Nevinní a viníci

23. ledna 2012 v 13:49 | Alča |  Zajímavé příspěvky k TT
I když se v tajemných tematických vodách pohybuji teprve krátce, už nyní si začínám všímat určitých zákonitostí a tendencí, které se pravidelně objevují.


Tak například - na začátku týdne jsem vždy zahalena kupou nekvalitních článků o ničem, které jsou spíchnuté rychlou jehlou a nikomu nic nepřináší. Zhruba uprostřed týdne se situace začíná měnit a já nestačím kopírovat odkazy článků, které jsou dobré, lepší a některé snad i nejlepší. Ke konci týdne je poměr sil relativně vyrovnaný - objevují se poslední skvosty, ale i pár výkřiků do tmy, nad kterými zůstává rozum stát.

Druhá tendence a velmi palčivý problém - to je velmi nízká úroveň zvládnutí českého jazyka a jeho gramatiky.
Pravděpodobně už si na to ve svém článku postěžoval každý "témaťák", ale mě to nedá se tímto problémem nezabývat. Tvary a patvary, které mnohdy v článcích potkám, jsou opravdu děsivé a nepochopitelné. (Některé z nich spatříte v Hlodech z tohoto týdne). Fascinuje mě například to, jak je někdo schopen napsat "nevynnost", když v názvu TT je jednoznačně napsáno "nevinnost". Ten člověk musí být buď slepý, nebo totálně blbý. (Pardon za přímost, ale je to tak.) Mnohdy nadějný článek ztratí pak kvůli velkému množství chyb jakoukoli hodnotu a u mě - perfekcionisty v tomto ohledu - má prostě smůlu.
Třetí trend, který v TT sleduju, je zakládání nových blogů a následné tvoření článků absolutně mimo mísu. Abych pravdu řekla, mám dojem, že některé blogy jsou založené jen proto, aby si z nás jejich majitelé, popřípadě spamitelé, mohli dělat blázny. Jak jinak si vysvětlit existenci nejméně deseti naprosto identických růžových blogů založených v lednu 2012, kde se vyskytují články typu: Herry je strasne mily a krasny CHLAPECLíbající Minule sa rozprakal ked Zayn nanho zacal kričat Líbajícía pod tím jen další dva nesmyslné články? Tyhle perly ani nemůžu zařadit do hlodů, jelikož to se nedá brát vůbec vážně. (A mezi námi - i hlody mají nějakou tu úroveň. Některé možná hodně nízkou, ale aspoň nějakou.)

To jen stručně k mým postřehům z blogo-tematického světa a nyní už se můžeme vrhnout na výběr.

Téma Nevinnost obecně v lidech neprobouzelo nějak velký příboj inspirace - až na pár výjimek. Mezi nejčastější témata (obvykle nahlížená pouze z jednoho pohledu a po přečtení stopadesátého článku už značně ohraná) patřila: nevinnost u dětí; nevinnost jako opak viny např. u soudu; nevinnost v případě, že jsme neudělali nic špatného; maska nevinnosti versus pravá tvář majitele; citáty o nevinnosti; film nevinnost; spojení tématu nevinnost s miminkem, dítětem či zvířetem. Velmi zvláštní skupinou byly mladé dívky a jejich články ve stylu - já a nevinnost? To nikdy! Jsem zlá, úchylná a nebezpečná. Opět jsem také měla tu čest setkat se s články kritizujícími téma týdne.

Hvězdy:

Nakouknutí do soudní síně na bezfantazijní.blog.cz
Nevinné čmárání a báseň od Dubious Cat.
Objevení ostrova nevinnosti v podobě ČR od Malkiela.
Vtipně komentované ztrácení nevinnosti u dětí od Janinky.
Nevinnost a exkurze do země sedmihradské na grove-of-dreams.blog.cz
Altäir a jeho stripy - dokonce i na téma dokonalý zločin.
Uhádnete, kdo je vrah a zda-li je pan Šlapík opravdu nevinný? Pokud si nejste jistí, hledejte i miuky.
Nevinná platonická láska ke knihám u (Ta)Jemné kakaové.
Kresba anděla - a jedno z mála grafických zpracování tématu - na blogu chcizapomenout.blog.cz
Povídka o nevinných, kteří museli zaplatit od Ururu.
Sinsi nás přivádí k soudu, kde se snaží prokázat nevinnu.
Jak znovu získat nevinnost nám ukazuje Luga.
Školou nevinného flirtu (praktikovaného zvláště na Václavském náměstí) se zaobírala Bloud.
A krásnou mladou nevinnou lásku nám představila Ježura.

K mému potěšení se tento týden roztrhl pytel s básněmi a kategorie Básníci hýří nejrůznějšími verši a pojetími Nevinnosti, které považuji za velmi kvalitní: Ebolin - Blondi(rose) - Ivet - Gwendoline - chemiczkajaniczka-stories - Methea - christina machart - Ichigo - Metztli - A.S. - Dennie - Fabiana - Werwolfin - Sasanka


No a na závěr samozřejmě nesmí chybět kategorie Hlodů, ve které jsem toho tentokrát nasbírala docela dost...

A komentář pod každým článkem - Zeptej se jednorozce na otazky ktere te trapi - mrkni na muj web. Trápí mě, kde se tu ten jednorožec vzal °_°

co to je?existuje to? (Tak tomu říkám filozofická otázka - ne-li otázka života a smrti… Každopádně jestli to zjistíš, dej mi vědět).

Nevinnost. Myslím, že je to důležité slovíčko ve slovníku POLICIE. (Fakt? A co pomáhat a chránit? Kam to zmizelo?)

Gramatické perly jedné perly: Nevinní nikdo není. Je pravda že nevinnos se dá brát z vícero ohledech. Myslím si že v dnešní době je i nevinnost hendikep. Což výte že neni pravda ale zachrání vám to práci.
Načež to vyšperkovala větou: Musíme hodně obětovat aby sme vůbec přežili. (No, já jsem teda měla co dělat, abych TOHLE přežila, vÝte? :-O )

mně hneď v hlave prebehol nový slovenský film s názvom "Nevinní".. je to podľa mňa super seriál..xD (Tak je to sakra film nebo seriál? Mateš mě, dítě!)

A mi jsme tak ubozí , že to neřeknem narovinu , ale budem dělat ze sebe nevinné osoby. (Vinný v nezvládnutí vyjmenovaných slov po M)

Je těžké o tom smysluplně psát................ (Nepovídej. Mimochodem - používejte jen 3 tečky, jinak vám Amia utrhne hlavu a já jí v tom budu s radostí pomáhat.)

"Nevinnost"-fakt nevím co k tomuhle téma napsat. (A tím skončil celý článek. Aneb podobné věty mě v TT nikdy nepřestanou fascinovat.)

Podle mě spíše nevinen,já to vydím … (Já to taky VIDÍM!!! Panebože, za co mě trestáš…)

Nikdo není neviný všichni se nečím provinily.Ikdyž si můžeme myslet že je někdo vinnen za to co jsme udělali my.Nikdy to tak není vždycky je vinnen ten,který to udělal ne ten,který ho na to naved. Nevím co k tomu víc říct. (Raději už nic, tahle hluboká úvaha řekla vše…)

(předem se omlouvám..neumím psát dpravopisný chyby :DD) Tak tohle tvrzení mě vyvedlo z míry °_°

Nevinost jak můžeme poznat nevinnost ale nemusíme ji poznat protože je nevinnost vinná a nevinná. Co sem napsal tak sem nepochopil i když sem to psal já. (Člověče, ty už to nepij .)

Uričitě se uz kazdy tvařuk nevuně. (Abych řekla pravdu, jsem na vážkách, zdali je toto psané v češtině.)

evinni je clovek nevinni sesty a ja jentak koukam na nevinni lidi (Další imigrant z jiné planety… Jak se jim vždy podaří narazit zrovna na blog.cz, je mi záhadou.)

Děti za nic nemůžou, nechápou souvyslosti ani věty (Právě jsem ve stadiu, kdy taky nechápu…°_°)

jDE O NEUSTÁLOU OČISTU MYSLY (Očistit mou mysl od tohohle bude trvat až do konce mých dní…)

Pořád dávají divné téma . Tedy bylo i mnohem horší, stejně člověk pomalu neví co k tomu má napsat. I jak s to veme není to tak nejhorší téma něco bych možná vymyslela du přemejšlet pššššššš.............. nerušit (Mám chuť tě virtuálně kopnout do zadnice…Téma je ok, jen intelekt společnosti jde značně dolů a chuť nad něčím zapřemýšlet jakbysmet. )

.samoždřejmě že ano (A to jsem myslela, že po samozdřejmě mě už nic nemůže překvapit.)

například- moje mamka na mě svádí moje známky!!!!! A já snad můžu za to že se prostě neučim?!? a přitom jsem tak nevinná :( (Ne, jistěže za to nemůžeš. To tajemná vesmírná energie).

Snad si nemyslíte,že s nějakým klukem už hodím...ne,o ještě ne.....jsem nevinná! (Klidně s ním hoď, akorát se mu to chudákovi asi nebude moc líbit.)

proč elfove nikdo na ne neveří krom malích detí my jse nevynnny ale oni ne detí ne vubec jen jedna holka ano jmeno veronika ano všechny veroniky jsou hodné a nevinne (Vrať se na svou planetu, ET.)

Já jsem malé neviňátko,tak trochu holátko
neviné robátko.
Až já budu veliká,budu taky zlobivka
budu zlobit,zlobiti každého kluka mučiti.
Až budou u mých oken louditi budu jejich
touhy ničiti.
Nevině je budu líbati,až budou chtiti
cákati nenechám je dávati ani cákati.
Nevinně vina budu li budu kluky líbati
a budou moci i cákati. (Bez komentáře :D)

Edit (Dubious cat) :Za téma "Nevinnost" dostane knížku pohádek Slečna tentokráte Bloud :)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ebolin Ebolin | Web | 23. ledna 2012 v 14:00 | Reagovat

Jé, já jsem ve výběru? :-) To mne těší ;-)
(Ta)Jemná Kakaová sem určitě patří, stejně jako spousta dalších článků, většinu jsem četla :-)
A kdo vyhrál Kulíškovskou cenu?

2 agrenej agrenej | E-mail | Web | 23. ledna 2012 v 14:10 | Reagovat

Zase nic? A to jsem si myslel, že tentokrát se mi povede do výběru dostat. :-D No nic. Jdu vzpomínat, kam jsem zakopal nejlepší nápady, abych se připravil na další téma. :-)
No, jestli smích léčí, tak díky hlodům se nemusím nemocí bát. :-D

3 tema tema | 23. ledna 2012 v 14:11 | Reagovat

[1]: Zasloužila sis to, tak tam jsi :)
O Kulíškovské ceně zatím není jasno - nějaké organizační šumy, ale pokusím se to rychle dodat :)

4 Janinka Janinka | Web | 23. ledna 2012 v 14:16 | Reagovat

Pane Bože! Milá výběrčí, nechtěla by jsi zvážit svoje další účinkování ve vybírání? Ne proto, že by se ti výběr nepovedl (děkuji za zařazení mého článku :)), ale co brát ohledy na svoje duševní zdraví? Mně osobně by tebou uváděné perly bohatě stačily na zavření do blázince :D.

5 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 23. ledna 2012 v 14:17 | Reagovat

U perliček jsem se musela fakt smát :D házení kluků, nevunna atd., kam na to ty lidi chodí?:D

6 Altaïr Altaïr | Web | 23. ledna 2012 v 15:24 | Reagovat

Mnohokrát děkuji za místo ve výběru! :-) Víc už není co dodat, stejně se uz kazdy tvařuk nevuně. :D

7 Sušenka Sušenka | E-mail | Web | 23. ledna 2012 v 15:38 | Reagovat

No u těch perliček jsem se smála... dokonce jsem se bála abych tam nebyla i já :/
Určitě se tam dostanu jednou taky :D ;)

8 (Ta)jemná kakaová (Ta)jemná kakaová | Web | 23. ledna 2012 v 15:41 | Reagovat

Jé, místo ve výběru mne opravdu moc potěšilo. Děkuju :)

[1]: Ještě abys v něm chyběla ;)

9 Malkiel Malkiel | Web | 23. ledna 2012 v 16:11 | Reagovat

Milá Alčo, děkuji za zařazení do výběru, ale mám k tobě jednu výtku ohledně tvé neúčasti na srazu bandy TT, v důsledku čehož jsem tě nemohl poznat osobně.;-:

10 Ebolin Ebolin | Web | 23. ledna 2012 v 16:18 | Reagovat

[3]: Děkuji :-)
Jinak, těším se na vyhlášení "vítěze" :-)

11 Ebolin Ebolin | Web | 23. ledna 2012 v 16:19 | Reagovat

[8]: Ty si to vždycky zasloužíš ;-)

12 Vendy Vendy | Web | 23. ledna 2012 v 17:42 | Reagovat

Vybraným v TOP gratuluji!
A perličky? Číst tohle vyžaduje přítomnost perlivého moku, případně něčeho silnějšího, co má větší grády.

13 Miuky Miuky | E-mail | Web | 23. ledna 2012 v 19:55 | Reagovat

[2]: Léčí? Já se směji jak šílená. I když jen co mi síla dovolí a stále je mi pod psa. :/ Ty tvé komentáře jsou beztak nej! =D
Děkuji za zařazení. =) Na gauči  si zaskáču až mi bude lépe. =D
A abych nezapomněla, graluluju i ostatním zařazeným. =)

14 Gwendoline Gwendoline | Web | 23. ledna 2012 v 20:56 | Reagovat

Opět díky za zařazení do výběru :)

15 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 23. ledna 2012 v 21:59 | Reagovat

Gratuluju všem. :)

Nějak mi tu ale chybí Kerria a její diskuze o panně marii a její nevinnosti.

16 T. T. | Web | 23. ledna 2012 v 22:06 | Reagovat

Děkuju za zařazení do výběru (za toho anděla), to jsem vážně nečekala :-)

17 Maiko Hatake Maiko Hatake | Web | 24. ledna 2012 v 7:10 | Reagovat

Gratulace vybraným! A po dobu čtení těch hlodů jsem se válela smíchy :D :D :D

"Uričitě se uz kazdy tvařuk nevuně. " Nevymyslel si dotyčný svou vlastní řeč? Protože jinak to nějak nemám k čemu přiřadit :D

18 signoraa signoraa | Web | 24. ledna 2012 v 11:32 | Reagovat

Gratuluji všem, kteří se dostali mezi vybrané.
Nad hlody jsem se docela dobře pobavila a současně se mi vybavila slova mého profesora francouzštiny: "Bože, bože, do čehos tu duši dal? Do takovýho plecháče!"

19 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 24. ledna 2012 v 11:33 | Reagovat

Slečna tentokráte Bloud moc děkuje ;)

20 Jezurka Jezurka | Web | 24. ledna 2012 v 18:19 | Reagovat

Já chci také poděkovat, že i můj "obyčejný" příběh se líbil natolik, že jsem zde také uvedena. V takové konkurenci, tak toho si cením moc.

21 Ivi Werwolfin Ivi Werwolfin | E-mail | Web | 24. ledna 2012 v 21:56 | Reagovat

Tak som veľmi potešená a poctená, že som sa opäť nejak dostala do výberu k TT (medzi básnicku elitu =D, aj ke´D preháňam, určite bolo viac dobrých básní)...
Vôbec sa nečudujem, že je tam aj christina machart - to dievča má ku*evský talent, prepáčte mi za to slovo ale je to tak.
Ostatné básne sú tiež super, prečítala som ich, vrhnem sa aj na príbehy a poviedky a ostatné zamyslenia, ktoré stoja za to. ;-)

Ale mojím cieľom je napísať nejaký MEGAHLOD... aby som bola aj na tej druhej strane. Obávam sa, že sa mi to však ale nepodarí... =D (musela by som mať IQ -218, veď ešte aj s tým mojím štyridsiatkovým sa dá niečo vymyslieť) =D

22 Labanda © Labanda © | Web | 26. ledna 2012 v 0:33 | Reagovat

také jsem psala básen :-) ale ta nej měla Ebolin soudím si říct :-)

23 Labanda © Labanda © | Web | 26. ledna 2012 v 0:36 | Reagovat

jo a přidávám odkazy do fotostory na blogu ;-) jen aby jste o tom věděli :-) mě to totiž baví :-)

24 Míša Míša | E-mail | Web | 26. ledna 2012 v 11:37 | Reagovat

Ty perličky jsou vtipné. Na druhou stranu, i když se snažím psát pravopisně správně, občas v rychlosti člověku nějaké to písmenko uletí. Když to pak po sobě čtu, někdy nestačím zírat. A to si celkem zakládám na tom, že s gramatikou na tom nejsem špatně.

25 alouette alouette | Web | 30. ledna 2012 v 13:57 | Reagovat

nenene... to je moc, já mám češtinu ráda! každý dělá chyby, ale takové :O

26 Ivet Ivet | Web | 30. ledna 2012 v 21:13 | Reagovat

Děkuji, že jsem se dostala mezi "Básníky"!-:)) Byla jsem mile překvapena!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama