit následky výbuchu Čenobylu. Jejich vojáci byli seznámeni, že se nesmí nadýchat splodin. Vojáci tedy při úklidu zadržovali dech a aby neměli tendence dýchat nosem, vymysleli kolíčky, kterými si nos skřípli. Jeden z těchto vojáků donesl koíčky domů, kde je jeho manželka začala využívat k věšení prádla. Odtud se pak kolíčky celosvětově rozšířily.

8) Tim Burton :)

9) Slovo chameleon by se dalo rozdělit na slovo Chám a Leon... proto radši nebudu rozpitvávat, jak se tohle vlastně stalo a jak k tomu přišlo to nebohé zvířátko!

10) Jelikož od poslední návštěvy ZOO vím, že Fosa odjela do Portugalska, nemohu ji považovat za zvíře madagaskarské a tudíž nemohu hledat její jméno.

11) Každý učitel dětem tvrdí, že sklo teče a tudíž je tekutina. Ale jelikož se sklo nedá nalít do skleničky a vypít, nemůžeme jako tekutinu brát, protože to je prostě nesmysl.

12) Blesk nikdy neudeří na stejné místo dvakrát, přesto je jisté, že zabije člověka jistěji, než asteroid, který se na Zemi nevyskytuje. Navíc, pokud člověk jede jako blesk, určitě už nejednoho muže či ženu srazil. Zabití bleskem je navíc účinější a lépe se trefíte.

13) 666 vymyslela Bible, pak tedy patří Bibli a ať ho necpe nikomu jinýmu.

14) Voda má takovou barvu, jakou chce. Když to zrovna nepotřebujete, většinou má barvu ošklivě žlutou a vytéká vám z kohoutku. Jiné vody mají barvu modrou. Avšak voda ve sklenici má barvu jasně průhlednou. Na druhou stranu klidná voda má barvu zrcadla, což je ještě větší problém, než se zdálo na začátku. Jakou má barvu zrcadlo?

15) Skoti vymysleli všechno, jenomže byli tak lakomí, aby se s tím podělili ve světě, že se to stihlo vymyslet i někde jinde a tudíž si nemohli připsat patenty pro sebe.

16) Na to za mě odpoví Oglaf: http://oglaf.com/sport/1/

17) Přežití nejsilnějších bylo vymyšleno už dávno matičkou přírodou, ale do praxe se uvedlo až ve chvíli, kdy začala nová super reality show Velký Bratr, kde mohl zůstat jen jeden do samého konce.

18) Franta Vrána když rozbil protihlukové sklo.

19) Kanárské ostrovy pojmenovala Eliška Nesvatbová a to proto, že svému manželovi Bedřichovi říkala v soukromí Kanárku a to i ve chvílích, kdy se nepohodli. Jednoho dne na něj křičela: "Kanárku, dám se s tebou rozvést!" Slyšel do známý dobrodruh Emil Holub, který chtěl původně ostrovy pojmenovat po sobě, ale uznal, že Kanárské ostrovy znějí mnohem lépe, než Holubí ostrovy a od té doby u tohoto pojemnování zůstalo.

20) Obě dvě zvířata mají krčních kostí stejně, říká se jim obratle, jenom je obě zvířata nejsou schopné používat stejně, protože žirafa se příliš bojí zlomeniny.

21) Keltové se v Británii objevili jako úplně první. Praotec Brit vyšeplhal na horu Mount Everest, pohlédl do dáli, zjistil, že široko daleko nic není a tak šel tak dlouho a tak daleko, až se přeplaval na Britské ostrvy a zde se na neobydlené krajině usadil a zůstal.

22) Santa Klaus, jinak také bratránek Ježíškův a Dědy Mráze, žije na severním pólu - alespoň podle informací, které nám jsou dodávány z Ameriky. Santa Klaus ve skutečnosti na Severním pólu nežije, protože by ho zde musel najít Karel Němec, při svém Dobývání severního pólu. Jak je známo, našel zde jen podivný přírodní úkaz "jdu na jih" a členy výpravy profesora McDonalda.

23) Jde o špatně zaokrouhlenou odpověď na otázku života, vesmíru a vůbec.

24) Koncentrační tábory byly původně vymyšleny pro hyperaktivní děti, které se nedokázaly soustředit. Všechny takové děti byly převezeny do koncentračních táborů, kde je speciálně školení pedagogové učily se koncetrovat a řádné soustředit na výuku.

25) Protože Kadet v té době ještě nebyla...

26) Sweeney Todd ve své době skutečně žil, jen s takovým malým detailem, že se nejmenovalk Sweeney ale Jack, nebyl to holič, ale doktor a nepodřezával nýbrž páral...

27) Ať je jaká chce, jen jestli se dá pít.

28) Všechno jsou to bobule svodu a to mi nikdo nevymluví.

29) Rajče, krycím názvem Rajské jablíčko, je ovoce a to právě kvůli tomu, že je to jablíčko.

30) Ořechy jsou čistě jen Vlašské očechy, protože se jiným ořechy říkat nedá.

31) Grog vzniknul díky tomu, že si starý Ondra Špaček jednoho dne takový grog dal - tehdy se mu ještě říkalo Pití chudých. Napil se a po chvíli se mu vrátil přebytečný vzduch zpátky a Ondra si krknul. Vydal u toho podivný zvuk znějící jako Gruuuug a německy mluvící němčina se toho hned chytila a nazvala toto pití Grög. Po čase se tento název vrátil do češtiny a byla odstraněna přehláska, proto zůstalo jen obyčejné Grog.

32) Admirál nelson nosil pásku přes čelo, aby mu do očí ve skutečnosti netekl pot.

33) Každá látka je jed, tedy i vodou se dá upít k smrti. Důkazem je tomu Bohuš Česílko, který neměl peníze na alkohol a proto se rozhodl, upít se vodou. Sedl si k rybníku a začal pít. Seděl tam dlouho a dlouho pil, začal obrůstat kapradím a řasami. Po dlouhé době ho tam uviděl jeho starý známý Karel Jaromír a pomyslel si, že vidí vodníka. Poté vznikla jeho slavná báseň a jméno Česílko bylo zapsáno do deníku, který až později našli čeští spisovatelé pohádek a chytili se jeho jména.

34) Ano, používali se, ale nakonec se zjistilo, že se na ně dají špatně tisknout hlavy prezidentů, tak je raději stáhli.

35) Jedno jméno společné měli, bylo to Diktátor.

36) Ne, ale zdá se, že Winston Churchill holdoval francouzskému vínu. Ladislav Novák, který mu chystal snídaně, se dal jednu dobu slyšet, že měl Winston slabost pro dobrá červená vína.

37) Stav, který mají v dnešní době strašně rády čtrnáctileté slečny. Snažíse tvářit ublíženě a nenávidět celý svět, ale psycholog by je poslal do háje.

38) Vánoční stromeček se strojí v polovině prosince, jak kde v jaké rodině. Většinou na Štědrý den nebo den před ním. Ti, co na to nemají čas, ho zdobí už týden předem a stromeček jim pak stojí dlouhou dobu v pokojji a zabírá místo.

39) Můj pes nerad slaví Vánoce. Nedostane nic z ryby, dárek má taky jenom jeden a všichni na něj křičí, ať nekňučí...

40) Přesně tak, proto tu mají radši KFC než McDonald!

41) Vězňové se rozprchli do všech koutů, proto nebylo možné je spočítat.

42) Jelikož nemám osobní zkušenost se zaříkáváním hadů a dopadla bych jako Kleopatra, tak se této otázce zručně vyhnu.

43) A jaké je jméno Homera J. Simpsona?

44) Po testech, které provedli žízní trýznící muži na poušti, se zjistilo, že velbloud ani po zabodnutí kohoutku do hrbu vodu nevydává.

45) Je Prag správně psané jméno pro Prahu?

46) Už mi docházejí nápady...

47) Koh-I-Noor je velké papírnictví u mostu v Hradci Králové. Pokud se ale zamyslím nad středeční písemkou z dějepisu, kde byla stejná otázka, napadá mě tedy jen, že je pravděpodobně na mysli diamant na královské koruně v Británii, který krom své zkrášlující funkce funguje taky jako zbraň proti vlkodlakům.

48) Jelikož jediná mumie, kterou znám, je ta filmová, tak mě napadlo jen Deset egyptských ran.

49) Hrabě Erik je časem nahradil letadly.

50) Podle našeho moudrého profesora dějepisu se Ježíš narodil někde mezi 4 před Kristem až 7 po Kristu, tudíž není jisté, jak vůbec vznikly letopočty a jestli po celou dobu počítáme správně. Stejně tak můžeme špatně slavit veškeré věci, které ho životem provázely, protože v té době nebyl nikdo, kdo by nám to zapsal.

3 Vendy Vendy | Web | 25. prosince 2011 v 18:53 | Reagovat

1.- Tady si nejsem jista. Jeden Jindřich měl šest manželek, ale myslím že to byl Jindřich VI. Takže Jindřich VIII. měl asi jednu manželku. Nebo byl chudák neženat? Vlastně jsem neodpověděla...
2. Tipla bych, že žárovku. Ale proč zrovna lidé mluvící anglicky?
3.Wolfgang Amadeus Mozart. Tohle snad vím dobře.
4.Vesmír má nějakou barvu? Pokud ano, asi ladí do černa s tuctem blikajících hvězdiček a jakýchsi mlhových hvězdokup.
5.Plejtvák obrovský? To vážně nevím. Ale moc velký předmět to asi nebude. Leda tak vyhozená flaška od cocacoly.
6.Největší hluk v oceánu vydávají ponorky.
7.Kolíček na prádlo vynalezl nějaký šikovný kutil, který ovdověl a musel věšet prádlo sám.
8.Carrol Lewis. Jestli je to celé jméno, nevím, vykazuji trestuhodnou neznalost. Ale odpovídám z hlavy a negůglím... Asi se ztotožňoval s kočkou šklíbou.
9. Chameleon je proměnlivý. Ten přírodní mění barvy, ten lidský mění názory.
10.Propáníčka. Kde mám vzít učebnici latiny?
11.Jo. Taková hutná. A dokonale zatvrdlá...
12. Blesky blýskají trochu častěji. Takže pravděpodobnost je větší. Asteroid by zas stihl zabít více lidí naráz...  možná odrovnat celou zemičku.
13. Prý ne. Ale nevidím do toho. Tři šestky jsou jen hodně známé a hodně populární...
14.Podle toho, čím je zabarvená. Může být i černá (s kávou), modrá (s okenou), zelená (s Amarantem) nebo hnědavá (s čajem.)Taky může být domodra s odrazem slunce nebo kalná bahnitá...
15. Děláte si srandu? To chcete vážně vyjmenovat všechno? Se Skoty mám spojenu whisky, kilt, dudy a spořivost.
16. Měli štěstí, přežili. (Tedy ti přemožení.)
17. Nevím, ale připomíná mi to něco jako přírodní výběr, tedy cosi s Darwinem. Co chcete o něm vědět? Nějakou pikantnost?
18. Hu. Nevím.
19.Že by podle velkého množství kanárů?
20.Nabízí se žirafa. Má ten krk opravdu hodně dlouhý...
21.Hele, já už jsem dlouho ze školy. Kdybych měla udržet v paměti všechno, co jsem se kdy učila, to je jako bych měla udržet v žaludku všechno, co jsem snědla.
22.Je to smutné, ale původně z Evropy.  
23. Nějak to souvisí s oznámením vítězství, a ta trasa, kterou musel běžec uběhnout, byla asi stejně dlouhá. Ale které to bylo vítězství, nevím, stydím se za to převelice.  
24.To je nějaký chyták? Koncentrační tábory zavedli Němci za druhé světové.  
25. Nevím, opravdu ne.
26.Jasně že jo!Byl pověstný tím, že u stříhání zpíval operní árie.
27. Mango?
28. Tipla bych jahody a maliny...
29. Sice se říká rajské jablko, ale je to zelenina. Proč, to mi rajče neprozradilo.
30. Že by další chyták? Asi všechno, ne?
31. Protože to vymyslel námořník jménom Grog. Měl totiž málo rumu a tak nápoj nastavil horkým čajem. Kupodivu zjistil, že se to dá dobře pít...
32. Nejsem si jista. Opravdu nosil pásku přes oko?
33. Říká se - všeho s mírou. Platí to i pro vodu. Jinými slovy řečeno - ano.   34. Asi ne, ale člověk si nemůže být jistý ničím.
35. Ale no tak. Stalinovo skutečné jméno si nejsem schopna zapamatovat, Lenin byl Uljanov a Hitler? Asi Hitler, ne?
36. Myslím, že kouřil doutníky.
37. Stav, do kterého se dostávám při psaní těchto odpovědí, protože zase vidím, co všechno nevím.
38. Není to zas tak dlouho, ale přesný letopočet neprozradím.
39. Jo. Samu sebe.
40. Řekla bych, že je to tak. Když posvátná, tak posvátná...
41. Už zas? Nevím, vy máte otázky za všechny prachy!
42. Hudba flétnová. Nebo jakákoliv píšťalka. A hlavně vydržet, vydržet!
43. Vaše starosti na mou nebohou hlavu... ne, vážně nevím.
44. Neptala jsem se ho, ale prej jo...
45. Asi ano. Další z otázek, kdy nevím správnou odpověď.Je 'Bangkok' skutečně správným názvem hlavního města Thajska?
46.Myslím, že je spíš něco jako keř.
47.Znám to jako značku tužek a pastelek.
48. Že tajemství jeho hrobky do konce světů nedá nikomu spát...
49. Protože byly nepraktické, a nahrazeny letadly.
50. Podle obecně stanoveného data 24.prosince před asi 2000 lety. No, už víc. Proto se slaví vánoce...
Uf, vy jste mi dali.To vážně budete zveřejňovat všechny odpovědi? Doufám, že nejsem jediná, která odpověděla...
Hezký den, bando jedna!

4 Vendy Vendy | Web | 25. prosince 2011 v 18:56 | Reagovat

Děsně mi blbnulo odeslání komentáře. Takže jsem tam možná dvakrát, nebo jsem spadla do spamu.
Není to proto, že bych mou ctěnou maličkost mermomoci chtěla zviditelnit natřikrát...

5 Nancy Farraigeová Nancy Farraigeová | Web | 26. prosince 2011 v 22:34 | Reagovat

asi budu mít většinu otázek špatně, protože jsem se právě rozhodla, že to zkusim celý z hlavy :-D aspoň bude sranda :-D
1. 6, 5, nebo 4, protože s první se rozvedl, ale tehdy se to vyřešilo tak, že se řeklo, že to manželství vůbec nebylo platné, takže není jisté, jestli se vůbec dá počítat. a čtvrtou si sice vzal, ale manželství nebylo konzumováno.
2. netušim. tak tipnu, é.. kartáček na zuby?
3. Wolfgan Amadeus Mozart
4. vesmír je prázdný prostor, ve kterém lítaj planetky, je v něm tedy vše, co vůbec existuje. takže buď všechny, nebo žádnou
5. plejtvák je velryba, né? plankton?
6. é.. tankery?
7. netušim. římani?
8. Lewis Carol, nevim, s kloboučníkem, třeba?
9. měnící barvy? :-D
10. ehm.. další otázku prosím
11. za extrémně vysokých teplot ano, jak by se jinak zpracovávalo?
12. blesk, zvláště, pokud tancujete v bouřce na poli kde široko daleko neni nic vyššího.
13. co já vim, tak jen ďábla, ale to může být s určitou interpretací to samý
14. žádnou (nebo všechny?)
15. whisky je irská, inzulin nevim, kilt skotskej, marmoška nevim, lodní šroub češi, dudy skoti, námořnictvo amíků asi amíci, ultrazvuk nevim, knihy.. tak třeba starý egypťani, a ty poslední tři zase nevim :-D
16. palec nahoru - žij. palec dolů - chcípni.
17. é.. tak to zase netušim
18. ----------"------------
19. podle kanárka? no, nevim, ale darwin tam chytal různý ptáky a pak si všiml, že se jejich zobáky liší podle toho na kterém ostrově žijí a co na kterém roste. tak možná podle toho?
20. krčních obratlů je vždy sedm, liší se pouze velikost.
21. nó.. od té doby, co tam přišli z našeho území... doba železná třeba?
22. maj ho v americe, ale původní tam asi nebude..
23. opět netušim
24. němci, rusové ale měli už předtím podobné tábory, gulagy, jen ne vyhlazovací, nýbrž na práci
25. podle alenky v říši divů?
26. jo (ehm, kdo to je?)
27. opět netuším
28. všechno krom broskví?
29. zelenina proč? é.. protože jsme to měli v pátý třídě v učebnici, hihi
30. všechno
31. nevim
32. přes levý
33. jde o to, co si představíte pod pojmem čistá. destilovaná voda není úplně nejzdravější, pít pořád jen minerálku taky neni dobrý
34. asi by tu ta otázka nebyla, kdyby ne?
35. bubašili, bugašvili, balašili, nebo tak nějak, hitler Schicklgruber (jeho táta byl nemanželský dítě a jeho babička si pak vzala nějakýho hitlera, či co), a lenin Uljanov
36. to slyšim poprvý. no ale řekla bych že ne
37. stav beznaděje, člověku připadá všechno úplně v pr.. háji. je to docela častý jev v pubertě
38. zas task dlouho to neni, tak od minulého století
39. ne
40. myslím, že ne
41. netušim, nepouš mi nikdy moc nešel
42. to je jedno, hadi sou hluší jako polena, reagují pouze na pohyby flétny
43. nevim
44. ne, tuk
45. mam dojem, že ne, ale moc o tom nevim
46. jo
47. diamant, dříve se věřilo že je prokletý, protože ve starověku se o něj vedly dost hnusný války. věřilo se, že jeho kletba zmizí jen v rukou ženy. něco na tom asi bude, protože když ho získala královna viktorie, další neplechy už netropil a je dodnes součástí královské koruny
48. nevim. tak tipneme. kdo vleze do jeho hrobky, umře
49. letadla jsou úspornější a je to s nima jednoduší
50. 25. prosince

6 Kája Kája | Web | 29. prosince 2011 v 11:59 | Reagovat

1.Podle jména to byl nějaký panovník. Ten může všechno, nikdo ho nemůže potrestat, takže mohl říct jakýkoliv počet manželek.
2.nejznámější je asi bulb. (povídal translátor)
3.W.A.Mozart a způsobil prozpěvování jednoho řádku z druhého německého tance celému mezinárodnímu orchestru. Kdysi jsem si myslela, že se jmenoval Wion Antonín Mozart, ale už jsem z toho vyrostla. Opravdové jméno ale neumím napsat.
4.Bohužel, ještě jsem ho neviděla, tak nemohu soudit.
5.Chtěla jsem se ho zeptat, ale nebyl na facebooku, protože asi zrovna něco polykal.
6.Rybí pěvecký sbor
7.Pradleniny děti, její manžel ho sestrojil a ona saa ho začala používat.
8.Nevím, nezná, netuším.
9.Zkomolenina ,,cha, meloun!"  Jak jistě víme, meloun je na povrchu zelený, uvnitř je slupka žlutá a dužina je červená. Semínka hnědá! Stále jiné barvy. Tak to bude asi podle toho.
10.Cryptoprosta divoký
11.Za tekutého stavu ano.
12.Když budeme stát na poli, tak blesk. Pokud se dostaneme do vesmíru, viděla bych to spíše na asteroid.
13.It´s number is six hundred and sixty six. Brucovi věřím, takže říkám ano.
14.Záleží na tom, kde ta voda je.
15.whisky a kilt, s ostatním si nejsem jistá. Každopádně, co nevymysleli Skotové, vymyslely to jiné kmeny.
16.Že jim ho za chvíli ukousne zvíře, se kterým zápasili.
17.Nevím kdo to řekl, ale nesouhlasím s tím. Nejsilnější se pozabíjí navzájem, protože si budou dokazovat svou sílu. Slabí radši zalezou, tak se jim nic nestane.
18.Rána jak z děla.
19. Nabízí se kanár, ale vím, že je to od psa (canis).
20.Nikdo, mají stejně-sedm. Ale bylo by husté, kdyby měla žirafa třeba dvacet obratlů. Mohla by si z krku udělat uzel.
21.Od minulosti.
22.Vzniknul z britského otce vánoc ne? Ale Santa je hnusný tlusý dědek, který přijel z ameriky a zahání nám ježíška.
23.Aby se to špatně měřilo.
24.No, to bude chyták, čili němci to nebudou... :-/ Kdo ví...
25.Toť otázka. Asi byl nějaký bláznivý kloboučník a teď se to tak říká. Kdo ví.
26.Minimálně v něčích představách ano.
27.Největší planeta na světe.
28.jahody, maliny
29.Zelenina. S cukrem by bylo hnusné.
30. vlašáky a para.
31.Error. Nenalezeno.
32.Nenosil ji přes oko, nosil ji tam, kde oko neměl.
33.Ne, protože na to není dost peněz.
34.Když je vyrobili ze dřeva, tak ano.
35.Josif Vissarionovič Stalin,Vladimír Iljič Lenin,Adolf Hitler
36.Jak měl chuť, tak jo.
37.Hrozný stav, na který nerada vzpomínám.
38.Dávno, ještě jsem nebyla na světě.
39.Jehovisty tady vedle, ale jejich dcera je už protestně slaví.
40.To nevím. Ale vím o kmenech, které uctívají zvířata a když je uloví, tak jim děkují za to, že se mohou najíst.
41.Dost. Ale já nedávala v dějáku pozor.
42.Zeptejte se hadů, kterou rádi nemají.
43.Netuším.
44.Tuk.
45.Kdyby ne, tak je to jedno,Čechům by se správný název špatně říkal.
46.Jo. Takový divný.
47.Firma na tužky, pastelky a gumy. Ale maped mám radši.
48.v zakletí
49.Člověk zmoudřel a už ví, že loď patří na vodu.
50.Jako pohan to tak podle Ježíše neberu. Narodil se dvacátého čtvrtého v noci na dvacátého pátého. Prý...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama