Březen 2013

Nové TT: Výstřednost

25. března 2013 v 6:04 | Eruvië |  Témata
A je to tady! Novým tématem týdne je VÝSTŘEDNOST.


Rozhodněte, na jaké téma se bude psát 25. - 31. 3. 2013
Vyprávění naší babičky25.3% (62)
Nový papež4.5% (11)
Země20.4% (50)
Malířství12.7% (31)
Výstřednost37.1% (91)

Místo, kde chci žít

22. března 2013 v 18:17 | Maky, Vojta, Elen, Eruvië |  Zajímavé příspěvky k TT
Zdravím, vážení. Já osobně bych chtěla žít na severním pólu a chystat lidem dárečky. Ale to, že bych tam chtěla žít neznamená, že v březnu musí sněžit. Myslím, že mluvím za většinu, když řeknu: Chceme jaro!

Žádný dobrovolník, který by hodnotil celý týden k tomuto tématu se nenašel. Avšak! Fungující části našeho hodnotícího týmu (= ti, kteří si našli krapátek času na ubohé dušičky, které se snaží psát smysluplné články a pak jim to nikdo neohodnotí, chudinkám) se daly dohromady, rozebraly si dny v týdnu a vyplodily jistě velice kvalitní výběr.

A Eruvië se moc omlouvá, že jí to tak strašně dlouho trvalo.Malkiel a jeho bermudský trojúhelník pod postelí,
Robka a její hledání nejkrásnějšího místa,
Zamyšlení od SallyPejr o domovu,
V. si myslí, že je blázen, přesvědčte se!
Nohavrukavu, její genius loci a a velmi podařený příběh,
krásná básnička od AnnieMyasun,
Markéta Husková sepsala meditativní rozjímání o jejím světě,
a v neposlední řadě pohodová lahůdka od Teedy.

Barack a Alžběta jsou ve střehu, protože většina blogerů se touží přestěhovat právě do jejich zemí.
Lulush poskytla článek o tom, jak je Země dokonalá pro život.
Pojďte a podívejte se. Toto je místo, kde chce žít Lenička P.
Chiarore nám popsala v rýmech místo, kde chce žít.
Každý ať má svůj domov! Na co si závidět?
Vysněný domov? Proč ne... zamýšlí se nad místem, kde by chtěla žít Ave.
Každý se rád vrací domů. I ti, které většina opomíjí. Další úžasný článek od Robky.

Chaya (předpokládám) napsala velice krásnou povídku.
Krátkou povídku najdete také na Keliině blogu.
Znáte Zemi Nezemi? Zjistěte o ní víc v příspěvku od Karin.
Další povídku přidávám od Velvet Velur.
Úsměvný příběh od Valin.
Našla jsem velké množství článků o tom, kde byste chtěli žít, ale velmi mě zaujal ten od Sussanah, která kromě úžasného popisu přidala i fotky.
Jeden příspěvek od B., který mi přišel smutný a zároveň krásně nadějný.
A jako třešničku na dortu přidávám příběh Otavínky, kde je krásně vidět, že člověka to často táhne zpět ke kořenům....vydejme se do Říše hlodů.
  • Chtěle bych aby jsem bydlela někde v přírodě,vedle řekypoblíž les prostě krásný bydleníčk opak třeba takovou tu houpačku mezi stromi aby se tam dalo odpočívat takovýhle místo by byl můj sen :) (Na to, že celý článek tvořila pouze tahle věta, tam vidím až moc chyb.)
  • Na toto téma jsem chtěla napsat již včera, ale moc se mi nechtělo a ted mám volnou chvíli...´´Místo, kde chci žít ,, je téma tydne no já bych chtěla žít všude možně např. ve Francii, Italii a nebo americe, ale má to malý háček neumim za prví francouzky nebo jak se tam mluví pak neupim moc dobře italsky (ale neco umim byla jsem tam na prázdninách) a angličtinu neumim všechnu takže bych si to překládála slovníčkem jako deb..... (Nebo jak se tam mluví. Ve Francii se totiž mluví naprosto jistě Tramtarijsky.)
  • Téma týdne: Místo, kde chci žít je v součastnosti u nás doma, i když je to starý dům na vesnici po tátovích rodičích kde plísně a myši jsou tady odjakživa tak jsem zde vyrůstala a žiju tady do dnes. (Tak bacha, abys neumřela.)
  • OVOCE
ZELENINA a rostliny
PomerančPetrželJablkoMrkevKiwiCuketyJahodaŠpenátHruškaKukuřiceAnanasČekankaMeruňkaZelený HrášekBanánMladé Listy PampeliškyOstružinaHlávkový SalátMalinyŠťovíkTřešněListy ŠpenátuMandarinkyLilekMelounŘepaBroskevKadeřávekHroznové vínoPlátky Okurky Řeřicha Setá Podběl Lékařský Jitrocel Kopinatý Ptačinec Žabinec Řebříček Jetel Kokoška Pastuší Tobolka Pupalka Dvouletá Truskavec Ptačí Kopřiva (Je mi to jasný. Příště by to chtělo něco trochu víc k tématu.)

  • Jsou fakt cool. No já jenom že jestly jste nebyly na kolečkových bruslích to musíte zkusit to je fakt super..Já vím že se to neskloňuje k tématu týdne ale to je konec konců jedno... (Já byla a nechtěla bych v kolečkové brusli žít... Jé, páni, ono to nebylo k tématu... Mlčící)
  • FAKTICKY SI TAKOVÉ MÍSTO DOKÁŽI PŘECTAVIT, ALE MYSLÍM ŽE BY TAKOVÉ MÍSTO ASI NIDE NENAŠLA NO TAK NĚJAK, ALE JEŠTĚ TROŠILILINKU JINAK (já snad ani nechci vědět jak Šlápnul vedle
    )


Dostáváte se ke konci výběru, drazí. Doufáme, že jste si ho náležitě užili a že víte, jaké místo je to vaše. I kdyby bylo třeba na konci vesmíru.
Jako úplnou tečku zkuste rozkliknout tenhle článek a popřemýšlet, jak by se vám líbilo žít na takovémhle místě.

Váš tým TT.

Nové TT: Vlak života

18. března 2013 v 6:23 | Eruvië |  Témata
A je to opět tady. Další týden a s ním nové téma. Vybírali jste a s těsným vítězstvím 89 hlasů vyhrál Vlak života za druhým (83 hlasů) tématem Nejkrásnější slovo. Hezké psaní.


Rozhodněte, na jaké téma se bude psát 18. - 24. 3. 2013
Výročí ozbrojeného povstání v Tibetu5.3% (12)
Televize8.3% (19)
Máme rádi zvířata11% (25)
Nejkrásnější slovo36.4% (83)
Vlak života39% (89)

Výběr na TT: Depres

13. března 2013 v 14:48 | Amia |  Zajímavé příspěvky k TT
Pozděěě, já vím. Omlouvám se, byla jsem tak trochu v depresi a nemohla se přinutit něco dělat... což je v tomhle konkrétním případě vážně jen výmluva. abych to tedy dál nezdržovala.

Nové TT: Místo, kde chci žít

11. března 2013 v 6:35 | Eruvië |  Témata
Máme tu nový týden s novým tématem a novou várkou návrhů. Doufám, že si vyberete.


Anketa

Rozhodněte, na jaké téma se bude psát 11. - 17. 3. 2013
Velezrada7.8% (18)
Místo, kde chci žít33.2% (77)
Osamělost15.5% (36)
Kopírování14.2% (33)
Nápad29.3% (68)

Výběr na TT "Nekonečno"

10. března 2013 v 0:48 | hakuka |  Zajímavé příspěvky k TT
Tákže, dámy a pánové, předně bych se tu měla pokusit o jakousi ubohou nápodobu omluvy. Tohle téma bylo zlé, kousalo a škrábalo a proti výběrčímu se spikl svět. Pokud vaši krvežíznivost uklidní, že jsem měla vážně, ale vážně zlý týden, pak prosím o svůj ubohý život. Nesežralo mě nekonečno, snad se o to teď nepokusíte vy.
A teď k výběru samotnému. Víte, jak to kdysi řekl ten Einstein? Já to za tenhle týden slyšela tolikrát, že i kdyby mě někdy navštívil ten Němec, co lidem zákeřně schovává věci po bytě, tohle vážně nezapomenu. A i když je tenhle citát tak notoricky známý, stejně to někdo zvládnul zmotat a zaplést do toho toho nebožáka Kanta a jeho "hvězdné nebe". Mno, to jen tak mimo soutěž. Vesmír, lidská blbost, láska, utrpení depresivních puberťáků, život a hodiny matematiky. To se prý k velkému nekonečnu nějak prazvláštně pojí. Asi nemá cenu nějak komentovat fakt, že většina lidí zvládne to svoje utrpeníčko napasovat na cokoliv. A pak prý že existují hloupá témata, na které nejde psát. Vidíte? Oni to zvládají!
Vznikla celá řada opravdu hezkých úvah. Začínám věřit v kolektivní vědomí, protože všichni uvažujeme tak nějak stejně. Možná stejně pravdivě, těžko říct. Potom má ale člověk pocit, že na něj mluví skutečnost vytesaná do kamene a to je po sto osmé trochu nuda. Proto jsem se pro tentokrát snažila hledat odvážlivce, kteří se nekonečnem spíš jen inspirovali k popsání něčeho vlastního, něčeho, u čeho jsem se bavila. Pokud hledáte hluboké úvahy, tenhle unavený filosof vám je asi dnes nedá. Klaním se, panstvo.

Nové TT: Deprese

4. března 2013 v 11:06 | Eruvië |  Témata
Nepotěšili jste mě, ani já vás nepotěším... Novým tématem týdne je deprese. Doufám, že hodnotící Rea do jedné neupadne.

Rozhodněte, na jaké téma se bude psát 4. - 10. 3. 2013
Romantismus16% (38)
Ty a sport13.4% (32)
Zákon28.2% (67)
První prezident zvolený lidmi10.9% (26)
Deprese31.5% (75)

Výběr na téma týdne: Problémy 21. století

1. března 2013 v 22:32 | Elen&Maky |  Zajímavé příspěvky k TT
Po dlouhé době zase zdravíme. Eruvië u minulého výběru napsala, proč jsme nehodnotili, tak není důvod to opakovat.

Najväčším problémom tohoto týždňa je moja neschopnosť. Pokorne sa vám ospravedlňujem za také meškanie, ale bohužial, rodičia sú rodičia...

Soudě podle vašich článků je problémů století, v němž žijeme, strašně moc. Já bych řekla, že prapůvod těchto všech problémů je v nás, lidech. Protože kdyby nebyli lidi, kdo by si stěžoval? Někdo by se našel, řekla bych. Protože někdo se najde pokaždé. A já si budu stěžovat taky. A vezmu to rovnou přes články z výběru.

Vidím to podobne. A Robka mi hovorí (veršuje) z duše.

Aj CrazyKate považuje za najväčší problém ľudí, a to ako sa správajú k sebe navzájom.

Problém, který si uvědomuje většina uvědomělých blogerů, jsou blbci, co neumí psát. Jistě, chápu, nikdo není dokonalý, chyba se občas vloudí každému, ale ty extrémy, co jsou občas k vidění tady na blozích... jsou opravdu extrémy. A díky Ann Taylor si můžou osvojit aspoň základy.

Ako nás budú vidieť budúce generácie? Táto domáca úloha prináša jednu z možných odpovedí.

Když někdo řekne "Tvoje problémy bych chtěl mít," myslí si, bůhví jak jsou jeho problémy veliké. Ale on zákeřný autobusák (a mnoho dalšího) je taky dost velký problém. Tara Dorizp o tom ví své.

Ach, ta dnešní mládež... opravdu jenom dnešní? A neříkali to už naši prarodiče, jejich prarodiče, jejich prarodiče..? Robka si to myslí a já s ní sdílím názor.

Mládež rieši aj poviedka "Tohle je celý muj svět!", osobne dúfam, že sa to nikdy nestane.

Dnešní mládež se nechce učit, to je jasné. Ale myslím, že s Bloud by jim to šlo skvěle. Tak schválně, jestli víte, co je to Homo enviromentalicus?

Aya sa porozprávala sama so sebou. Natty zase vraví že naším problémom je pohyb.

Enitas prichytila dnešnú skazenú mládež v akcii...

Rozhodně dalším z problémů je komunikace. Na toto téma napsala básničku Tea. (Mně se to taky rýmuje, všimli jste si? Ale jen skoro.)

Poutnik36 vidí našu budúcnosť čierno. Toniwolf obviňuje multi-kulti. To, že často robíme z komára somára nám pripomína Eazi. Teedu zase tlačí v botě...

A když už komunikujeme... Polopravdy a lži se Radce nelíbí. Na druhou stranu pokud se nebojíte vyslovit myšlenky srdcem vedené, jak to napsala *Geminy*, občas je to potíž, zvlášť ve společnosti, kde vás nechápou. Tak řeknete to, co si myslíte, ale řeknete to tak, aby si to ostatní mohli vyložit jako ironii.

Laň Ell vás vtiahne do príbehu...

Proč se neumíme radovat? ptá se Lúthien Tinúviel. Přitom se stačí jen na chvíli zastavit, přestat se starat o majetek a rozhlédnout se okolo sebe.

Morana nám spísala 21 problému 21. století. Ondrej Bezstarosti zase zanedbal znedbatelné množství...

Co o svých problémech prozradí 21. století? To nám může přetlumočit DK, která se s ním sešla.

Vrz nám vysvetľuje, že by sme sa mali snažiť spomaliť.

Víš, tohle století... píše Arvari a nastiňuje nám naše století z netradičního úhlu.

Filip nám popisuje svoj problém v 21. storočí.

Schválně, jestli dokážete nazvat všechny problémy dvěma slovy. Že ne? Angrycheese to zvládl ve svém komixu naprosto bravurně.

What's on your mind? Swallow píše o problému, který by se nevešel na vrchní příčky toho, co většina psala, ale je také závažný.

Máte rádi konspirační teorie? V tom případě je článek od Lúmenn přesně pro vás.

Mlok vyjadril problémy dnešnej doby obrazom a zvukom.

A až vyjdete ven a budete přemítat o problémech, které naše století ještě vlastní, můžete si třeba vyzkoušet, jak je u vás znečištěné ovzduší. Jak na to se dzvíte v článku Kouř, kouř a zase kouř.


Nevím, čím to je, ale hlodů začíná ubývat. Že by se blížila apokalypsa?
Ale pár nám ich tu ešte zostalo...tak si ich užite ;)
Problém!!!

To nééé já jsem neoslavila mé 100 narozeniny!!! :DD Tak narodila jsem se v 20. století a teď je 21. století tak co že :DD Hmm...Budu asi mýt 100 patrový dort, 100 balonků a hlavně na blogísku vyhodnotím soutěž :))
Dneska mám nějakou slavnostní náladu :DD
Problémů v tomhle století je strašně moc. Dlouho jsem přemýšlela na které se zaměřím.
Nakonec mě napadlo napsat něco málo o tom co se stalo v Rusku. Spadl tam meteorit. Proč tohle beru jako problém a píšu o tom? Kdyby ty lidi, kteří se o tohle mají starat, nedělali nic jiného, určitě by našli něco, nějakej způsob, který by zabránil nárazu meteoritu.

"Problémy 21. století"... Hm.. Fakt dobrý, co na to mám napsat? Já snad vím, jaké problémy měli v 21. století? :DD No, tak jako.. My máme třeba problémy, když jdeme na procházku, protože my se nechce xD Další bych nevěděla, tajk čus :DDD


lolec, jaký problémy? naše století je nej nej nej! samozdřejmně máme všici problémy jako individuálové (naučila jsem se nový slovo, hyhy) ale nic z toho není vína tohohle století! 21. století je DOKONALOST.


Noooooooooooooooo problééééém jsou ti, co nemají mejkapíQuyyyyyyyyyyyyyyyyyyy!!!!! Ti sou !!!fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuj!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!