Leden 2012

Výběr na téma týdne: Sociální sítě

30. ledna 2012 v 19:03 | Cirrat |  Zajímavé příspěvky k TT
Týden sem, týden tam, najednou je opět řada na mně na hodnocení a tentokrát na téma sociální sítě. Nebylo překvapivé, že drtivá většina lidí psala o Facebooku a sice už ne drtivá, ale pořád ještě většina, psala ve stylu, který by šel nejlépe vystihnout plakátem, který jste možná někde už potkali:

(Vyfoceno mnou kdesi v Praze 9.1.2012 večer. Ta světla jsou prodejna z protější strany ulice. Kampaň patří hnutí Bezpečně Online)

Nové téma týdne: Zoufalství [110]

30. ledna 2012 v 11:03 | Cirrat |  Témata
Tak! Než se pustím do sestavování výběrového článku na téma sociálních sítí, musím vám ještě oznámit, že jste si odhlasovali jako psaní na tento týden zoufalství.

Hodnotící štafetu po mně převezme Dubious Cat, která se právě vynořila ze zkouškového, tak na ni buďte hodní. Ráda bych zmínila ještě vyhlašování vybraného "vítěze", který dostane knihu Pohádek pro kulíšky - snažíme se, aby bylo co nejdřív, z provozních důvodů ovšem prostě bude v přesně určeném čase: "do večera". Proto s námi mějte trpělivost a kontrolujte výběrové články, kam Dubious Cat po shlédnutí výběru dopíše toho jednoho oceněného.

Dál bych vás ráda pozvala k průzkumu blogosféry - pokud čtete Srdce blogu, už jste asi ten článek viděli, pokud ne, podívejte se prosím. Jen připomínám, že čím více lidí se zúčastní, tím přesnější jsou výsledky.

Nevinní a viníci

23. ledna 2012 v 13:49 | Alča |  Zajímavé příspěvky k TT
I když se v tajemných tematických vodách pohybuji teprve krátce, už nyní si začínám všímat určitých zákonitostí a tendencí, které se pravidelně objevují.

Nové téma týdne: Sociální sítě [109]

23. ledna 2012 v 12:12 | Cirrat |  Témata
Zatímco Alča chystá svůj nevinný výběr, já se chystám na téma tohoto týdne: sociální sítě. V komentářích padlo sice otrávené "to tam rovnou napište Facebook" nebo něco v tom smyslu, ale just ne. Sociální sítě komplet. Twitter, MySpace, Lidé.cz, tolikrát zmiňované "Líbko" či cokoli jiného.

Byla bych ráda, kdyby byly články, které se neomezí jen na prohlášení "Facebook je zlo" nebo "Facebook je nej". Proč vznikly sociální sítě? Proč jim dnes tolik věnujeme pozornost? Jaký důsledek mají na společnost? Jak dlouho myslíte, že vydrží? Jste vy sami uživatelem nějaké sociální sítě? Proč? Pozorujete nějaký vývoj ve svém okolí, co se vaší sítě týče? Proč jste si vybrali zrovna tuhle? Znáte i nějaké jiné?

Možností, jak se rozepsat, je spoustu. Prosím využijte jich - nejen proto, že tento týden potřetí píšete o knihu Pohádek pro kulíšky!

Zahlasujte si také v anketě - a nezapomeňte navrhovat vlastní favority!

Výběr téma týdne Pomsta

16. ledna 2012 v 19:30 | Sikar |  Zajímavé příspěvky k TT
Obvykle svoje výběry z článků začínám stripem, ale stručně řečeno, tentokrát jsem na to jaksi neměl. Inspirace utekla kamsi do hlubin, tak začnu jedním klasických citátem:

Pomsta je pokrm, který nejlépe chutná za studena. (staré klingonské přísloví)

Nové téma týdne: Nevinnost [108]

16. ledna 2012 v 13:11 | Cirrat |  Témata
Sikar se pomstychtivě probírá články o pomstě, výběr předloží dnes večer, protože práce, a my se podíváme na téma, které je prakticky z opačného konce spektra. Řeč je o nevinnosti.

Alča bude vybírat z Vašich článků, tak doufám, že neviňátka budou dostatečně různorodá. Docela by nás asi všechny zklamalo, kdybychom se měli dozvědět, že člověk je nevinný jen dokud nemá sex - panenství (popřípadě panictví) a nevinnost totiž spolu sice mohou souviset, ale taky nemusí.

Jaký je nevinný člověk? Je naivní? Chráněný? Žije nebo nežije v reálném světě? Znamená to, že nezažil nic špatného, nikdy nebyl zklamaný? Nebo je nevinnost jen pojmem z trestního zákoníku? Jděte do toho. Jako vždy, neobvyklá ztvárnění jsou obzvláště ceněna - už dlouho se těším na to, že někdo vyjádří téma týdne videem s výrazovým tancem a ono furt nic...

Hlasujte v anketě, čtěte kalendárium a hlavně tvořte - nezapomínejte, že od tohoto týdne můžete získat Pohádky pro Kulíšky! (Dubious Cat dala dohromady informativní článek.)

Soutěž o knížky pohádek s TT!

16. ledna 2012 v 12:01 | Dubious cat |  TT Informuje
Milí blogeři, asi jste si již na Srdci blogu všimli článku, ve kterém se píše, že od teď bude téma týdne tak trochu soutěž. Tento nápad pochází ze strany blogu.cz, který podpořil projekt NO Nedoklubko- Pohádky pro kulíšky, náš tým "tétéčkářů" tedy vlastně nebude dělat nic jiného než doposud- vybírat nejlepší články.

Výběr TT: Cesta za lepším životem

9. ledna 2012 v 12:47 | Amia |  Zajímavé příspěvky k TT
Je to tady děcka, devadesát šedesát... ehm ehm. Výběry jsou lepší a lepší, aneb, poprvé jsem měla strach, ne jak vysvětlím proč mám tak málo vybraných článků, ale že nebudu mít dost perliček. Sice jsem jich nakonec pár nasbírala, ale těch dobrých, opravdu dobrých článků bylo nespočetně více.

Nové téma týdne: Pomsta [107]

9. ledna 2012 v 11:45 | Cirrat |  Témata
Bojte se Sikara, bojte, bude se mstít.

Ne, vlastně ne, mám to naopak - Sikar bude vybírat vaše články na téma Pomsta. Jsem docela zvědavá, co se nachomýtne, protože tohle téma nabízí opravdu spoustu možností.

Dnes to nebudu protahovat, nechám místo Amie, která si připravuje výběr z Cest za lepším životem, a nechám vás také hlasovat v anketě o téma příštího týdne.

Vyluštění mezivánočního kvízu z roku 2011 - část 2.

5. ledna 2012 v 14:25 | Cirrat |  Postřehy
Včera jsem se prvním pětadvaceti otázkám věnovala několik hodin. Přece jen, přesně to zformulovat tak, aby bylo všechno jasné, to je poněkud delší, než si sama přečíst odpovědi. Které notabene už znám, jinak by mě nenapadlo na ně chytat ostatní.

A jak tak vlastně koukám do kalendária na tento týden, včera se mi tou první záplavou triviálních znalostí povedlo oslavit Trivia Day :-) Tak jdeme na ten zbytek: