Výběr na TT "Nekonečno"

10. března 2013 v 0:48 | hakuka |  Zajímavé příspěvky k TT
Tákže, dámy a pánové, předně bych se tu měla pokusit o jakousi ubohou nápodobu omluvy. Tohle téma bylo zlé, kousalo a škrábalo a proti výběrčímu se spikl svět. Pokud vaši krvežíznivost uklidní, že jsem měla vážně, ale vážně zlý týden, pak prosím o svůj ubohý život. Nesežralo mě nekonečno, snad se o to teď nepokusíte vy.
A teď k výběru samotnému. Víte, jak to kdysi řekl ten Einstein? Já to za tenhle týden slyšela tolikrát, že i kdyby mě někdy navštívil ten Němec, co lidem zákeřně schovává věci po bytě, tohle vážně nezapomenu. A i když je tenhle citát tak notoricky známý, stejně to někdo zvládnul zmotat a zaplést do toho toho nebožáka Kanta a jeho "hvězdné nebe". Mno, to jen tak mimo soutěž. Vesmír, lidská blbost, láska, utrpení depresivních puberťáků, život a hodiny matematiky. To se prý k velkému nekonečnu nějak prazvláštně pojí. Asi nemá cenu nějak komentovat fakt, že většina lidí zvládne to svoje utrpeníčko napasovat na cokoliv. A pak prý že existují hloupá témata, na které nejde psát. Vidíte? Oni to zvládají!
Vznikla celá řada opravdu hezkých úvah. Začínám věřit v kolektivní vědomí, protože všichni uvažujeme tak nějak stejně. Možná stejně pravdivě, těžko říct. Potom má ale člověk pocit, že na něj mluví skutečnost vytesaná do kamene a to je po sto osmé trochu nuda. Proto jsem se pro tentokrát snažila hledat odvážlivce, kteří se nekonečnem spíš jen inspirovali k popsání něčeho vlastního, něčeho, u čeho jsem se bavila. Pokud hledáte hluboké úvahy, tenhle unavený filosof vám je asi dnes nedá. Klaním se, panstvo.


Eseje
Natty z nekonečna rozhodně závrať nechytá, naopak v něm vidí smysl života. Kdyby vás ta podivná ležatá osmička nějak nebezpečně mátla, nedej te se. Nekonečno přece vůbe není číslo, říká crazyWolf. K myšlenkovému experimentu vás zve abigaill. To kdyby náhodou napadlo vědce pár pitomých nápadů. Petra Vápeníka vedou do nekonečna sněžné koleje. Snad aby se tam tam konečně spojily, potvory jedny rovnoběžné.
Nika objevila konec jednoho zdávlivého nekonečna. Nevěříte? Věřte. Succubin dopis vyslaný do Nekonečna o nekonečnu není. Přesto sem patří možná víc než kterákoliv depresivní mizérie. ale teď na veselejší notu. Valin lovila v nekonečnu svou vlastní paměť. Taky se vám stává, že najednou zjistíte, že přestalo fungovat něco, co jste měli za automatické? To Lucku nekonečno děsí. Podivný to pocit prázdnoty, což? Pro Teedu je nekonečné čekání na ptáky. Tak přeju, ať brzo přiletí. Dráče přináší zajímavou otázku. Ničí opravdu školy někonečnost lidské fantazie? Mlok nás zasvětí do tajemství Möbiovy pásky. Je to kouzlo, nemyslíte?
Porcelánová napsala na téma nekonečno moc pěknou úvahu. Màiri Johnson mluví o ne/konečném zápalu. A potom tu máme vědecká zamyšlení. PM na to jde z pohledu grafiky. Millhause přispěl články "Na nekonečné čočce" a a hezky konečným a rozhodně ne truchlivým "Jak zemřu." Grujorin říká, že ne vše má svůk konec. Knedla si vzpoměla na Nekonečný příběh. Nebyla jediná. Zajímavý článek napsala též Kobra Královská. Políček všem snílkům, kteří na téma týdne zamilovaně vzdychali, zasadila Madison. Nekonečná láska? Nesmysl, říká.

Povídky
Něco vám povím, mám slabost pro malé rozumbrady. Takže z čistě vyvolaného sentimentu začneme krátkou "A kolik je nekonečno, mami?" od DM. A když už jsme u těch čistě osobních preferencí. Jedna z prvních smysluplných věcí byla tahle minipovídka od Shaymin. Jestli pořád ještě dřepí na základce, jak píše, tak si tu místo víc než zaslouží. A teď už pojedeme dál. Jeden by řekl, že nekonečno přímo svádí k nějaké té hezké sci-fi, ale že by v tomhle blogeři naplnili očekávání, se říct nedá. Na blogu Domoviny se oběvily hned dvě krátké povídky. "Přerušený nekonečný cyklus" a "Nirvána." První z nich je sci-fi jak se patří, druhá mluví o spirituálnější rovině pojmu. Kuba Hearly měl celkem dobrý nápad. Stylem je to povídka, jinak spíš jedna velká kulišárna. A když jsme byli u toho spirituálna, je tu ještě Radka a její hloubavý vhled do života jedné zvláštní osůbky. Hunter píše na témata týdne kapitolovou povídku. Tady je odkaz na část věnovanou nekonečnu. V pořadí je již čtvrtá. Osobně si ráda dočtu zbytek.

Poezie
Co já to s touhle částí výběru jenom provedu? Víte, po pár hodinách čtení se člověku nějak vypaří cit pro fňukání, takže se předem omluvuju těm, co napsali procítěnou báseň a já ji pro bolest hlavy z ležatých osmiček nebyla schopna docenit. Takže takhle. Robka básnila hned nadvakrát. Tady je její "Vlak do stanice nekonečno" a "Nekonečné čekání." Jednoduchou báseň napsala Tea. Nekonečné volání nám nabízí Pukína. Ona tento týden vůbec básnila ve velkem. Přidávám ještě její "Nekonečné PROČ?"
Zamrazil mě také Agrenej. Pobavil mě zamilovaný krtek od bev. Džajna se vydává za hranice anomálií. Luné píše nekonečno osamělosti. Meadow básní o nekonečné lenosti lidské. Argonna napsala o nekonečnu haiku. Že by já píše "Pche, matika!" Ono jí to nekonečno totiž celkem solidně zavání. Ondřej Bezstarosti se také pokusil zachytit nekonečno do básně. A abyste neřekli, jaký že to jsem necita, tak hnědoočkaVer o svém láskobolu básnila velmi cituplně. Natas napsala báseň "Nekonečná minuta." Erica Oscura nás přenáší do další části výběru. Jeji fotografie krásně dopnňuje její verše.

Obrazem
Jak zachytit nekonečno? Zkusila to Pufflie, snažila se Ještěrka. Okem fotoaparátu se pátralo i tady. Magicforever na to šla oklikou přes anděli. Jde to vůbec? Jde chytit provázek bez začátku a konce? Neproteče jednomu mezi rukama?

A když už tu tak všichni horlivě mlátili o stěnu tím Einsteinem, tak se na ten jeho výrok hezky podíváme.

Hlody a výplody

Irští tinkeři jsou velmi dobromyslní a rozvážní koně. Nebývá problém s jejich ovládáním, ale někdy mají sklony k tvrdohlavosti. (hakuka-si-zapomněla-poznamenat-autora-a-podruhé-to-otvírat-nehodlá) Aha, no... je hezké dozvědět se něco nového na nečekaném místě...

K tomuto téma , bych chtěla napsat : Nekonečno , můžeme chápat jakože jeden směr jako do nekonečna :) jako jsou ty pořekadla nebo jako čislovku jinak se k tomuto tématu nemám jak vyjádřit :D (enisek) Já být ráda, što já nerozumět jazyk tvůj kmen. Já jinak dozvědět se něco ošklivá.

NEKONEČNO :Tak já si vybrala pro téma nekonečno morčata a králíky , protože tich je taky nekonečno ono se vlastně každou noc každou vteřinu setinu a takhle ... Takže vlastně je nás mnoho a monoho a takhle se to bude pořád opakovat ... (kuki_kla) Jo, jasně, proto se přece říká *kat jako králík, že? Nebo takhle ošklivě to děvče říc nechtělo? Zatraceně, tentokrát jsem se něco ošklivého dozvěděla! Já se to snad učím! Mlčící

Nekonečno je víc než 1 a víc. Ale je něco větší než nekonečno. Někdo myslí že ANO a někdo že NE. Tak se rozhodnite sami.(cool kuki) No dobře, tak já se teda rozhodnu... hm... hm... ...

(a města zanikala, národy vymíraly, země se měnila, rodily se hvězdy...)

Ehm... no... jsem zpět... kde jsme to byli?

Tak nekonecno jo Hm...Pro me to ma vice vyznamu sice je mi jen 12 let ale to je jedno ted k tomu nekonecnu
Nekonecno: Pod slovem nekonecno si predstavim vesmir - nekonecny vesmir :) Ja nevim nekonecno to je podle me kdyz neco nema konce jinak to vysvetlit neumim (ZoinQa) Záplava informací! Pojďme se je všichni společně pokusit dekódovat!

Nekonečno co je to nekonečno. Lidé so představí př. vesmír. Proč vesmír? Vesmír nevíme kdy byl založen nevíme, kdy skončí tudíž tu bude nekonečno let. (Iva Morávková) A založili ho otcové zakladatelé na zelené hroudě. Jeden z nich přišel, píchnul klacek do velkého Nic a řek: "Tak, tady bude vesmír!"

Nekonečno je Vesmír ,nekonečno je život upírů ,nekonečno je vše co nemá konec ale jediné co má konec je lidský život . (Vali) A co život veverčí? Vždyť ona úplně zapoměla na veverky!

Nekonečno klaunů!!!!POOOOOMMMMMMMMOOOOOOOOOCCCCCCCCCCCC!!!!! (klaun77) Uááááááá!!! Pomóoooc!

Hakuka zbaběle prchla do nekonečna

Zdraví Vás Béďa, laptop na penzi

 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 crazyWolf crazyWolf | E-mail | Web | 10. března 2013 v 9:30 | Reagovat

Já bych klidně i tendle článek zařadil do výběru, pěkně napsaný ;)

Hlavně mě dosti pobavili tvé komentáře u jednotlivých hlodů a výplodů :D :D

Jinak jsem rád, že se ti můj článek líbil :) A děkuji za zařazení ;)

2 Robka Robka | E-mail | Web | 10. března 2013 v 10:11 | Reagovat

Hezky, pěkné hlody. Na výběr mrknu později, mnoho z vybraných jsem už četla a jejich články se mi líbily. A děkuji taktéž za zařazení.

3 Puff Puff | Web | 10. března 2013 v 10:57 | Reagovat

"Nevíme, kdy byl založen" :D :D
Jinak tedy mockrát děkuji za zařazení, opravdu mě to těší :)

4 Mlok Mlok | Web | 10. března 2013 v 11:06 | Reagovat

Díky za úžasný výběr. Moc tě obdivuju, že zvládneš všechny ty články pročíst, mě by z toho hráblo už v pondělí :-D
A taky díky za zařazení, je to pocta.

5 Kariol Kariol | Web | 10. března 2013 v 11:21 | Reagovat

[3]: Podle toho, co jsem u tebe četla, si to zasloužíš! :)

6 hnedoockaVer hnedoockaVer | Web | 10. března 2013 v 11:47 | Reagovat

Moc krásný výběr a ty hlody:-D Jinak děkuji moc za zařazení,udělalo mi to velkou radost:-)

7 domovina domovina | Web | 10. března 2013 v 12:19 | Reagovat

Dobře jsem se zasmála při čtení článku.:)
Děkuji za vybrání. Potěšilo mě to.

8 hranicefantazie hranicefantazie | Web | 10. března 2013 v 12:36 | Reagovat

Souhlasím s Mlokem, jsi dobrá, že jsi to všechno přečetla, mě by z toho hráblo. Jinak přeji pevné nervy, až budeš dělat výběr na aktuální TT.

9 Teeda Teeda | Web | 10. března 2013 v 13:04 | Reagovat

Já sice projdu ty výběry, bývají príma, ale nejvíc se člověk stejně nasměje u těch nesmyslů.
"... založili ho otcové zakladatelé na zelené hroudě. Jeden z nich přišel, píchnul klacek do velkého Nic a řek: "Tak, tady bude vesmír!"..."
To mě opravdu rozsekalo. :D :D :D

10 Pukína Pukína | E-mail | Web | 10. března 2013 v 15:14 | Reagovat

Jsem moc ráda za výběr a jsem potěšena, že jsou tam i mé dílka. Díky.
Jinak mě dostali morčata a králíci a jsem šťastná když vím, že nekonečno je víc než 1 a víc. A ještě mě trošku trápí, že nevíme, kdy byl vesmír založen...:)

11 hakuka hakuka | Web | 10. března 2013 v 16:35 | Reagovat

Tenhle týden hodnotí Rea, modleme se za její ubohou duši. Dle zpráv z pole je to zlé. :-D
Jsem srab, bojím se se tam podívat a zakecávám to tím, že vlastně nemusím...
Co se týče hlodů, jsem zlá a kopu do malých, nevinných a blbých. Ještě jsem vynechala pozvánku na závod traktorů a jednoho trolla, co spamoval rádoby podporou pokusů na zvířatech. Ale konkrétně toho trolla si všiml každý, co otevřel byť jen pár článků. A přiznávám, že jsem se tím první dvě hodiny i bavila. I když to bylo dost na hraně pojmu recese, bylo to celkem vtipné číst, jak všichni kolem vyskakují do vzduchu. Jsou proti týrání pejsků, ale krysu by nejradši pověsily za ocas na stropní větrák. Chovám potkany, šiju jim pelíšky a vařím čajíčky na rýmičku, to jen kdyby mě měl někdo za tu zlou. :-D

12 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 10. března 2013 v 16:54 | Reagovat

Myslím, že bych mohla napsat, že nekonečný je boj proti ignorantům češtiny. Ach jo. :D

13 Radka Radka | E-mail | Web | 10. března 2013 v 19:29 | Reagovat

Snažila jsem se číst články na TT a když jsem podesáté viděla Einsteina, skončila jsem.
Jak už někdo psal, Tvůj článek zasluhuje také ocenění. Skvěle se četl. A to nejen proto, že jsem ve výběru. Děkuji.
Tak já jdu ocenit Tvou práci a pročíst si vybraná díla :-)

14 valin valin | Web | 10. března 2013 v 20:09 | Reagovat

Děkuju za výběr, to vždycky potěší a také díky za krásný úvodní článek a trpělivost při čtení "všeho". Já bych to nedala...

15 Argonna Argonna | Web | 10. března 2013 v 20:47 | Reagovat

Velmi pekne dakujem za zaradenie do vyberu :) Na tych vyplodoch som sa dobre zabavila :D

16 agrenej agrenej | E-mail | Web | 11. března 2013 v 11:18 | Reagovat

I já se dokázal protáhnout do výběru? :-) Jsem rád, že to skromné dílko za to stálo. :-)

17 DK DK | Web | 11. března 2013 v 13:24 | Reagovat

Článek mě pobavil a těším se, až si projdu výběr. :)
Děkuji za zařazení. Potěší to. (DM je vlastně DK :D)

18 Luné Luné | Web | 11. března 2013 v 17:18 | Reagovat

Jé, copak já dělám ve výběru? Děkuju moc :)
Moc ráda si udělám procházku mezi dalšími řádky o nesmírně vesmírném nekonečnu :)

19 Čerf Čerf | E-mail | Web | 11. března 2013 v 22:08 | Reagovat

Smekám před tvou trpělivostí a energií, výsledkem je skvělá práce. Děkuji za zařazení, potěšilo mě. A moc rád si přečtu i další vybrané články.

20 Natty Natty | Web | 13. března 2013 v 8:24 | Reagovat

Děkuji za zařazení a gratuluji všem, kteří jsou ve výběru. I těm, kteří jsou uvedeni v "hlodech a výplodech"...i oni mají nastartováno, že jednou budou v první skupině :-):-)Pěkný den všem.

21 magicforever magicforever | Web | 16. července 2013 v 17:34 | Reagovat

Bože! A ja na to narazím až teraz...Aj keď už si to tu asi nik neprečíta, veľmi pekne ďakujem.
(A inak, hádam nie :) Sudičky sú nevypitateľné, ale niekedy je dobré sa s nimi vedieť dohodnúť :D )

22 Lelandedide Lelandedide | E-mail | Web | 23. prosince 2017 v 19:51 | Reagovat

Very quickly this web page will be famous amid all blog viewers, due to it's good content

23 PhylisWag PhylisWag | E-mail | 19. března 2018 v 20:46 | Reagovat

Oh Lord. I don't know what to do as I have loads of work to do next week semester. Plus the university exams are approaching, it will be a torture. I am already being anxious maybe I should <a href=https://www.apolloclinic.com/online-clinic/ativan-manufacturer>link</a> to calm down a little bit. Hopefully it will all go well. Wish me luck.

24 PhylisOod PhylisOod | E-mail | 21. března 2018 v 23:27 | Reagovat

My friend and I went camping the other day. It was a tiring experience, as he wouldn't let me sleep all night. He kept talking about random stuff and whined about his anxiety. I totally told him to <a href=https://www.thailandtourismus.de/uploads/tx/zolpidem-coupon>Contact</a> and deal with it.

25 LesaToq LesaToq | E-mail | 16. dubna 2018 v 10:00 | Reagovat

My friend and I went camping the other day. It was a horrible experience, as he wouldn't let me sleep all night. He kept talking about random stories and complained about his anxiety. I totally told him to <a href=http://www.mybrcc.edu/xyx/phentermine-30mg-capsule.html>Contact</a> and deal with it.

26 PhylisUyu PhylisUyu | E-mail | 28. dubna 2018 v 11:52 | Reagovat

My friend and I went camping the other day. It was a tiring experience, as he wouldn't let me sleep all night. He kept talking about random stories and complained about his anxiety. I totally told him to <a href=https://www.sabaatahir.com/dub/low-dose-accutane-for-mild-acne>read more</a> and deal with it.

27 Oppopsneorp Oppopsneorp | E-mail | Web | 30. dubna 2018 v 3:02 | Reagovat

Howdy just wanted to give you a quick heads up. The text in your content seem to be running off the screen in Opera. I'm not sure if this is a formatting issue or something to do with web browser compatibility but I figured I'd post to let you know. The layout look great though! Hope you get the issue resolved soon. Kudos

28 LesaRzh LesaRzh | E-mail | 6. května 2018 v 6:47 | Reagovat

Hi all! Recently I have been dealing with a lot of hardships. Friends and doctors keep telling me I should consider taking pills, so I may as well <a href=http://legianbeachbali.com/wbe/alprazolam-without-a-prescrption-order-online>interaction</a> and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes.

29 LesaQsw LesaQsw | E-mail | 8. května 2018 v 14:52 | Reagovat

Hey everyone! Recently I have been dealing with a lot of challenges. Friends and doctors keep telling me I should consider taking medicine, so I may as well <a href=http://www.buinzoo.cl/wp-content/uploads/media/alprazolam-diazepam>website</a> and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes.

30 LesaZsh LesaZsh | E-mail | 11. května 2018 v 20:27 | Reagovat

Hi everyone! Lately I have been fighting with a lot of personal issues. Friends and doctors keep telling me I should consider taking medicine, so I may as well <a href=http://www.westernproducts.com/zaz/clonazepam-strengths>this</a> and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes.

31 PhylisFop PhylisFop | E-mail | 18. května 2018 v 3:37 | Reagovat

Oh Heavens. I don't know what to do as I have tons of work to do next week month. Plus the university exams are approaching, it will be a stretch. I am already freaking out maybe I should <a href=https://www.avisite.com.br/fail/does-tramadol-show-up-in-a-drug>does tramadol show up in a drug test 2015</a> to calm down a little bit. Hopefully it will all go well. Wish me luck.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama