Velký předvánoční dar

20. prosince 2012 v 18:30 | uajiii |  Rozhovory
Dobrý podvečer všem. Za chvilku tu máme Štědrý večer a my víme, že ten den budete pěkně v kalupu. Ostatně my také. Proto jsme pro vás přichystali předčasný vánoční dárek. Rozbalit si ho můžete už teď a o to větší z něj jistě budete mít radost.


Tady u nás na tema.blogu jsme v červenci vyhlásili soutěž o nový design stránek. Přihlásilo se nám moc moc blogerů s pěknými nápady, ale vyhrát může jen ten nejlepší- a nebyl to nikdo jiný než Džejkej. Džejkej je renesanční člověk. To, že vede svůj komixový blog, to je každému jasné. My jsme Džejkejovi položili otázky z jiných soudků a nenechali na něm nit suchou, ať má tento vánoční rozhovor grády jako silný červený punč.
A kruh se uzavírá, jak povídali v jednom filmu. Za celý tým našeho blogu vám přeji pěkné Vánoce, úspěšný nový rok a vše zvládněte v klidu a pohodě.

Vojta z blogu uajiii


1) Džejkeji, o čem bys chtěl, aby rozhovor byl?
To je jasné. Chtěl bych, aby byl o vychvalování mých heroických činů, o tom jak jsem skvělý, úžasný a bez chyby. To by to ale nesměl být rozhovor s mojí maličkostí. Takže myslím, že stačí, když bude prostě o mém opravdovém 'já', toulajícím se Vesmírem.

2) Jaké Vánoce měl malý Džejkej? Pouštěl v umyvadle svíčky ve skořápkách a hledal zlaté prasátko?
Možná tě zklamu (a zpětně jsem z toho zklamaný hlavně já sám), ale Vánoce u nás nebyly nikdy nějak ověšeny tradicemi. Pokud nepočítám, že se tradičně vstalo, tradičně nastrojil stromek, tradičně čučelo na bednu, večer se tradičně nadláblo a čekalo se, až Ježíšek najde ten správný zvonek. Jak nad tím tak přemýšlím, tak je na čase, abych ty tradice sám zavedl a dohnal to, co jsem v dětství zanedbal. I když… ono to sezení u bedny a dlabání cukroví má taky něco do sebe. J

3) Jak prožívá velký Džejkej vánoční období teď? Co si přeješ pod stromeček?
Džejkej doufejme nikdy nevyroste. Alespoň ne úplně. Je ale fakt, že čím dál tím víc vnímá Vánoce jako takovou přetvářku, kdy náš celý národ ateistů najednou začne věřit v narození malého škvrněte, které mělo, aniž by to zatím samo tušilo, zamíchat osudem dějin. Ale ono je to pochopitelné. Vždyť jde přece o spoustu jídla a dárků! (Čímž nikomu nechci kazit atmosféru Vánoc a šířit negativní energii. Jen myslím, že se dá radovat ze spousty jiných věcí. Navíc celoročně.)
Co se týče mých přání, zaujímám poněkud 'prarodičovský' přístup k věci typu "vždyť mě nic nechybí". Možná je to flegmatické, možná je to punk, tak jako tak, dokud má člověk na střechu nad hlavou a z nájmu mu zbude ještě něco málo na kus žvance, tak je všechno ostatní jen příjemný bonus.

4) V soutěži Blog roku 2012 jsi se umístil na 3. místě. Máš radost, že tvé komixové umění je na tak vysoké úrovni?
Radost opravdu mám. A velkou! Prve jsem ani netušil, že jsem byl nominován, o to větší bylo překvapení, když jsem skončil na pěkné, bronzové, pozici. A jestli to má opravdu odrážet komiksovou kvalitu, pak jsem šťastný kreativista. J

5) Jak by jsi celkově zhodnotil kulturnost a kultivovanost blogu.cz? převládají tu dobří autoři, kteří vedou svůj blog kvalitně a osobitě a mohou něčím přispět, nebo je těchto blogerů minimum a ztrácejí se v záplavě průměrných blogů?
Abych pravdu štěk, tak velký přehled v tom nemám. Navíc je to hodně subjektivní. Jednoho zajímá tohle, druhý si zase raději přečte o něčem jiném. Celkově si ale myslím, že dobrých blogů rozhodně není málo. Jenom je občas dost obtížné prosekat se k nim přes ta mračna zbylých, které často můžou zanechat i trvalejší újmu na zdraví.

6) Jsi takový renesanční člověk- studuješ vysokou školu, v nakladatelství Pravěk jsi vydal svou sbírku Stripšou, vytváříš adventuru, na jutubku a bandzone jsou tvé písně- pověz mi, je něco, co ti vůbec nejde?
Studoval. Před prázdninami bohužel skončila má dráha študáka archivnictví a začala éra pracovní. J Čímž se vlastně dostávám k odpovědi na otázku. Je fakt, že mám na první pohled hodně kreativistických zájmů, ale žádnou z nich nedělám opravdu dobře. Což mi však nebrání v tom, dělat je vesele dál a snažit se v nich pomalu zlepšovat. J

7) A kde na všechny tyto záliby vůbec bereš čas? Dyť se snad musíš rozkrájet!
Myslím, že rozkrájení by moc nepomohlo. Ony se mi při tom všem tvoření hodí všechny končetiny. J Co se času týče, ono to celkem šlo během studia (snad i proto ten rychlý konec). Je fakt, že teď je to trochu horší, ale i tak se nějaký najde. Kór, když to jsou všechno záliby, které mě baví, tudíž se u nich rekreuji. J

8) Hraješ takhle po klubech se svou jednočlennou kapelou Black flek? Šílí fanynky a vrhaj se ti k nohám?
Měl jsem zatím dva koncerty. Jeden v rodné Opavě (ve městě smrti, muhehehehe!), jakožto předskokan kamarádů a druhý teď v prosinci na druhém konci republiky - v Hranicích u Aše. Oba byly spíše v duchu pár kamarádů před pódiem a zbytkem, beroucím mé vystoupení jako možnost skvěle si pokecat. J Přesto, že se fanynky nevrhají k nohám, ale mají co dělat aby mi k těm nohám spíše nevrhly, tak mě to baví a těším se na další příležitosti. J

9) Na jutubku jsem našel video "je mi děsná kosa". Nezlob se, ale mě to nedá- co to bylo za sešn? Vypadá to jako Woodstock pro jednoho zpěváka a dva posluchače:)
Toho jsem se bál. :-D Fajn. Takže ten sexy chlapec je mé pár let mladší já, bojující proti nespravedlnosti Vesmíru. Tento spontánní song, něžně vyjadřující mé aktuální pocity, vznikl čerstvě po tom, co jsem se dostal ke kytaře. Odehrávalo se to na jedné ze "zkoušek" naší vysněné kapely (tehdy ještě s pár kamarády). Nutno říct, že kapela tehdy vznikla proto, že jsme našli možnost podnájmu v jedné garáži, ne proto, že by někdo z nás uměl na něco hrát (až na jednoho kamaráda, kytaristu, opravdu neuměl). Na zkouškách jsme tedy místo písní trénovali spíše svá játra. Ale je fakt, že při tom si člověk zabéká nejlíp. J

10) Je něco, čeho by jsi chtěl ve své umělecké tvorbě dosáhnout, či se posunout ještě dál?
Takovým největším cílem v blízké době je tvorba zmíněné adventury s názvem "Jak ulovit mamuta", na které teď pracuju s Dragell. Je to spíš taková zkouška, jestli by taková tvorba zaujala lidi a případná příprava na nějaký větší projekt podobného ražení. Doufám, že to nakonec fakt doklepem do zdárného konce.
Taky jsem začal kreslit takový "plnohodnotnější" komiks na pokračování, který beru jako fajn procvičování kresbiček. Co se techniky týče, mám totiž určitě ještě co dohánět, abych se přiblížil něčemu, co očím lahodí více.

11) Poslední otázka jako vždy- co bys chtěl vzkázat a popřát k Vánocům čtenářům téma.blog.cz ?
Hmm. Takže drazí čtenáři, rád bych vám všem popřál hned několik věcí. Kromě těch obvyklých, jakými jsou svobodná a kreativní mysl, srdce na pravém místě (i když ho prý máme vlevo) či dobrá nálada, přeju vám, abyste se více dívali kolem sebe, páč Vesmír sice někdy je dost pitomé místo k žití, ale zatím ještě neobjevili žádné krásnější.

Tak plác a mlask vespolek!
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Terka Terka | E-mail | Web | 20. prosince 2012 v 20:23 | Reagovat

Pěkný rozhovor, povedl se ti!:)
Sem tam jsem se i zasmála a tak to má být :)

2 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 24. prosince 2012 v 14:01 | Reagovat

Víc takových dárků!:) Díky!

3 undead Trentina undead Trentina | Web | 28. prosince 2012 v 11:30 | Reagovat

Black Flek? BLACK FLEK?!?! Džejkeji, tak to tobě sem dělala v JAMu křoví na Černobyl? xDDD ten svět je fakt ňákej mrňavej.. :D

4 undead Trentina undead Trentina | Web | 28. prosince 2012 v 11:38 | Reagovat

btw, kdy zas přijedeš hrát do Opy? dlouho sem nedělala statické křoví v masce na pódiu.. 8) :D

5 Džejkej Džejkej | E-mail | Web | 31. prosince 2012 v 11:14 | Reagovat

[4]: To záleží na tom, jestli zas někde dostanu příležitost zahrát. Pokud se tak stane, určitě té možnosti rád využiju a ocením i ono statické křoví. :-)
Jinými slovy: Pokud koncert mermomocí chceš, tak mi ho zařiď a hotovo... :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama