Říjen 2012

Výběr na téma: Něco je špatně...

29. října 2012 v 20:18 | Eruvië |  Zajímavé příspěvky k TT
Od pondělí do soboty nějak nebyl čas na hodnocení, zřejmě je něco špatně. A tím něčím je, že hodnotit 7 dní sama samotinká je hodně nanic. Možná ne na nic, ale rozhodně velmi těžké. Strávit týden tím, že přočítáte články, které z větší části za přečtení nestojí, je špatně. Člověk takovým konáním stráví několik hodin denně a b podstatě dělá absolutní nic. Ano, jsem hodně pesimistiká, už 4 hodiny sedím ve Foru v Liberci a pročítám pesimistické články, které si neustále stěžují, že je něco špatně. Ve společnosti, naše mládež je špatná, svět je zkažený... To opravdu nejsme schopni vidět nic pozitivního? Napsat něco vtipného? Vždyť za oknem padá první letosní sníh a když je člověk venku a otevře pusu, může si vločky nechat roztát na jazyku... I tady je něco špatně, protože nejsem pětileté dítě, ale zdá se mi to mnohem úsměvnější, než číst, co zase naši politici vymňoukli. Jsem ráda, že jsem dnes (v sobotu) zvládla zpracovat víceméně 4 dny z týdne (za 4 hodiny? Zlepšila jsem svůj osobní rekord!) a další články dodělám do pondělka. Všechny články jsem rozdělila opět do několika kategorií. Snažila jsem se vybírat ty, které člověku poněkud náladu zlepší nebo ji alespoň nezhorší. A proč? Protože starostí má každý z nás dost svých vlastních.

Básně
Pročítám vaše básně a musím říct, že jsou krásné, dechberoucí a srdcervoucí. Lze na toto téma napsat báseň vtipnou? Veselou? Zjišťuji, že je to těžké a kdybych vybírala jen ty, co nejsou smutné nebo pesimistické, asi bych vám nenabídla skoro nic z tého oblasti. A protože nejsem básňofil (existuje správné slovo pro člověka, který miluje poezii? Úžasný), nabídnu vám souhrn, občas kraťoučký komentář. Valin nám připravila jednu krásnou básničku a v druhém článku i úvahu nad tím, jak odhalila svou slabinu. Na blogu Who7 byla publikována zvláštní a řekla bych, že úsměvná báseň Manželský dialog. Jedna báseň od Niy. Tea přidala další dílek poezie. Pisubasně napsal(a), jak to je. Ivet Pe a její Zlomená. Robka vždy napíše k TT několik příspěvků, prvním byla báseň o zachránci pokleslé kultury. Tipuji, že Mengano má podle povedené básničky doma malou hokejistku a kromě ní i teroristu. Dave napsal básničku o tom, že i zima dokáže krást.

Obrázky
Poznáte, co na obrázku od Gabriely je špatně? Anett přinesla jednoduchou grafiku na TT. Zamotaná hlava se podělila o krátký komix Za klíčovou dírkou. Krátký příspěvek včetně obrázku od Pavla pro nás, které při čtení blogu rozhodně nehubneme. Anika vyfotila perfektní podzimní město Smějící se Pokud nás Ann Taylor nelakuje, tak na Šumavě je asi opravdu něco špatně! Několik fotek a báseň přidala Natty. A ještě jeden obrázek od King Rucola a Max. de Bile.

Povídky
Myší královna si připravila téměř hororovou povídku o tom, co se může stát, když dostanete cizí oči. Přemýšlela jsem, jestli je to úvaha či povídka, každopádně Wendy napsala úžasný článek, který stojí za zamyšlení. Některé novinky lze prožívat, jiné konstatovat. Demorales popsal(a) setkání dvou přítelkyň nad kávou. Kromě tajemného Vlaku zapomenutých duší napsala Agricula Alucirga ještě pár dalších zajímavých věcí. Máte rádi sci-fi? Domovina napsala povídku o tom, co se vám může stát, když se probudíte a je něco špatně. Dvě krátké tajemné povídečky od Tinky. Chodili jste někdy po stropě? Jaké to je napsala Můzra (tedy alespoň takto jsem povídku pochopila Mrkající). Anoda se podělila o sloh, který propadl, ale mně se líbil, takže jej i přes protesty češtinářky dávám do výběru. I Matrix může mít chyby, to víme všichni, Arvari to vystihla velmi dobře. Ururu napsal(a) Krásnou povídku. Jedna skoro-řecká povídka od Alexis Dark. Dragita připravila lahůdku (http://dragg.blog.cz/1210/mrtvi-se-nekdy-vraceji) pro milovníky fantasy. Z povídky, kterou přispěla Brigita, jasně vyplývá, že někteří lidé by se od alkoholu měli držet co nejdál. Bojíte se rádi? Přečtěte si příběh od Metzli.

Ostatní
JS sice přímo nepíše, že by bylo něco špatně, ale jeho krásně laděný článek Barvy podzimu mě přesvědčil o tom, že rozhodně do výběru patří. U Egopedových článků přemýšlím, jestli se mám smát nebo brečet. V kostce řečeno, zůstávám s pusou otevřenou a beru to tak, že je to jedna velká ironie, ale nemohu říct, že by nebyla vtipná. Takže jak je to vlastně správně? Myslíte si, že znáte matematiku? Tak to byste se měli také seznámit s teorií od May! Co článek, toperla. U většiny Malkielových děl se člověk po(s)měje. Na myšlenku vybírat články, které nebudou negativní mě vlastně přivedl Greg Lemon, který to všechno tak nějak shrnul. No řekněte, nemá víceméně pravdu? Baví vás právo? Nezapomeňte se mrknout na Krutomývalí blog, další ze stálic, jehož články mě baví. Nadšení kuchaři se můžou inspirovat Tofu salátem od Michy. Že vše zůstává stejné konstatuje Gallilea, prostě vše při starém. Stává se vám, že něco uděláte a až o něco později si uvědomíte, že to asi nebylo úplně ono? ENG to vystihla přesně.

Několik perliček na závěr
AhoiQi..tak dneska půjdu na cool pařbičku :* Bude to upe skvělý... bestovní lidičQi... budeme chlastinQat :** A lituji vás, že tam nebudete, protože to bude upe skvěloučQíí... :* - Já jsem docela ráda, že tam nejdu, asi bych si pak musela něco udělat. Tady je rozhodně něco špatně!
Tkže dneska jsem byla nakupovat místo školy ;D mamce jsem řekla že mi je na blitky tak mě nechala :* - to je jen začátek. Celý článek má jen pár vět, ale kdyby si to děvče po sobě přečetlo, rozhodně by nešlo do školy, ani nakupovat. Jenže, to by nejspíš musela být alespoň trošku sebekritická. Vážně takoví lidé existují?
Rozhodla jsem se napsat článek na téma týdne.. "Něco je špatně..". O tomto tématu se moc neodvažuju mluvit, páč si myslím že ve mě nic špatně není snad..:).. - a také to pokračuje dál a s třetí větou toho to článku (jestli je opravdu třetí, špatně se to rozeznává) rozhodně nesouhlasím.

Tak a je to všechno. Je toho o trochu víc, zdá se, ale i tak z toho mám radost, protože rozhodně není všechno špatně :-)

Nové TT: Jedno slovo

29. října 2012 v 7:02 | Eruvië |  Témata
Lze vyhlásit toto téma týdne jedním slovem? Asi ne, každopádně máte to mít. Novým tématem týdne je jedno slovo a pokud budou všechny články k tomuto TT jednoslovné, tak to bude skvělé! :-D

Vyberte TT na 29. října - 4. listopadu:
Hádky6.3% (15)
Piškoty14.2% (34)
Naivita19.7% (47)
Jedno slovo46.9% (112)
Generace13% (31)

Výběr článků k tématu "Alkohol"

23. října 2012 v 13:58 | uajiii |  Zajímavé příspěvky k TT
Dobrý den ve spolek, drazí blogeři. Přináším vám zbrusu nový výběr článků na téma "Alkohol". Inu, už máme pěkně pod mrakem, venku padá listí jako zběsilé, tak proč si pěkně doma nedat grog nebo horký punč. Po pravdě řečeno jsem u vybírání během týdne vypil akorát tři hrnky kávy, musím se přiznat. To abych nebyl poddajný a vybral skutečně to nejlepší, co jste napsali.
Co se recyklovalo pořád dokola: větička že alkohol je metla lidstva, že metanol zabijí a že ¾ blogerstva pohrdá kýmkoli, kdo se byť jedním chuťovým pohárkem dotkl alkoholu. No co, já si ten grog stejně udělám. Na truc světu.
Vybral jsem tyto články:

Nové TT: Něco je špatně...

22. října 2012 v 6:42 | Eruvië |  Témata
Na křídlech pondělního rána přilétá nové téma týdne Něco je špatně... Zvítězilo těsně nad ohněm :-)

Nostalgie17.5% (36)
Oheň29.6% (61)
Potěší mě...12.6% (26)
Bageta8.3% (17)
Něco je špatně...32% (66)

To je moje

15. října 2012 v 19:10 | Alča |  Zajímavé příspěvky k TT
"To je moje" bylo téma, které k nějakému pokusu o vyjádření svého názoru či umu vyburcovalo spoustu lidí. Článků se urodilo jako hub po dešti a tentokrát bylo opravdu z čeho vybírat. Kromě kvantity tentokrát uspěla i kvalita a různorodost. A proto (nejen proto) jsem se rozhodla tento výběr udělat trošku netradičně a potěšit váš zrak větším počtem podle mého názoru dobrých článků. Druhý důvod je ten, že tento výběr je z mé strany ten poslední a já se chci s vámi pěkně rozloučit. Tak tedy držte si klobouky a jdeme na to...

Nové TT: Alkohol

15. října 2012 v 6:50 | Eruvië |  Témata
S novým týdnem je tu nové téma. Trošku s křížkem po funuse, ale přece jen dorazilo.Vyberte TT na 15. - 21. října:
Bible13.7% (31)
Grafika16.3% (37)
Lucidní snění23.3% (53)
Konzervatismus14.5% (33)
Alkohol32.2% (73)

Výběr na téma Lenost

9. října 2012 v 18:13 | Amia |  Zajímavé příspěvky k TT

Cítím se víc a víc jako mimozemšťan, po týdenním čtení o lenosti mám pocit, že jsem jediný člověk na planetě, kterého spánek NEBAVÍ, obtěžuje a s chutí by ho vynechal.
Ale pryč se zbytečnými řečmi, když už jdu tak pozdě (a dokonce ani tak ne kvůli lenosti ;-) ), pojďme rychle na výber.

Symbolické první místo uděluji Širyenině Černé kočce

A dál bez ladu a skladu,


Nové TT: To je moje!

8. října 2012 v 7:07 | Eruvië |  Témata
S novým týdnem je tu nové téma. Jak se můžete o kousek níž přesvědčit, vyhrálo o pouhých šest hlasů.Vyberte TT od 8. do 14. října:
Plamen32.6% (72)
To je moje(!)35.3% (78)
Lháři14% (31)
Klid8.6% (19)
Bezpráví9.5% (21)

Je mi to jedno, že nestíhám výběr II

2. října 2012 v 20:55 | Dubious cat |  Zajímavé příspěvky k TT
Stále nestíhám, stále (ne)jsem líná.. Rozhodla jsem se, že vám to budu dávat po malých dávkách, ať si to pěkně užijeme...
Dalšími výherci šťastných šest jsou:

Je mi to jedno, že nestíhám výběr

2. října 2012 v 12:08 | Dubious cat |  TT Informuje
Možná mi do komentářů napíšete, že vám to jedno, že se včera neobjevil výběr na TT, ale i tak cítím potřebu se vám omluvit. Nestíhám! Školní rok již začal pro všechny studující a s ním i školní povinnosti- čtení, rozebírání, psaní reportáží.. Zkrátka, včera jsem nenašla dost času, abych přečetla všechno. Nejsem si jistá, zda-li to stihnu během dneška, pokouší se o mě chřipka, ale jako ochutnávku vám nabízím alespoň zástupce velmi zajímavých příspěvků z pondělka: