Výběr na TT "Samota"

6. prosince 2012 v 0:17 | hakuka |  Zajímavé příspěvky k TT
Venku se válí šedivé mraky, zima zalézá pod kůži a milé blogerstvo... to si zvolí řádně příhodné téma. Jakoby se o samotě nedalo psát v nějakém veselém, květnatém období. Na člověka z toho padá chandra, když tak poslouchá, jak že to jsou všichni zoufale osamělí, i ten jejich idol je opustil a jim tak nezbývá, než ronit krvavé slzy a nechat si narůst černou patku. Zástupy zlomených srdéček a nepochopených osůbek nebraly konce a většina úvah byla prostě na jedno brdo. Je rozdíl mezi samotou a osamělostí. Samota je dobrá u hořícího krbu, s hrnkem čaje a knihou a zlou a ošklivou se stává ve chvíli, kdy vás dostihne v temném sklepě s tajemným úchylem za dveřmi a s hordou krys ohryzávajících čísi kosti. No nepovídejte! A já myslela, že krysa je kámoš...

Původně jsem si myslela, že bude článků až zoufale málo. Nakonec se mi ten seznam nějak natáhl. V návalu nadšení, ozývajícího se kdykoliv jsem narazila na něco, co neobsahovalo plačící andílky s polámanými křídli, jsem ty malé a pracně vydolované skvosty prostě nedokázala vytřídit. Takže tady jsou, panstvo. Snad vám ten odporně podzimní pocit taky nezaleze pod kůži. Jedna deprimovaná sova v okolí postačí.

Práce esejistické

Malkiel nezklame chandra nechandra. Vedle "cituplného" zamyšlení v článku "Samota projímání" napsal též práci historickou. A je v ní "Sám Ota." Ježura naráží na problematiku osamělého stáří. Její článek se jmenuje "Když je samota zlá." Chytlavý článek napsal též Martin. Podle něj je samota šedým stínem přítomnosti. Glukóza se zamýšlí nad zvlátností samoty a kýčovité andělské výjevy moudře vyměnila za Šňupálka. Víla je sama ve vlastním těle a má důvod, proč se jí tam nelíbí. Tabubue se zpovídá z feťákovi samoty, prý z vlastní zkušenosti. Tara Dorizp popisuje své samoty. Normálně se s takovými typologickými výčty pomalu roztrhne pytel, ale tento týden byla jediná, kdo se do nich pustil. Ne že by Qualitisia vnesla do problému nové světlo, ale do háje... mravenci v paruce! Krutomýval nám poví, co je nejlepší a co je naopak nejhorší na samotě. M. je kočičí povahy a kočky, ty jsou samotáři. Michal píše o planetární samotě. Smysluplný a neklišoidní článek o samotě napsal též Katastrofa. Hank009 pokládá samotu za součást chlapské údržby.

A na závěr skvost a můj osobní favorit: Neros a jeho Filozofie z podzemí!

Povídky

Osamělé štěky bez kloudné pointy, utíkání před tajemným nepřítelem a samota bezdůvodných kobek. Dámy a zejména dámy, možná to umíte vylíčit cituplně, ale bez nějaké té výstavby nebo zápletky je to jen masochismus bez účelu.

Baka-chan vás zve na čaj se samotou. Agricula Alucirga se dotkla stejného tématu jako Ježura. Její povídka se jmenuje Osamnělí lidé. Neriah napsala jímavou povídku "O osamělém kameni." Denda zase napsala jednu dojemnou vzpomínku na léto. Zato Arvari se svou Osamělou škeblí rozhodně dojímavá není. Dohnala mě k slzám, leč od smíchu. NathMalorin přišla tento týden s povídkou Vlčí vyvrženci. Topier napsala "Rozprávku o Plutovi." Copak na toho chudáčka odstrčeného vážně vůbec nepomyslel? Má stokrát větší důvod k žalu než jakákoliv průměrná dvanáctka. Fräulein Devil se rozloučila se svou tragickou láskou, ale ten pocit samoty se jí snad brzo zahnat podaří.

Básně

Tady to bylo zlé, moc zlé a k ufňukání. Poezii hodnotit neumím, takže předkládám to, co se mnou dokázalo pohnout i po pár hodinách čtení. Jestli jsem nějaký skvost v té záplavě kýče přehlédla, přičtěte to únavě pošramocené duše.

Ta Obyč napsala pár hravých, prý ovíněných rýmů o samotě. Chemiczkajaniczka napsala k tématu hned dvě básně. Yuubi básní o Samotné kapce. Robka také básnila. Její dílko se jmenuje "Jsi sám." Dorothy má samotu za společnici. Chiarore nám předkládá báseň pro dívky, které se touží zbavit samoty. Ivet napsala báseň hrdého samotáře. Malkiel to bere jako vždy s humorem. Jeho dílo se jmenuje "Elektrická samota" a je určena zajména pro ženy.

Díla výtvarná

L.A. Woman pořídila pár krásných tematických fotografií. Ona ta podzimní nálada k podobným pocitům přímo nahrává. Přidala i báseň, ovšem fotografie jsou o několik stupňů zdařilejší. Infinity přispěla obrázkem. Komixaře reprezentuje Džejkej se svým "Stripem samotářským."

Hlody a výplody

Taky se cítíte někdy tak opuštěni a sami nebo odstrčni?Tak já vám povím jeden příběh co se tal mně bylo to přesně 1.2 2007 kdy si moje sestra Dianka vrazila do nohy hřebík.Samozřejmně že mně jí bylo líto,jenže všichni se začali kolem ní motat a mně si najednou nikdo nevšímal.Bylo mi skoro až do breku.Je to děsné,ale určitě i vám se něco podobného stalo kddyžtak mi to napište. :) (kvetinkaajinka) Teda! Ta hrůza! Schválně, kdo z vás slyšel poslední dobou strašlivější příběh?

U nás ve škole jsem hodně často sama. Holky jsou zlý, nemají mě rádi. Když jsem sama, obvykle jsem smutná nebo žárlivá, protože moje nej kámoška většinou pálí za holkama, který mě nechtěj k sobě. Proto si radši hraju hry na mobilu nebo se učím. Ostatně, škola je vlastně o učení! (Girl Selena Gomez) Děvče! Vždyť ty jsi učinila objev století!

Samota??Slovo samota mi přijde sloo nepopsatelné.Když dem to viděla řekla jsem si CO??Nedokážu to popsat takže tohke je asi vše.Promiňte mi to :-( (dadulqa) A já se tak těšila... Ale když to tak vidím, asi ti to pro zachování duševního zdraví lidstva i promineme.

Samota je tak samotná ale nekdy je to aj sranda a klid když ste sami ale neni to zdary pro vaše vlasy. (coool kulki) Chuděrka samotná samota, ale mrzí mě hlavně ty vlasy. Jsem na ně citlivá, víte?

Někdo si pořád říká.....klidně budu doma sám apod...ale když na to příjde bojí se SAMOTY......Něco jako já.....Už párkrát asi na 3 hodiny jsem byla doma SAMA.....Trochu sem se bála vylést z pokoje....Opravdu SAMOTA vás někdy může dostat k šílenství až tak že si třeba nedojdete ani na záchod,dokuď někdo nebude doma.....Nevím jestli se mi to někdy stalo.... ne...nestalo....ale když jsem byla doma sama tak jsem o tom uvažovala když jsem to chtěla udělat....něco mi v tom bránilo.....Chtělo se mi fakt na záchod ale nedalo se to vydržet a já to chtěla vydržet než se vrátí mamka....ale přece jen čůrání mi nevydržel močák tak jsem utíkala na záchod....Takže vydíte že SAMOTA vás opravdu může někdy dovést k takovému šílenství.... (Věrka:-)) Myslím, že jsme všichni rádi, že to dobře dopadlo a děvče to hezky doběhlo, že?

Tedy Samota je když jeden jedinec je sám nemá nikoho blízkého je prostě jeden. Samota znamená smutek -> opuštění. Je to hrozná věc. Ale mně se nezdá... Prostě tenhle článek ani nebylo nutné číst ale aspoň víte že samota je Smutek :-? Né? Samota je například: Když je samota.. XD XD XD Pod slovem Samota si představím že jsem v temném koutě... Kde jsem sama jako vlk a nemůžu se odtamtud dostat... Tu myšlenku doopravdy miluju. Miluju když trpím =))) (Okammi) Proti gustu... jen mi, děvče, vysvětli, proč musíme trpět s tebou?

Samota toť naše téma . Samota je u většině v téhle době obviklá . Prože si jich nikdo nevšíme , ale měliby si jich všímat protože mohou být hnusní ale uvnitř jsou dobří . (Tématka) A na samotě u lesa cvrček v díře bydlí... Budu v pořádku, snad jednou...

ednou ve škole jsem kamarádům na skříňky nalepyla papírek best friends, a oni mě předtím taky ale potom si to strhly a strhly to i mě a napsaly tam nesnášíme tě. A všichni se tam podepsali bylo mi smutno vždycki jsme z Kristýnou dováděli na záchodě dělali jsme tam stojky hvězdu a tak ale musela jsem dovádět jenom z její fotkou cítila jsem se že jsem sama nikdo mě nemá rád a nikdo se semnou nechce kamarádit ale když potom přišla kristýna na záchod ani mě nechtěla vydět ale já jsem se jí pak zeptala proč se semnou nekamarádí ale neodpověděla mi. Zeptala jsem se ostatních bývalích kamarádů ale nic mi neřekly jenom mi vrátily pozvánky do čajovny zase na mě vlezl ten nepříjemný povit "samota" až teprve v další třídě jsem si našla nové. KONEC (nejvetsipsacclankunablog) Ten název mě trochu děsí... znamená to snad, že hodlá autorka psát podobné výlevy často? Tak to je tedy opravdu...

konec

Douhoukala vysílená Hakuka z náručí hluboké své deprese
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Dubious cat Dubious cat | Web | 6. prosince 2012 v 2:31 | Reagovat

doufám ,že nevypadám osaměle, když jsem první, kdo čte hodnocení:D

2 hakuka hakuka | Web | 6. prosince 2012 v 2:42 | Reagovat

Obávám se, že budeš osamělá až do rána, ne-li do odpoledne, než sem přijde další zbloudilá duše dost odvážná k zanechání komentáře. Ale neboj, já dneska četla, že na to pomůže čokoláda! (asi tak dvacetkrát) a že máš začít tancovat nebo poslouchat muziku (asi tak padesátkrát)
A já ti tu budu dělat společnost. :-P

3 chiarore chiarore | Web | 6. prosince 2012 v 7:59 | Reagovat

Výběr je moc pěkný :) Děkuju za zařazení a upřímně lituju hakuku, protože jsem námatkou pár článků minulý týden četla a za chvíli jsem měla pocit, že nikdo nikoho nemá rád, láska jenom ubližuje a Vánoce vlastně nejsou o radosti, ale o depresích...

4 Guizmo Guizmo | 6. prosince 2012 v 8:36 | Reagovat

[1]:

[2]:  =D chuděrky osamělé v noci nespavé xD

5 Víla Víla | Web | 6. prosince 2012 v 9:37 | Reagovat

Děkuji, že jsi mě vybrala. A obdivuji, že jsi všechny ty depresivní články přetrpěla :D

6 Arvari Arvari | E-mail | Web | 6. prosince 2012 v 9:48 | Reagovat

To je teda hodně důkladnej výběr. =D Moc děkuju za zařazení. =)
A některý hlody jsou teda vážně perly...

7 Infinity Infinity | Web | 6. prosince 2012 v 11:39 | Reagovat

Tedy mockrát děkuji za výběr, úplně mi to vyrazilo dech, jen musím přiznat, že ten obrázek jsem nekreslila já, jen jsem k němu vymyslela krátký příběh. :-D

8 hakuka hakuka | Web | 6. prosince 2012 v 12:57 | Reagovat

[7]: A má autora? :-)

[3]: Bereme-li v potaz, že se do mě ta chandra vlastně zakousla už před tím, než jsem vůbec začala hodnotit... Ne, paradoxně mě to vlastně nakoplo, takže děkuji milému blogerstvu za kruté vystřízlivění. Po tomhle týdnu už prostě fňukna nebudu a nebudu! :-D

9 Infinity Infinity | E-mail | Web | 6. prosince 2012 v 12:58 | Reagovat

[8]: Určitě má, jen už si nedokážu vybavit, kde jsem onen obrázek vlastně našla. :-D

10 hakuka hakuka | Web | 6. prosince 2012 v 13:01 | Reagovat

[9]: Vydáváš se za autorský blog a nevíš, kde jsi přišla k obrázku? V tom případě mea culpa. Omlouvám se blogolidu, takový článek do výběru nepatří!

11 Infinity Infinity | E-mail | Web | 6. prosince 2012 v 13:05 | Reagovat

[10]: Chápu to, adresu, kde jsem obrázek našla snad brzy najdu a u článku taky zveřejním, ale rozumím tomu, že článek odtud smažeš. ;)

12 hakuka hakuka | Web | 6. prosince 2012 v 13:10 | Reagovat

[11]: Vzhledem k tomu, že ve výběru jde o tu ilustraci, protože text je prostě průměrný, je to chyba výběrčího. Celkem mě štve, že už budu muset vážně kontrolovat i něco evidentně kreslené fixou. To by mě v mé naivnosti vážně nenapadlo... :-/

13 Infinity Infinity | E-mail | Web | 6. prosince 2012 v 13:13 | Reagovat

[12]: Tak se tedy omlouvám. Myslím ale, že v článku je řečeno, že jsem si vybrala obrázek, ke kterému vymyslim příběh a tím jsem myslela obrázek z internetu.

14 hakuka hakuka | Web | 6. prosince 2012 v 13:25 | Reagovat

[13]: Vybrat obrázek... fň... Věc bez zdroje je pokládána za tvojí a pokud to tak není, potom ze všech okolo děláš jenom blbce.
Vybrat si můžeš odkudkoliv, třeba ze svojí  složky se skicami a kresbičkami. Sama jí mám plnou a nejsem ochotna se těch ožužlaných kousků papíru vzdát.

Ale hádat se nebudu, já udělala chybu, ty taky. A já si to teď odnesu, konec příběhu.

15 Amia Amia | Web | 6. prosince 2012 v 14:17 | Reagovat

Tak já tu byla šest minut po zveřejnění článku, jen jsem nebyla dost odvážná na první komentář ;D

16 Terka Terka | E-mail | Web | 6. prosince 2012 v 16:01 | Reagovat

Pěkný výběr, povedl se ti!
A tak trochu rozumím tomu, že můj příběh nebyl vybrán.. neměl hlavu ani patu.. snad se mi to ale příště konečně povede :)
A hlody opět rozesmály, ale některé mi přišly dobré, třeba ten poslední.. holka se vypsala ze svých pocitů, i když to mohla napsat trochu delší.. ale zase člověk neví jestli třeba není dyslektik, dysgrafik, apod..

17 taradorizp taradorizp | E-mail | Web | 6. prosince 2012 v 18:11 | Reagovat

[15]: Tak nějak! :D

Jsem koukala do statistiky návštěvnosti a říkám si: "Hele, někdo k tobě vlezl přes článek Samota... Že by se někdo vrhl na výběr?" Tak jsem přijdu a skutečně tu byl.

18 taradorizp taradorizp | E-mail | Web | 6. prosince 2012 v 18:11 | Reagovat

[17]: Jo a také chci poděkovat za zařazení. :)

19 mulu mulu | Web | 6. prosince 2012 v 18:47 | Reagovat

Díky za zařazení do výběru. :)

20 Ivet Ivet | Web | 6. prosince 2012 v 18:55 | Reagovat

Hakulo jsem ráda, že moje básnička s tebou dokázala pohnout, jak píšeš!-:) Moc ti děkuji za zařazení do výběru, potěší to!-:)

21 Avis Avis | Web | 6. prosince 2012 v 20:53 | Reagovat

...eh, vím, že lidé, kteří si informace nedokážou sehnat informace, by měli dostat  něčím přes držku, ale přesto si teď o dostání přes držku koledovat musím, neboť už delší dobu jednu informaci sháním a ne a ne se jí dohledat. :)
  Jednou jsem někde narazila na novinku, že můžu nějakým způsobem zařazovat články k tématu týdne i zpětně. (Když už je jiný týden s jiným tématem.) A já se nemůžu dopátrat, jak to udělat. Tak se s poraženeckým výrazem pomalu připlazuju, abych škemrala o návod, jak na to..
   Omlouvám se, že s tím otravuju. ;) (A děkuju všem, kteří ztratí chvíli s odpovídáním mi :D)

22 Infinity Infinity | Web | 6. prosince 2012 v 21:18 | Reagovat

[21]: Otevřeš si ten starší článek a dáš na levé straně napsat článek k tomuto tématu a nakonec uložit. :)

23 Jossephine Jossephine | E-mail | 7. prosince 2012 v 6:38 | Reagovat

[12]: Obrázky v tomto stylu - "evidentně kreslené fixou" - na internetu teď dost frčí :)

"(...)vždycki jsme z Kristýnou dováděli na záchodě dělali jsme tam stojky hvězdu a tak ale musela jsem dovádět jenom z její fotkou(...)" :D :D Ta představa mě fakt dostává :D
I ostatní hlody tedy stojí za to...

A výběr je fajn :) Obdivuji hakuku (omlouvám se za případné zprznění, netuším, jak se to skloňuje), že se zvládla prokousat všemi těmi články. Mně by z tohohle tématu asi brzo přeskočilo.

24 Agricula Agricula | Web | 7. prosince 2012 v 17:26 | Reagovat

Děkuji za zařazení :)

25 hakuka hakuka | Web | 7. prosince 2012 v 21:21 | Reagovat

[20]:Když jeden zabředne do toho depresivního bahna, je vtipná a hravá báseň s pointou jako balzám na nervy.  :-)

[16]: No, hlavu věšet nemusíš. Měl děj, to ho staví hned o několik příček nad průměr.  :-)

[23]: hakuku, hakuky... normálně česky, je to dětská zkomolenina. :-)

[15]: [17]: Odvaha přiznat se k smutnému životu osamělého nočního tvora hledícího dlouho do noci do skla monitoru. :-D

26 taradorizp taradorizp | E-mail | Web | 7. prosince 2012 v 21:30 | Reagovat

[25]: Přesně tak! Proto doufám, že na příští týden vyhraje "Noční tvorové" - o tom bych mohla napsat celý román na základě vlastních zkušeností :D

27 hakuka hakuka | Web | 7. prosince 2012 v 21:37 | Reagovat

[26]: Mám pocit, že tatík čarodějnice Saxany musel být velmi plodný. Asi totiž budeme mít společné předky. :-D

28 Denda Denda | Web | 9. prosince 2012 v 20:56 | Reagovat

Moc díky za zařazení, moje doposud nejvyšší ohodnocení za cokoli ;)

29 DK DK | Web | 9. prosince 2012 v 21:55 | Reagovat

Depresivních článků na tohle téma muselo být fakt dost, obdivuju, že to někdo dokáže přelouskat...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama