Výběr TT Pravopis

19. prosince 2011 v 0:30 | Dubious cat |  Zajímavé příspěvky k TT
Takže milí blogeři, hned na úvod si nemohu odpustit dobře známý citát- " Nepotěšili jste mě, a ani já vás nepotěším." Lidem, kteří nesnesou kritiku a myslí si, že všechno na tomto blogu by mělo být oficiální doporučuji, aby úvodní text přeskočili, protože mám-li být upřímná, několikahodinové čtení vašich příspěvků mě zabilo. Ještě že kočky mají více životů, to by totiž muselo být jako příští téma týdne vyhlášeno R.I.P Dubious cat...


Nejsem žádná učitelka češtiny a doufám, že jí nikdy nebudu, ale z pravopisu většiny článků o pravopisu se mi místy dělalo dosti nevolno. Ono je sice hezké, že jste nám chtěli ukázat prasopis, ale co je moc, to je moc. Na MUCQ zkrátka říkám FUCK!
Nejvíce mě ale dostávají pisatelé, kteří začínají článek ve stylu " Pravopis mi jde nesnáším lidi co neumějí psát a třeba ve slově vidět napíši tvrdé y. Každý děláme chiby ale tohle nechápu...." Zhruba 90% takovýchto přiznání bylo hned v další větě stvrzeno chybou. Rada pro příště- chcete-li tvrdit, že něco opravdu umíte, podívejte se raději do takové té knížky, jmenuje se Pravidla českého pravopisu, Word taky nezvládne všechno. ( Pokud ji doma nemáte, doporučuji zavítat do Levných knih, stojí tu cca 60 kč.) Slovenští blogeři mají štěstí, že gramatiku jejich jazyka příliš neovládám.

Každý druhý článek plakal nad úrovní facebookových konverzací a statusů. Ano, máte pravdu, autoři těchto zvěrstev by měli být hozeni do kekskomprimátu, ale nemyslíte si, že by se nám to tu poměrně dost vyprázdnilo? Buďme k sobě upřímní, je jen velmi málo živých tvorů, v čele s Cirrat a Sikarem, kteří dokáží i na Facebooku psát smysluplně. Chlapci zkrátka raději "mylují", aby dívky věděly, že jsou tvrdí (nerozebírejme raději kde a jak) ,a dívky pro jistotu jen lovískují, protože to zní mnohem víc cool. Jo a jen tak mimochodem, napsat jako titulek článku "ortography" fakt není originální počin... Zní to sprostě jako ortoepie.

Při hodnocení tématu jsem se musela prokousat 49 stránkami žebříčku a věřte, že najít něco zajímavého mi dalo opravdu dost práce. Naštěstí i tentokrát publikovaly naše stálice TT- Malkiel, Lukky a Altair. Díky muži!

Malkiel sepsal rovnou celou triologii- Krávopis, Prasopis a Blbopis. Vřele doporučuji všechny tři.
Lukky se rozhodl pravopisné téma zpracovat lehce netradičně- pojďte taky navštívit cirkus pravopisu!
Třetí zmíněný ze svaté trojice tradičně vytvořil komix - nejnovější strip zde!

Myší královna, čerstvá členka AK, se rozepsala o nejčastějších zlech českého prasopisu- pohádka o kyselině sýrové, pokud něco nevíte, koukněte i k Amie:)
Barbarajane napsala také zajímavý článek- necítíte na sobě symptomy zrádné nemoci?
Old Boy mě velmi překvapil svým Hnísdem pravopysu, má také rád B.Werbera, autora románu Mravenci?
Misantropův článek je poněkud obsáhlý, ale musím mu dát za pravdu. Pravopis je zkrátka vizitkou pisatele.
Od Therése bych si ráda vypůjčila citát její češtinářky- toto TT je masokombinát, zlatíčka!
Perhonen by ráda nalezla blogery, kteří umí psát na druhou, čili pravopisně a rozumně.
Gwendoline je zástupcem poetů. Třískovo-řízkové paměti pravopisné jsou ale fakt maso...

Možná bych mohla odkázat ještě na pár článků, ale musela bych je nazvat jednookými králi mezi slepými, proto raději svůj výběr ponechám v tomto stavu. Vypatlaných příspěvků bylo opětpožehnaně a už to je více smutné než vtipné, ale abychom o něco nepřišli, že :) :

"Takže nevím co mám napsat o pravopisu,protože já píši spíš škrabopisem .No,ale ten kdo má krásný pravopis je génius .Já totiž píšu hrozně rychle takže to nepřečte dokonce někdy i moje oko,ale moje kamarádka má tak hezký a čitelný písmo že mám chuť si vzít její ruce a mozek aby jsem také tak krásně psala ,ale já vím že teď si říkáte že je to malinko ťuklé nebo dětinské,ale já mám faktycky takovouhle chuť.Už nevím co mám napsat,ale já vím je to krátké,ale víc ze mě nevymáčknete. Upírka Dráculová"
- Možná by se o té výměně mozku mělo opravdu uvažovat..faktycky

"Pravopis mně nikdy nešel buď jsem blbej když se jedna o pravopis nebo sem tak chytrej že pravopis je ze mně blbej."
- A já z toho nemám být blbá? Jack Kerouac rulez...

"Pravopis tak jak bychom popsali pravipis ??? no to fákt nevím ! protože já pořád dělám chyby ! s češtiny jsem propadala ! :D to není moc směšný ! :D Alé tak co už naděláme ! :D*** ... Když chci tak bych mohla umět psát dobře,ale to spíše nepočítám ,protože to by dopadlo nejak postiženě !... tak už pojdme k tomu tématu !! :D :D :D já tady pořád neco rozepisuji !! :D Pravopis je vlastně zakladní vec lidstva ! bez pravopisu bychom se neobešly a neuměly bychom ,ani psát ani číst asi..."
- Řekla bych, že i tento článek dopadl nějak postiženě...A to je to základní věc lidstva!

"Pravopis? No, podle mě je to ta nejhorší věc v češtině. Dokonce možná i na celém světě."
- A co globální oteplování a migrace tučňáků?

"Lidi já na pravopis úplně seru. Teda poze když je čeština tak musim na ten posraně vyjebanej pravopis makat jako ,, Veverka". A stejně nechápu jakej debil to vymyslel.... prostě hrůza"
-Být tebou, vys..u se i na psaní blogu..

"čuuus ako.stále smrdíte čuraci??:D"
- Nechci vědět...

"Muj křečík měl zhoubný nádor a vyléčilo se mu to ."
-Uf. to jsme si oddychli...

"já neska napíšu do téma týdňu vánoce.já mÁM MOC RÁD VÁNOCE.TENTO ROK BUDU V HOZPODĚ A Z MOJŮ ZKUPINŮ DRAKAMA A DÁME SI PIVKA.JÁ SA MOC TĚŠÍM AŽ MĚ JÉŽA DONESE DÁREČKY.Tento mesíc śa snažím byt hodný abych co nejvíc dostal toho od ježížka(jéži).A já SA NANHO MOC TĚŠÍM.VY TAKY?JÁ MOCCCCCCCCCCCCCCCC aJ SU ZVĚDAVÍ CO Bude DĚlat TOMÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ vzatím sa ,že nebude z hnuzným ČÁRLSEM.UŽ Ted sem dám pár vfotek: a a a jůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůů-pa"
- Paní češtinářce přeji veselé Vánoce...

"PRAVOPIS......... VŠICHNI ZNÁME VJ ( VYJMENOVANÁ SLOVA ) TVRDÉ A MĚKKÉ I,Y,Í,Ý. PRAVOPIS JSOU TAKY PRAVIDLA PRO SPRÁVNÉ POUŽÍVÁNÍ ČJ ( ČESKÉHO JAZYKA )"
- Vážně?

"PRAVOPIS JE TO DOBRÁ VĚC, PROTOŽE SPOSTA LIDÍ MOC NEVÍ JAK SE CO PÍŠE. A TO JE ŠPATNĚ!!!!!!!!!! :D NEVÍM JAK VY, ALE JÁ TEN PRAVOPIS DOCELA OVLÁDÁM. SHODA PŘÍSUDKU S PODMĚTEM MI ŠLA UŽ OD ZAČÁTKU, ALE VĚCI TYPU " VĚ, VJE, PĚ, PJĚ, MNĚ, MĚ, S A Z "MI NIKDY NEŠLI, NEJDOU A NIKDY NEPŮJDOU. VÍM, ŽE JE TO TAKY DŮLEŽITÁ VĚC, ALE JÁ HLAVU NA VŠECHNY TY DETAILY NEMÁM!!!!!!!! :D A NAVÍC ČEŠTINA JE MATURUJÍCÍ PŘEDMĚT, TAKŽE HO NEPROMRHEJTE, AŤ SE NA MATURITU NEMUSÍTE TAK HODNĚ UČIT. dOUFÁM, ŽE SE..."
- Ano, je to vidět.. věci mi nikdy nešli? Fakt? Asi nejsou dost maturující...

"BAKTERIE byl jednou jeden list a ten si tak spokojeně vysel na stromně až se na nej posral pták a v ten mžik se na něm začali tvořit ,,BARTERIE".Trvalo to týden a list byl plný toho humusu ale v pátek myslim se připrdelil lenochod a ten list sežral za 2 hodiny mu začalo bít šoufl a hned si potřeboval odskočit tedy mne docela na spěch ale asi si umíte představit jak rychlůe spěchá lenochod, a tak se tedy chudák posral :( :D"
- No já se asi taky pos..u...Co na to říct? Snad jen, "Pane učiteli, nezapíváme si?"

 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Malkiel Malkiel | Web | 19. prosince 2011 v 1:21 | Reagovat

Hvězdná pěchota je opět velmi vypráskaná. Zvlášť k TT Pravopis to vyzní dost pikantně.
Ten, co píše, že si dá o Vánocích pivka v hospodě, už je zřejmě trochu v předstihu a začal na ty Vánoce trénovat.:-D
Ovšem tvé komentáře jsou dokonalé.(Velký smích)

2 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 19. prosince 2011 v 8:46 | Reagovat

Vyjmenovaná Jova, jak se dá ta zkratka asi rozluštit, že? :D
Nakopat všechny, co tvrdí, že pravopis je na nic, a pak ty, co tvrdí, že ho UMÝ.

3 Arvari Arvari | E-mail | Web | 19. prosince 2011 v 9:22 | Reagovat

Jo, tak teda díky za milé označení za jednookého krále mezi slepými...
http://arvaripise.blog.cz/1112/mne-se-to-zvani-co

4 Dubious  cat Dubious cat | Web | 19. prosince 2011 v 9:33 | Reagovat

[3]: tak si přečti všechny články, které vznikly a pak to obecné označení pochopíš...Ano, tenhle článek dává smysl, ale mě nepřijde natolik zajímavý, abych ho sem dala. Hodnocení TT je subjektivní záležitost..

5 miuky miuky | Web | 19. prosince 2011 v 10:22 | Reagovat

Tvé komentáře jsou vždy nejlepší! Velmi se bavím když čtu perly ostatních. =D
A gratuluji zařazeným. A my co nemáme to štěstí? Nám hold nezbývá než doufat v příště. (Moje kec_ jsou s odstupem jednoho dne opravdu zpackaný článek, na kterém se podepsal nátlak při psaní.)

6 Amia Amia | Web | 19. prosince 2011 v 10:50 | Reagovat

Páni, až natolik zlé? Tak málo článků ve výběru snad ještě nebylo :(
A já doufala, že to mile překvapí stejně jako TT český jazyk

7 Myší královna Myší královna | E-mail | Web | 19. prosince 2011 v 15:12 | Reagovat

Děvče, já tě prostě žeru. Já tě žeru!!!

A dík za zmínění =)

8 Ebolin Ebolin | Web | 19. prosince 2011 v 15:30 | Reagovat

No jo, pravopis je pravopis. Já se snažím, abych zbytečné chyby nedělala.
Doma mám hodně českých slovníků, pravidel a příruček, taky že je používám.
Něco vím a něco se teprve dozvím. Vždyť jsem ještě prcek :-D

9 Gwendoline Gwendoline | Web | 19. prosince 2011 v 18:11 | Reagovat

díky za zařazení do výběru :) pevně doufám v to, že se jednou taky objevím mezi těmi perlami, těm je ze stran čtenářů věnována větší pozornost :D

10 Altaïr Altaïr | Web | 19. prosince 2011 v 18:47 | Reagovat

Mnohokrát děkuji za zařazení do výběru i do svaté trojice (řekl to někdo církvi?)... :)

Nicméně se předem omlouvám, že tento týden coby stálice zklamu. Už jsem se z pár nepříjemných témat "vykecal", ale tady není kam utéct.

Komixy samozřejmě budou, ale určitě ne na Téma týdne...

11 Lilly Lilly | Web | 19. prosince 2011 v 18:49 | Reagovat

No to video ma (úprimne povedané) zabilo. Na začiatku mi bola tá baba sympatická, ale keď sa rozkecala o tom pravopise (hovorový pravopis xD , tak to ma dostalo. Chúďa dievča, asi o tom veľa nevie :D
Ale pobavila som sa.

12 Pouli Pouli | Web | 21. prosince 2011 v 20:05 | Reagovat

Bože, to jsou hlody! To jsem se zase jednou pořádně zasmála. Lituju toho, kdo to vše čte a vybírá.

13 Denise Denise | Web | 21. prosince 2011 v 22:32 | Reagovat

Dokdy bude trvat prezidentské téma? Do neděle? Já jen abych stihla napsat svůj skromný příspěvek..

14 Amia Amia | Web | 21. prosince 2011 v 22:42 | Reagovat

[13]: Normálně do neděle, jako každé téma. Tohle jen začalo dřív :)

15 Brenda Brokenheart Brenda Brokenheart | Web | 22. prosince 2011 v 14:49 | Reagovat

Maturující předmět :'DDD

16 Moi Keiniku Sangová Moi Keiniku Sangová | Web | 22. prosince 2011 v 18:24 | Reagovat

Chcípnu. To je moc, ty výblitky. Já myslela, že jsme inteligentní národ a ono ne...pos*anej lenochod, uááá:D:D

17 Therése Therése | E-mail | Web | 2. ledna 2012 v 17:43 | Reagovat

Páni, přes svátky jsem se sem nestihla podívat, takže alespoň dodatečně moc děkuju za zařazení!! :)

18 Klér Klér | Web | 5. ledna 2012 v 18:19 | Reagovat

Děkuji za pobavení:) Pokaždý, když něco takovýho čtu, říkám si, že tohle už prostě NENÍ MOŽNÝ  :D  Ale evidentně je toho možnýho ještě dost a dost...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama