Výběr na téma "cestování"

25. června 2012 v 16:23 | Vojta z blogu uajiii |  Zajímavé příspěvky k TT
Dobrý den ve spolek! Po dlouhé době jsem připravil výběr na téma týdne, tentokrát na téma cestování. Před prázdninami se docela hodí- však už se taky vidím někde u vody než teď takhle hloupě za počítačem. Článků na téma se tento týden napsalo docela hodně- většinou o tom, jak je cestování super, jaké země jste už navštívili a jaké byste chtěli navštívit. Většina z vás procestovala jižní státy, někteří se podívali i za velkou louži a exoti navštívili i asijské země. Jiní však čerpali inspiraci i z jiného soudku- rozepisovali se o cestování časem, astrálním cestování a lucidním snění.
Co mě však tenhle týden dostalo, byly růžové blogy. Nevím, jestli už jejich majitelé v opojné vidině prázdnin nadobro vypnuli mozek, nebo chtěli zkusit, jak pevné nervy mám, každopádně ještě teď mám z některých článků mžitky před očima. Však uvidíte. Začnu ale těmi, kteří mi přišli tento týden nejlepší, nejoriginálnější anebo se mi jejich článek prostě a jednoduše zalíbil. Ve výběru jsem použil krátké úryvky z děl- myslel jsem, že by vás mohly navnadit. Jestli ne (třeba bude celkově článek nepřehledný, nudný, co já vím), napište do komentářů a příště vše sepíšu jako obvykle.Proč se na chvíli nevznést nad oblaka, za zlatými šeříky a naslouchat tichu přírody? Proč na chvíli neusnout? Proč se na chvíli neohlédnout na louku vzpomínek ležící za našimi jemnými chodidly?

Nápad na tento článek jsem dostala před pár dny, když jsme s Drahým začali plánovat dovolenou. Nejdřív se mě zeptal, jestli může v Indonésii chodit na pláži bez plavek. Odpověděla jsem mu, že ne, protože je země převážně muslimská a vůči nim není hezké nedodržovat jejich "podmínky".

Hurá konečně vyrážíme! Karlovi zase chcíplo na křižovatce auto, ten chlap se snad nenaučí řídit ani do konce života. Marie ho musí upozornit, že motor neběží...

Na cestách astrálnem jest rovněž možno potkat osoby známé, ovšem s neznámými vlastnostmi, nebo osoby neznámé disponující vlastnostmi našimi, čímž tito cizinci poskládaní z našich substancí vytvářejí mozaiku, v níž bychom své jednání a činy jen zřídka kdy poznali.

Spletla si na mapě východ a západ, blondýna. A nebylo ji divné, že se silnice po které jedeme jmenuje Death Valley road. A to mi to přitom dělala jen rukou, kam bychom dojeli, kdyby došlo na orál?!


Vzala jsem batoh, nazula pevné boty
svoji flétnu a nějaké noty
do kapes narvala nějaké centy
a do batohu repelenty

Cestujem po lúkach,
cestujem po vode.
Kráčam ďalej v mukách,
behám po slobode.

Jdu a krátká a rovná cesta je pro mě stejně dlouhá a težká stejně tak jako kdybych vycházel schody.
Jdu a možná jsem se ztratil uprostřed města po kterém lidi chodí ...

Žádná země tak není nedobytná. Saudská Arábie, Spojené státy, Sibiř - to vše má člověk doslova před nosem. Ovšem, ne každému tenhle způsob vyhovuje. Souhlasím, že autentickému zážitku se kniha jen těžko vyrovná, byť je sebelépe napsaná.

Konec cestování do cizích pokojů. Musím se najíst a vyrazit ven autem. Bude to jízda, pekelná šedesátka na tacháči na mě zase čeká. Probuďte v sobě královnu. Je to jedno kde a jak. Stojí to za to.

Kdy dojdu cíle nevím ani,
uléhám k spánku s představami,
že cesta cíle dotkne se
a srdce mé to unese.

Víte, jak se říká, že jediná konečná stanice je peklo? Tak mám takový pocit, že jsem dorazila předčasně. A nejhorší na tom je, že si vůbec nepamatuju kupování nějakého palubního lístku.

A pak hurá na ,,meeting point", kde nás čekali náhradní rodiče. Byla jsem nervozní. My to ale vyhrály! Dostaly jsme skvělé rodiče! Hlavně skvělou maminku. Pořád si s náma povídala.

Italové na spoustu pokrokových věci kašlou- jako například na makání od nevidím do nevidím, na rychle jídlo v kantýně, na kompletní uniformitu...

Na začátku všeho je obvykle ten Keř v Parku. Ten, na jehož zemi je bordel, prázdné krabičky od cigaret a nedopalky, pro větší dramatičnost dokonce injekční stříkačka, ale to nebývá zvykem.

Moje myšlenky se rády vydávají na toulky tam, kde je nerada vidím. Stačí na chvíli povolit otěže a najdu se v divných končinách.

Sportovní aktivity těchto živočichů totiž též patří k jejich oblíbeným činnostem. Srocují se do velkých skupin, ve kterých se společně radují nebu pláčou, přičemž často nadávají živočichům z ostatních skupin.

Zato kufr čekalo ještě několik ataků. Ale to teď musí počkat. Za hodinu přijde a ona tu má nepořádek.

Je nadšená, samozřejmě. Ale má i strach. Devatenáct let žila v polském maloměstě. Francouzsky jakžtakž umí, její teorie, že se narodila jako Francouzska do polské rodiny se poměrně ověřila při učení jeji mateřštiny.

Moc se nám tam líbilo, tak jsme pak jezdili každý rok. Protože dcera i snacha jsou učitelky, měly možnost si zamluvit pobyt ve ŠVP ve Sklárně a ve Frymburku. Tam se děti vyřádily a my také!

Chci vám ukázat kráter Ngorongoro.

Velký zajíc zatím chrochtá,
protože ho zadek lechtá.
Poletí tři traktorem,
budou mávat motorem

Z okna vlaku byla vidět jen pustá krajina. Louky,lesy,louky,lesy a pak jenom tma. Muž v noci zcela ožil, tančil po střeše vagónu, běhal a dělal kotrmelce.

Tak v poradí tretie plátno je z názvom hory a noc trocha som sa mrkol v hlave ako by to mohlo vyzerať na nejakej z tých piesočných hôr. Tak som trocha fantazíroval a vytvoril túto scénku.

Ještě bych chtěl říct že ambientní hudba je víc než cokoliv jiného relaxační a mě osobně taky baví málokdy poslouchat jen tak, poslouchám ji spíš jen když něco dělám.

Čím dál víc mi docházelo, že tohle není jen prdel ale skutečná cestovka plná nadsázky, která není až tak neznámá.
 
Strašně rád bych si razil nevyšlapanou cestičku v nehostinné krajině. Třeba se prodírat džunglí a nevědět co mě čeká. Poslouchat zpěv ptáků a vřískot opic na větvích stromů. Mít se na pozoru před hady, šelmami, jedovatými pavouky a dalším nebezpečím.

Když je mi ouvej a vůbec ne do zpěvu,
když náladu pod psa zrovna mám,
nechám se unášet od břehu ke břehu,
písněmi, co nejradši poslouchám.

Toužebně očekávané, poetické, ale nevypočitatelné. Nemá zrovna jednoduchý život! Čeká se od něho mnoho. Má být dlouhé, slunečné a hlavně láskyplné. Co bláhových lidských plánů musí vyslechnout.

Je to zvláštní, když takhle sedíte několik hodin na jednom místě se stejnými lidmi. Můžete nahodit řeč a nemusíte. Tak či tak člověku na konci připadá, jako by se s tím člověkem znal již velmi dlouho.

Z každé cesty je třeba přivézt nějaký ten dárek a tak sejděte z Václaváku a zamiřte k nejbližšímu Souvenir shopu. Ruská malovaná matrjoška nebo beranice, trička či ponožky s nápisem I indonéské kabelky či šály.

Pán už nervní a jednoho z nich silou praštil berlí do holeně. Ten klučina se bolestí zohnul a naříkal. Neměl se k opuštění sedadla a tak schytal ještě jednu. Prý poučná. Já chtěla něco říct, ale paní na pána začala křičet a že na něj zavolá policii.

Výpadovka na starou silnici do Acapulca byla poloprázdná a představa chladivého pobřežního větříku v úmorném hicu pouštní Igualy byla přespříliš lákavá.

Navštívila bych svou dětskou duši ve chvíli, kdy jsem seděla ve školní lavici a čekala na zvonění na přestávku. Když jsem šla do jídelny na oběd a věděla, že máme dneska něco dobrýho. Když jsem si o velký přestávce šla za jídelnu pro bobíka nebo pro mlíčko.

V té době byl ten malý svět okolo trochu jiným místem. Hodně lidí mluvilo o tom, že se na ně usmál Bůh, že cítili Boží ruku nebo prostě jen, že dostali jasný důkaz, že zázraky se stát mohou. A mluvili o hmatatelných zázracích.

Nakonec pro vás mám perly- některé jsou ryze gramatické, jiné jsou nefalšované debility. Posuďte sami:
  • Cestování do jiných zemí, to opravdu stojí za to. V létě se většinou jezdí k moři (nejčastěji do Chorvacka).
  • Simča(Angela) :Cestování zábava a au.Tchh,hahahaha,....Tchh....Hahahahahahah!!(popadá se za břicho)Tchhhh...hahahahah!!!Tchhhhh...A hahahahahaaaaa!!!hhhhhh hahahaha!!Tchhhhahahaha!!Co je to to Tchhhh? aha Hahhahhahah Tchhhhhh.hmhmmhaaaa.Cestování je zábava!!!:DKláro nepiš to tam to Tchhhh.Co je hmhhhhhh.Hmmmm co je?(civí do monitoru) co?Já nevim te´dka ty!
  • Tag vám řeknu, že moji rodiče jsou vážně v balíčQu.. takže nejenom, že mi kupují drahé šperky, oblečení a líčidla... nejenom, že moje skříň s oblečením je větší než celý váš pokoj, ale samozdřejmě hooodně cestujeme.. Pochybuji, že jste návštívili tolik zemí jako já ! HAHA!
  • á teda si představuju cestování jako jed někam za hranice ČR hle-jaUrčitě je známo,že jste byli v Egiptě,Tunisu,Turecku atd...
  • USA: Je to asi nejmodernější město..
  • Cestujeme všichni a každý den.Pokud nejste nějaký idiot nebo máte homofobii
  • Když si přečtete doleji článek o cestování...
  • A vy kdo máte rači města tak nezapomeňte třeba na USA, Francii , Japonsko, Londýn ,Švédsko,Maďarsko,...
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Malkiel Malkiel | Web | 25. června 2012 v 16:35 | Reagovat

S těmi ukázkami z článků je to dobrý nápad. Člověk má potom hned představu, o čem ten článek asi bude.
Takže palec nahoru, Vojto z uajíí.;-)

2 userka userka | Web | 25. června 2012 v 16:43 | Reagovat

Krásný balíčeQ perel jsi nám připravil ;) Doleji už to asi nemohlo být... Nebo bych o tom rači nerada uvažovala. Každopádně bych ráda navštívila ta města - třeba Japonsko! Samozdřejmě o něčem jiném by bylo Chorvacko či Egipt. Tchhhhahahaha!! Tag pa, homofobové... ;)

3 Billie Billie | Web | 25. června 2012 v 17:31 | Reagovat

Pěkný výběr. :) A ty články dole mě vždycky pobaví..to jsem nevěděla, že USA je město. :)))

4 Šeříková Šeříková | Web | 25. června 2012 v 17:40 | Reagovat

Děkuju moc! A výběr se moc povedl :-)

5 Lily Dark Lily Dark | Web | 25. června 2012 v 17:56 | Reagovat

Tag vám řeknu, že moji rodiče jsou vážně v balíčQu.. takže nejenom, že mi kupují drahé šperky, oblečení a líčidla... nejenom, že moje skříň s oblečením je větší než celý váš pokoj, ale samozdřejmě hooodně cestujeme.. Pochybuji, že jste návštívili tolik zemí jako já ! HAHA!

Tenhle článek jsem četla. Doopravdy se to do těch perel hodí

6 Kája Kája | Web | 25. června 2012 v 17:59 | Reagovat

No, je to vtipné. Člověk přijede z Anglie, zrovna když je TT cestování. Řekne si, že toho tak trošku zneužije a zápisky o zájezdu označí jako článek na TT, a nakonec je i ve výběru.
Děkuji.

7 Christina Christina | Web | 25. června 2012 v 18:07 | Reagovat

JOOO! jsem ve výběru! ;)

8 Goldík Goldík | Web | 25. června 2012 v 18:15 | Reagovat

Vybrané články jsou pěkné a ty perly jsou duchaplné :D. Skvělý nápad s tou ukázkou článků :-))

9 F(r)auW F(r)auW | 25. června 2012 v 18:38 | Reagovat

Jak se říká, nejlepší nakonec....opravdu se divím, že ještě neexistuje nějaký filtr na ty články od zdola....ale zase bychom se nepobavili my ostatní, kdo nevybíráme. Jen mám obavy, že ten chudák který má vybírat skončí hned vzápětí v blázinci...to by porazilo i slona...

10 m. m. | Web | 25. června 2012 v 18:40 | Reagovat

Je to zajímavě pojato :) Kdybych si mohla vybrat, asi bych zůstala u starého způsobu vypisování, ale tohle je taky dobrej nápad :)

11 Livien Livien | Web | 25. června 2012 v 18:44 | Reagovat

Výběr je udělaný výborně, opět plný zajímavých článků, na které se určitě musím mrknout. :)
Jinak moc děkuji za zařazení.

12 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 25. června 2012 v 20:18 | Reagovat

Města USA, Francie, Japonsko, Švédsko a Maďarsko jsem dosud opravdu neznala. A docela by mě zajímalo, kdy tato města leží. :d

13 Cornelia Cornelia | Web | 25. června 2012 v 20:27 | Reagovat

Děkuji moc.
a opravdu jsem tímto výběrem navnaděna na články, těším se až budu mít špetku času))

14 Robka Robka | Web | 25. června 2012 v 21:13 | Reagovat

Hezky zpracovaný výběr. S úryvky to byl dobrý nápad, který ho oživil.

15 Nikolas Nikolas | Web | 26. června 2012 v 3:59 | Reagovat

Díky, že se článek líbil. :)
Jinak tohle zpracování je podle mně lepší než to původní. Ty úryvky jsou dobrý nápad.

16 edithhola edithhola | E-mail | Web | 26. června 2012 v 7:49 | Reagovat

Dobrý nápad s ukázkami. A co je zatím práce, si umím představit.

17 helena helena | Web | 26. června 2012 v 9:48 | Reagovat

Děkuji za výběr,obrázkový článek Ngorongoro patří k Tanzanii,protože čtenáři chtěli pár snímků.Těším se,že zaujal.
Klobouk dolů za Vaši námahu.

18 Gabriel Decay Gabriel Decay | Web | 26. června 2012 v 11:11 | Reagovat

Jsem nevěděl, že USA, Francie a další podobné jsou města :D :D

19 Hay Lin Hay Lin | Web | 26. června 2012 v 14:53 | Reagovat

Cestujeme všichni a každý den.Pokud nejste nějaký idiot nebo máte homofobii ... :D :D :D :D :D

20 uajiii uajiii | 26. června 2012 v 15:22 | Reagovat

[16]: Chci volno od čtení aspoň na tisíc let:)

21 Satine Satine | Web | 26. června 2012 v 16:01 | Reagovat

Děkuji mnohokrát za zařazení do výběru, ani tomu nemůžu uvěřit! :D

22 Glukoza Glukoza | Web | 26. června 2012 v 20:54 | Reagovat

Super článek i výběry, ovšem perly jsou krásné. Nejvíc pobavila třetí odspoda. :)

23 Sedmikráska Sedmikráska | E-mail | Web | 26. června 2012 v 21:04 | Reagovat

Šeříková si zaslouží být vnímána :)

24 Natally Natally | Web | 27. června 2012 v 19:25 | Reagovat

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, je možné napsat více článků k TÉMATU TÝDNE? Ne jako ke každému jeden, ale třeba 3 k cestování?
Předem děkuji za odpověď :)

25 agrrr - hodnotící veterán agrrr - hodnotící veterán | Web | 27. června 2012 v 21:42 | Reagovat

[24]: Ano je, a dokonce je možné, že pokud budou všechny kvalitní mohou se i všechny dostat do jedno výběru (nebo jeden, či dva za všechny) Takovým dobrým příkladem jsou Malkiel a Robka ;-)

26 Malkiel Malkiel | Web | 1. července 2012 v 23:28 | Reagovat

[25]: Hele, jsi v důchodu, tak nám tady do toho nekecej.:-D

27 agrrr agrrr | Web | 2. července 2012 v 10:11 | Reagovat

[26]: už mlčím

28 Mike Mike | Web | 10. července 2012 v 15:08 | Reagovat

USA: Je to asi nejmodernější město.. JE TO NORMÁLNÍ? :D

29 empty--island empty--island | Web | 17. července 2012 v 14:04 | Reagovat

Hele, mám otázku. Ty perly jsou jako fakt, nebo jste si to vymysleli? :D

30 Surikata Surikata | 28. července 2012 v 10:27 | Reagovat

Trochu opožděně děkuji za zařazení do výběru :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama