Září 2012

Žeříček k TT "Já věřím na víly..."

25. září 2012 v 22:52 | Edith Holá |  Zajímavé příspěvky k TT
Blogové královny duchovní a fantazijní říše
Ocúnová víla od Evy Lipinové a pro všechny, co mají děti a také pro KatyRZ odpověď na její článek Nárok dítěte na vlastní svět zde: opět od Evy Babi, existují víly?

Renata Štulcová Chodím s elfem, chodím s vílou a Vílí a elfí etymologie. Vzhledem k tomu, že její blog Rafaelova škola je především o hlavní hrdince stejnojmenné knihy, která je po mamince vílou, tak by v tomto žebříčku mohla mít desítky textů k vílám právě Renata. Tak snad jako poděkování za její víru v elementární bytosti Marina od Fitli.

Blogové královny pohádek
Ruža z Moravy a její další díl o víle Bubušce Víla Bubuška na sněmu víl

Jsem tomuto tématu vděčná za to, že jsem díky němu objevila pár pro mě nových a velmi inspirativních blogů. K TT jsem se vyjádřila na Akčním blogu zde a Gabriel zde.

Omlouvám se, žebříček k vílám bude snad zítra

24. září 2012 v 22:54 | Edith Holá |  TT Informuje
Dovoluji se omluvit jako hodnotitel pondělního ukončeného TéTečka. Žebříček k TT "Já věřím na víly..." bude zřejmě až zítra. Vypnuli nám v neděli na celý večer proud. Takže budu články za neděli a pondělní ráno číst až dnes večer. A pak to musím ještě dát do smysluplného žebříčku.

Pokud si chcete přečíst článek, který je můj osobní pohled na články k tématu týdne a je odpovědí na některé i zlé komentáře pod vyjádřením Gabriela na AB k tématům týdne všeobecně, tak zde na Akčním blogu.

Prosím, rozvažujte, na co v anketě klikáte při výběru nového TT.

Nové TT: Je mi to jedno

24. září 2012 v 6:27 | Eruvië |  Témata
Ne, nebojte není mi to jedno, jen vy jste si vybrali takovéhle téma týdne.


Vyberte TT na 24. - 30. září:
Amerika16.6% (41)
Blízká budoucnost15.4% (38)
Kravál11.3% (28)
Je mi to jedno38.9% (96)
Co je špatně17.8% (44)

Výběr na TT Charakter člověka

17. září 2012 v 18:37 | hakuka |  Zajímavé příspěvky k TT
Každý jsme zcela originální charakter. Říkali to, vážně... asi tak stomilión šestkrát. A asi proto všichni vypouštíme z úst ty samé plky a doplníme je nějakým tím hezkým obrázkem očička, toho okna do duše. Případně, chceme-li být považovány za intelektuály, přidáme nějaký ten duchaplnný citát. Netřeba hledat nějak hluboko. Točit jich pět plně postačí. Asi takhle hezky souhrnně vypadala většina článků na toto téma týdne. A když už jsme u toho oka, proč si vlastně ty jedinečné originály nerozškatulkovat podle jejich barvy? Pod to jedovatě zelené očičko dokonce s citátem rovnou v obrázku se to přece táák hodí. Jeden by řekl, že se nám tento týden téma týdne promělilo v kurz psychologie pro samouky. A taky se kázalo, jen tak mimochodem.
Ale abychom přešli k věci. Ona dlouhá promluva odůvodňující, proč jedné sově tak urputně tepe ve spáncích, prý nepůsobí dobře. Většina lidí psala tento týden o důležitosti charakteru. O lidech charakterních a bezcharakterních. Článků, které donutily sovu souhlasně kývat hlavou byla spousta. Potíž byla, že se v onom stavu jaksi zasekla a většina podobně znějících článků se mi slila v jednu nerozeznatelnou šmouhu. Vypichuji tedy ty, co se nějakým způsobem odlišovali.

Nové TT: Já věřím na víly! A jo a jo a jo!

17. září 2012 v 6:48 | Eruvië |  Témata
A jo! Skutečně věříme na víly? S novým tématem je tu nový nový týden a vy můžete psát vše, co vás k tématu napadne :-)
Jo a ještě výsledky, byly celkem jednoznačné:
Vyberte TT na 17. - 23. září:
(Ne)pořádek13.6% (30)
66613.1% (29)
Konec13.1% (29)
Já věřím na víly! A jo a jo a jo!41.6% (92)
Čas18.6% (41)

Výběr na téma týdne: Jsem šíleně dospělá/ý

12. září 2012 v 2:24 | Elen&Maky |  Zajímavé příspěvky k TT
Vážení šialenci, či už z radov dospelých alebo teenegerských, zase sme strávili týždeň vyberaním tých najdospelejších, najšialenejších a najoriginálnejších článkov. Mnozí jste se shodli na tom, že nemáte rádi, když malé děti kouří, mluví sprostě, líčí se a dělají, že jsou 'šíleně dospělí'. Ti kteří si hrají na šíleně dospělé a působí komičně, jsou podle vás 10 až 13 letí a ti, na které se podíváte a chce se vám brečet, mají věkovou hranici okolo 13 až 16 let.

Musíme uznat, že to, co občas vídáme v ulicích je hrozné až tak, že je nejlepší se zakousnout do stromu a dělat suchou větev. Tí slušnejší sú zalezení doma alebo si užívajú detstvo LARPom, knihami, filmami alebo inými chválihodnými aktivitami ako je nezavadzanie na verejných priestranstvách, spanie až do obeda, dospávání po obědě, kreslení, nebo psaní na své blogy. Poďme pozrieť na to najlepšie čo ste za minulý týždeň pustili do blogosféry.

Malkiel se činil, napsal hned tři články.

Ako tohtotýždňovú jedničku by som vychválila do nebies komiks, pri ktorom som sa nevedela prestať smiať.

Metztli popisuje samu seba hlavne ako šialenú.

Tina jako malá přemýšlela nad tím, jaké je to být dospělá. Kiwi by sa zase rada vrátila do detských čias.

Podáváme ruku a necháváme se vtáhnout do každodenního pohledu.

Slečna Felsenheimerová spomína na obdobie svojej šialenej dospelosti.


Ayu oslovilo téma týdne a nabádá, aby děti byly dětmi, dokud to ještě jde.

Tento článok pojednáva o tom že dospelosť nie je žiaden med. To si vraj myslia iba deti.

Ať to zkusíme z pohledu rodiče, říká zase Meis.

Aravis má zkušenosti s dětmi, kterým kouzlo dětství uteklo za sedmery hory.

Mirielka hovorí že dospelí sa vlastne predvádzajú rovnako ako deti.

Dospět, či nedospět? Honí se Nikol hlavou. Skye dospela, a zatiaľ si to užíva.


Lúmenn na to išla filozoficky.

O dospělém šílenství a šílené dospělosti píše Petr Vápeník.

Eruvië si stěžuje, že jsou všude kolem nás.

U Glukózy sa môžete zahraťna hľadanie symbolov...

Povídku Láskyplná přítěž napsala Cornelia.

Básnička Tak dospělá, až to bolí, má verše tam, kde ostatní mají článek. Možno by som mala ešte nejakú báseň. S veršami sa pasovali autorky Natty a Chiarore.

Rozpad pohádkové říše v podání Meadow.


V hlodáriu akoby skapal pes, takže sa radujme že TT napreduje smerom k väčšej originalite...
...pri čítaní jediného hlodu ktorý spĺňa štandardnú úroveň stupidity.


Tyjo, každý z nás chce být už dospělý aby si mohl dělat co chce a taky každý svým rodičů vykládá že už dospělý je... Jo, to si myslíme ale kdybych já měla být dospělá? Budu největší šílenec na světě XD Jsem šílené dospělá!!!Tak teda Čágo págo šílenci! A nedospievajte príliš rýchlo!
Elen a Maky - dvaja nedospelí šialenci


Nové TT: Charakter člověka

10. září 2012 v 6:38 | Eruvië |  Témata
S novým týdnem nové téma :-) Zvítězilo s naprostým přehledem 74 hlasů. Za ním bylo téma lidé (45), kinematografie a obezita ve světě dostaly shodně 37 hlasů a poslední zůstal internet s rozdílem dvou hlasů oproti předchozím dvěma.

Výběr na téma „Jdeme dál…“

3. září 2012 v 7:30 | D@ve |  Zajímavé příspěvky k TT
Poslední prázdninový týden již čichá k růžím zespoda. Nedá se nic dělat, musíme jít dál. Většinou do školy - o tom nejčastěji psali blogeři a blogerky minulý týden. A nejen o tom.

Nové TT: Jsem šíleně dospělý/á!

3. září 2012 v 7:07 | Eruvië |  Témata
První školní den v novém školním roce a my přinášíme nabídku témat do druhého školního týdne a jedno téma na tenhle týden :-) Myslím, že vybrané téma, které zvítězilo se 124 hlasy z 298 se perfektně hodí ke školou povinným "dospělým" :-)