Vanoucí Vojta

1. března 2012 v 13:22 | Dubious cat |  Rozhovory
Už je to chvíle, co jsme naposledy zveřejnili rozhovor s jedním z nás. Tentokrát je na řadě nejnovější a nejtajemnější člen- Vojta z blogu Uajii...


  1. Když za tebou přišla před nedávnem armáda plchů s gulášomety a nabídkou, aby ses stal jedním z "nás", co tě přinutilo si říct "jo, jdu do toho!"?
Já ti ani nevím. Když jsem seděl s armádou plchů v báru, kteří mi položili tu lukrativní nabídku, ani jsem moc nepřemýšlel, že bych se stal jedním z týmu TT. Přeci jen tenhle blog před mým příchodem byl rozjetý jako pendolíno mířící k hranicím a jen blázen naskakuje do takhle rozjetého vlaku. Na druhou stranu mě myšlenka na účasti ve výběru článků pořád rejdila po mozkovně a ne a ne ji vyklepat. Takové neodbytné myšlenky se prostě jen tak nerozplynou.

2) Máš za sebou první hodnocení, jak bys jej zpětně ohodnotil? Bylo těch článků na tebe moc, bláznil si, křičel ze spaní..?
Ne ne ne! Hodnocení se mi moc líbilo! Ze začátku jsem měl strach, že bude na mě moc článků a že nepoznám ten, který do výběru patří. Nakonec mi dalo největší práci vybrat ty echt, protože podle mého názoru se mi jich líbilo až nezdravě moc. I ty stupidní měly v sobě jisté kouzlo. Třeba příběh o Ejmince nebo o raperovi, který se ničeho nebojí, si pamatuji dodnes. Myslím, že bych měl příště vybírat ostřeji.

3)Jak se cítíš, když jsi po odchodu našeho milovaného poníkofila a chovatele plchů, jediným příslušníkem mužského plemene v týmu?
Dobří holubi se vždycky vrátí (říká se to tak?). Holt má S. důležitější věci na práci, a to myslím v tom nejlepším slova smyslu. I smyslu slova. Ze všech stran. Tuším, že mu to časem nedá a vymyslí si jinou ptákovinu- třeba ještě přínosnější než jeho blogování.

4) Tvůj osobní blog je velmi zvláštní a troufám si říct, že jsi podobně jako tlustý pán v něčem jedinečný. Tvůj styl zápisků je jako by si mluvil z cesty, ale velmi umělecky a vždycky se zásadní myšlenkou. V jaké fázi surrealismu se tedy nacházíš- absolutní autotext, umělecky upravený, nebo to děláš záměrně?
Jéj, já záměrně nepíšu scestné texty! Já totiž psát neumím a beztak píšu- v tom je zakopaný pes. Díky bohu že nestavím mosty nebo letadla. Aspoň tím nezaviním nějaké smrťáky (aspoň doufám)! Surrealismus mám rád, tak mě třeba nějak podvědomě ovlivňuje. To nadreálno. Jestli se mohu ještě vrátit k otázce: myslím, že se jedná o autotext. Píšu, upijím kafíčko a když na dně zbývá jen temný lógr, uveřejním článek. To je dobrý způsob psaní, ne? Takový rekreační.

6) Další zajímavostí tvého vanoucího blogu ve vaně jsou fotky, které nejsou fotkami. Jak ses k této technice dostal?
Mé fotky, které nejsou fotkami... to zní moc hezky. Původně jsem vkládal jen obyčejné fotografie (které jsou doopravdy fotkami). Později jsem je začal upravovat- nejprve kontrast, jas a podobně. Objevil jsem totiž v počítači program, který tohle dokázal. Postupem času jsem však začal ovládat jeho nové funkce a díky tomu fotografie začínaly přestávat být fotografiemi. Až objevím další funkce, budou zas mé nefotografie jiné. Mohu však říci, že některé (ty poslední) se mi doopravdy líbí.
7) Jaký druh článků máš ty osobně nejraději- filosofické, humorné, umělecké texty, deníky?
Mému oku lahodí kde co. Není důležitý žánr, protože všechno se dá pokazit nebo naopak brilantně sepsat. Mám na dráze své koně, které rád sleduji. A ano, píší filosofické, humorné a umělecké texty. I deníky a fotografie nefotografie.

8)Máš nějaké osobní bohy, ať už z řad umělců či obyčejných lidí( i blogerů) ?
Tý jo, tak teď jsem v koncích. Vezmu to asi od konce: Moc rád čtu Tlusťjochovu almaru pana Al_Mana, Ozzroušův básnický kmínblog, Alfredovy obrázky z notesu a věčný svit Malého chlupatého. Tyhle blogy jsou pro mě echt! Jinak nevím, zda má cenu se vyjadřovat k nějakým bohům. Samozřejmě, mám své oblíbené skupiny, autory a kdo ví, co ještě. Poslouchám je, čtu je, ale nepovažoval bych jejich jmenování za nějak důležité. Důležitější lidé dělají beztak obyčejnější povolání. Škoda, že nejsou tolik vidět.

9)Jaký je tvůj vztah k autorskému klubu- jsi aktivním, či pasivním členem? Myslíš si, že takováto společenství mají na blogu budoucnost?
V autorském klubu přispívám Káje do rubriky o hudebních stylech. Je to dobrá rubrika a Kája ji vede nesmírně vzorně. Vyhlásí hudební styl a zúčastnění se ho snaží něčím interpretovat. Je to docela makačka, ale baví mě to. Teď budu dělat rozhovor s jedním blogerem v rozhovorové štafetě, takže nyní mě je chvilku všude plno. Jinak do klubu v ničem jiném zrovna nepřispívám, ale autorský klub je velmi příjemná část blogu.cz. Rozhodně budoucnost má, jen holt nic není zadarmo a musí se na něm neustále pracovat.

10)Kdybys měl čas a chuť vést nějakou rubriku, o čem by byla?
O životě, vesmíru a vůbec. O důležitosti froté ručníků. O rozteklých hodinách a o vlivu borůvek proti průjmovým onemocnění. Vedl bych rubriku o norském dřevě a o pravidlech moštárny. O tom, v čem je cheeseburger lepší než hamburger. Je to tím, že obsahuje plátek sýru, nebo jeho prvenství tkví v něčem jiném?

11) Myslíš, že pomůžeš tema.blog.cz k věčné slávě?:)
Myslím, že ne, ale pokusím se o to. Třeba překvapím!

12) Máš-li něco na srdci či na jazyku, o čem bys chtěl promluvit, nechť se tak stane...
Asi nic důležitého. Jen bych opět vzkázal, ať se mají čtenáři tema.blog fajnově. A ať píší brilantní články do výběrů- ať si chvilku popřemýšlí a až budete tušit, že jste narazili na zlatou žílu, honem chyťte myšlenku do rukou a vytvořte z ní umělecké dílo. Může být i scestné, já ho v tom najdu.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sikar Sikar | Web | 1. března 2012 v 13:39 | Reagovat

správně! Vojtíku, do toho!

2 JaňuLa JaňuLa | Web | 1. března 2012 v 20:35 | Reagovat

Dobré otázky a ještě lepší odpovědi. :)

4 Amia Amia | Web | 3. března 2012 v 0:56 | Reagovat

Tajemný člen už nikdy nebude zcela tajemný!
:D

5 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 5. března 2012 v 18:38 | Reagovat

Uajiiho blog je jednoznačně jedinečný! A jeho fotografie nefotografie  z Hudebních stylů v AK si umím představit i jako ilustrace v nějaké tištěné brožurce, fakt se mi líbí. Takže i dál vaň, Vojto, vaň :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama