Rozhovor s Dubious Cat(e)

14. března 2012 v 8:00 | agrrr |  Rozhovory
AEU - Čičííííí čičíííí

DC - Mňáááu!

AEU - Jak se Kočka dostala k blogování?


DC - Úplnou náhodu, samozřejmě, ale pamatuji si to, jako by to bylo dnes. Díky sociální síti, jíž netřeba jmenovat, jsem se v září roku 2010 pustila do diskuze s bývalým spolužákem ze základní školy a byl to právě on, kdo mi vnutil myšlenku na vlastnictví internetového prostoru. Prý jsou mé myšlenky zajímavé a přečteníhodné, ale to jsou jen pomluvy.
Nicméně, milý spolužák mě nakonec ukecal, a tak jsem klikla na ikonku "založit blog" a dál už to znáte..https://s-static.ak.facebook.com/images/blank.gif

AEU - Tak pomluvy se očividně šíří a šíří jak mor a s ním i popularita. Jak se ti stoupá na žebříčku popularity? Jak se ti buduje čtenářská základna?

DC - Řekla bych, že již byla vynalezena antistreptokočktika - rozlezla jsem se na blogu dost rychle ,až mě to samotnou překvapilo, ale poslední dobou ona "popularita" přitahuje i "nepopularitu". Ono se říká, že všechno na světě má svůj protiklad- hmota antihmotu, teplo chlad, nebo Justin Bieber Miley Cyrus. Rozhodně nemám tolik fanoušků jako dva poslední zmínění, ale jsem se svými čtenáři nad míru spokojena. Neznám bohužel všechny, ale ti co ke mně chodí pravidelně a projevují svůj názor mě opravdu těší. Vlastně díky vytváření čtenářské základny jsem si našla nové kamarády, však ty víš:)

AEU - Ano, ano, velká akce "adoptuj streptokočku", také jednu mám. A jak se tvůj blogo-směr změnil po zavedení téma-blogu a převzetí vybírání témat týdne?

DC - V první řadě jsem přišla o "čas". Ono se to možná nezdá, ale téma týdne dá dost zabrat, a to nejen psychicky. Na svůj blog tedy už nepíšu tak často a hlavně už skoro vůbec nevyužívám možnosti psát na TT (proč přidělávat kolegům práci?) , ale co jsem vstoupila do AK a stala se členkou TT, získávám čtenáře i bez denní aktivity. Občas napíšu, co mě trápí, nebo co zajímavého se mi stalo, to je trochu změna od mých počátků, dříve jsem spíš publikovala své (ne)umění.

AEU - Očividně tě ale práce okolo "TT" baví. Jak se to vůbec stalo, že vznikl TT blog? Osvětlíš prosím nezasvěceným tuto zákulisní akci?

DC - Pokusím se.https://s-static.ak.facebook.com/images/blank.gif Díky tématu týdne jsem se naučila psát "zajímavé články" (alespoň tedy pro výběrčího), a to mi pomohlo získat čtenáře. Vždycky jsem se těšila na pondělí, kdy se na srdci blogu objevovalo nové zadání a žebříček, kde jsem, mohu-li se pochlubit, byla zmíněna poměrně často. Hrozně ráda jsem klikala na články ostatních a zjišťovala, co všechno se dalo napsat, a jak vůbec ostatní přemýšlí, proto když byl oznámen konec TT, cítila jsem potřebu, aby byl tento projekt zachován, aby měli blogeři mně podobní stále takovouhle skvělou příležitost. Bez jakéhokoliv dlouhého promýšlení jsem napsala Standovi, zda-li bych mohla v TT pokračovat za něj a on mi vyšel vstříc. Dal mi přístup k téhle adrese a oznámil na Srdci, že TT pokračuje. V té době jsme se sešly v čajovně, vzpomínáš? A tam jsme se staly spoluzakladatelkami a vymýšlely jsme ďábelské plány, jak tento blog provozovat. Když jsem pak dala na blogový facebook příspěvek, kde jsem nabídla místo hodnotitele dobrovolníkům, ozvala se Cirrat, pak Sikar a tak vznikl Chocapic https://s-static.ak.facebook.com/images/blank.gif!

AEU - A jako velký Boss TT, nemáš občas pocit, že některým blogerům ničíš jejich sny neumístěním do našeho žebříčku (který je závislý připomínám na osobním vkusu jednotlivých výběrčích)? Jaké články by sis přála číst nejvíce?

DC - Někdy mám pocit, že ničím blogerům sny svou vlastní virtuální existencí, ale není ani v boží moci plnit přání a dělat radost všem. Já osobně mám nejraději články plné humoru, nebo v něm alespoň trošku namočené. Ono totiž když všichni mluví vážně, hlavně na těžká témata, mám pak takovou depresi, že bych sežrala celou krávu Milku.. I se zvonečkem. A to se mojí linii zrovna nezamlouvá.

AEU - Takže jestli tomu rozumím, tak by sis přála pozitivnější osazenstvo blog.cz (já osobně tedy ano). Tak jim pojďme příkladem a prozraď nám, čím to, že má kočka takovou zářivě rudou a hebkou srst na hlavě? Je nová?

DC - Přesně tak, chci mít kolem sebe samé usměvavé bytosti jako je Malé chlupaté stvoření z Alfa Centauri.
Kočka se kamarádí s horkým olejem a kvasnicemi, které se jí snaží přesvědčit, že je budoucím kouskem pizzy, ale ve skutečnosti pizza není ani zdaleka tak hebká, jako moje vlasy, a že se jejich barva podobá kečupu, to je náhoda! Kočce se totiž už od puberty stává, že rudne, možná se tak narodila, možná je to chemie.

AEU - Takže žádné čistící prostředky a nejíst pizzu, to je tvá rada?

DC - Právě naopak, nechcete-li se stát pizzou, musíte ji sežrat! No a ty čistící prostředky...Víš jakou dá kočce práci, než se celá olíže?

AEU - Tak jaká je tedy tvá rada návštěvníkům a čtenářům TT blogu? Máž jedinečnou a neopakující se možnost posledního slova.

DC - Já se snažím udělování rad vyhýbat, jelikož sama všemu nerozumím a vše neovládám, takže mé prohlášení bude prosté: rozpusťte Dalího hodiny v 20g vorvaního tuku, poté smíchejte s Weinovým expresionismem, proceďte skrz Bunuelův surrealismus a napatlejte ho na spodní víčko růžovofialové žirafy, která následně vypláče slony. Jen tak můžete pochopit, že nic nechápete a budete se k nám neustále vracet. :)


AEU - Hodná kočička. Budeš chtít konzervičku nebo sušený?

DC - Konzervu z plcha, prosím:)


Agrrr Efrít Ukrutný
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 uajiii uajiii | Web | 14. března 2012 v 16:09 | Reagovat

Vau, ty jsi prezentovala své neumění a já teď své nefotografie! Jsme tak zhýralí- jen málokdo si může dovolit ukazovat světu cokoli s předponou ne- a navíc z toho mít dobrý pocit!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama